Aktuality

O tomto tématu toho bylo napsáno a řečeno opravdu mnoho.

Mnoho lidí se bojí smrti, pandemie, novodobého moru a podobných katastrof. A tak hojně vykupují mouku, těstoviny a další potraviny v obchodech. 
Další naopak až hazardují se svým zdravím a ještě odjíždějí do Itálie na lyže, ač bylo zřejmé, že je zde problém. Nešlo ani tak o to, že by se ti daní lyžaři museli na 100% nakazit, ale prostě riziko tam bylo. A riskovat zdraví skrze dovolenou? To opravdu není ideální.

Osobně bych v první řadě mírnil paniku.
Pokud v médiích člověk slyší "Již 50 nakažených v ČR" a k tomu čte další palcové titulky, tak to je opravdu děsivé. Ale musíme si uvědomit i to, že zde nadále nikdo nezemřel a také to že koronavirus je chřipka. Je to nebezpečnější forma chřipky, ale i na tu "naši" obyčejnou umírají každý rok lidé a to i u nás.
Uvědomte si, že k 21.2.2020 zemřelo na "obyčejnou chřipku" v ČR již 44 lidí (zdroj - celý rozhovor s primářkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze). I zde je zmíněno, že rizika a průběh onemocnění nejsou o moc jiná jak u běžné formy chřipky. I jakási "chřipka typu A" je nebezpečnější než koronavirus. Dále na tu "běžnou chřipku" v přepočtu na počet obyvatel EU je asi 40 000–220 000 úmrtí během chřipkové sezóny. (zdroj) A cituji "České republice podle epidemiologických studií za období 1982–2000 je odhadnuto, že v případě úmrtí na chřipku se jedná v průměru o 2,17 % všech úmrtí a 2,57 % z úmrtí na kardiovaskulární onemocnění" (zdroj). Je tedy nutné si uvědomit kolik lidí běžně umře na chřipku (nevadí nám to nebereme to za problém) a jaké číslo z koronaviru nás naprosto děsí. I současná čísla jsou vysoká, ale stále to není nějaká pandemie.

Dále si musíme uvědomit, že díky stresu/panice tělo slábne a je tak náchylnější, že chytne nějaký ten virus a je jedno jaký prostě onemocní. Také to, že úmrtí na chřipku mnohdy není na chřipku samotnou, ale skrze to že ta chřipka zkomplikuje již nějakou probíhající nemoc.
Tudíž koronavirus je problém. Je třeba minimalizovat rizika nákazy, dbát na hygienu, nepřecházet nemoc atd... Ale přesně tyto zásady platí každý rok.
Hlavně tedy žádnou paniku, ale spíše obezřetnost.

Více info

Dne 6.3.2020 se objevila Facebookové stránce "Bawagan na Radiu TLIS" tato informace, kterou nadále sdílela další významná (v undergroundu) Facebooková stránka "Těžká psychidelika". Daný klub jsem nikdy nenavštívil, ale dle fotek a akcí, které zde proběhly, či měly proběhnout, to byl zdá se skvělý undergroundový klub.

Více info

Dnes je ofiko spuštěn tento web.
Nadále zde budou probíhat úpravy vzhledu, funkčností a také samotných dat.

Více info