Aktuality

20.2.2024 ukončil činnost klub Farářova sluj čímž byly zrušeny i březnové akce.

V pátek jsem byl na koncertě Grind v Etage 2024 a právě zde jsem shlédl koncert s pořadovím číslem 3000!

Číslo nemusí být zcela přesné, protože mé první akce od roku 2004 byly jen letmo značeny a je tedy možné, že jsem v prvních letech viděl více kapel. Dále na oslavě časopisu Pařát v Ostravě jsem viděl za večer 2x Dissolving Of Prodigy, ale zde je mám v počítadle uvedeny 1x (skrze tuto anomálii bych výrazně zesložitil web). Dále v daném čísle jsou i vystoupení, která jsem jen slyšel atd..

Každopádně dle počítadla jsem překročil číslo 3000.

6.4.2023 jsem navštívil Metro Music Bar, který se tak stal jubilejním stým navštíveným místem.

Dnes mi dorazil první rozhovor o tomto webu v historii. Vznikl skrze zájem od tišěného fanzinu "Noise Master Fanzine" (číslo 38). A tak i zde za tento příjemný rozhovor děkuji.

Fanzine je k dostání na mailu rabies-noise@volny.cz .

Právě dnes bylo založeno koncertní místo, s pořadovím číslem 2000!
Toto jubileum připadlo na Městské kino Benešov nad Ploučnicí.

Dnes byl založen report č.300. Tím se stal festival "Brutal Assault 2020+2021+2022 (vol. 25)".

Dnes byl založen festival č.1000. Tím se stal Pražský multižánrový festival "United Islands of Prague".

O víkendu jsem byl na Antitrend Open Air 2020 a právě zde jsem shlédl koncert s pořadovím číslem 2000!

Číslo nemusí být zcela přesné, protože mé první akce od roku 2004 byly jen letmo značeny a je tedy možné, že jsem v prvních letech viděl více kapel. Dále na oslavě časopisu Pařát v Ostravě jsem viděl za večer 2x Dissolving Of Prodigy, ale zde je mám v počítadle uvedeny 1x (skrze tuto anomálii bych výrazně zesložitil web). Dále v daném čísle jsou i vytoupení, která jsem jen slyšel atd..

Každopádně dle počítadla jsem překročil číslo 2000.

Právě dnes byl založen klub, potažmo koncertní místo, s pořadovím číslem 1000!
Toto jubileum připadlo na Plzeňský klub/bar "Belfast".

O tomto tématu toho bylo napsáno a řečeno opravdu mnoho.

Mnoho lidí se bojí smrti, pandemie, novodobého moru a podobných katastrof. A tak hojně vykupují mouku, těstoviny a další potraviny v obchodech. 
Další naopak až hazardují se svým zdravím a ještě odjíždějí do Itálie na lyže, ač bylo zřejmé, že je zde problém. Nešlo ani tak o to, že by se ti daní lyžaři museli na 100% nakazit, ale prostě riziko tam bylo. A riskovat zdraví skrze dovolenou? To opravdu není ideální.

Osobně bych v první řadě mírnil paniku.
Pokud v médiích člověk slyší "Již 50 nakažených v ČR" a k tomu čte další palcové titulky, tak to je opravdu děsivé. Ale musíme si uvědomit i to, že zde nadále nikdo nezemřel a také to že koronavirus je chřipka. Je to nebezpečnější forma chřipky, ale i na tu "naši" obyčejnou umírají každý rok lidé a to i u nás.
Uvědomte si, že k 21.2.2020 zemřelo na "obyčejnou chřipku" v ČR již 44 lidí (zdroj - celý rozhovor s primářkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze). I zde je zmíněno, že rizika a průběh onemocnění nejsou o moc jiná jak u běžné formy chřipky. I jakási "chřipka typu A" je nebezpečnější než koronavirus. Dále na tu "běžnou chřipku" v přepočtu na počet obyvatel EU je asi 40 000–220 000 úmrtí během chřipkové sezóny. (zdroj) A cituji "České republice podle epidemiologických studií za období 1982–2000 je odhadnuto, že v případě úmrtí na chřipku se jedná v průměru o 2,17 % všech úmrtí a 2,57 % z úmrtí na kardiovaskulární onemocnění" (zdroj). Je tedy nutné si uvědomit kolik lidí běžně umře na chřipku (nevadí nám to nebereme to za problém) a jaké číslo z koronaviru nás naprosto děsí. I současná čísla jsou vysoká, ale stále to není nějaká pandemie.

Dále si musíme uvědomit, že díky stresu/panice tělo slábne a je tak náchylnější, že chytne nějaký ten virus a je jedno jaký prostě onemocní. Také to, že úmrtí na chřipku mnohdy není na chřipku samotnou, ale skrze to že ta chřipka zkomplikuje již nějakou probíhající nemoc.
Tudíž koronavirus je problém. Je třeba minimalizovat rizika nákazy, dbát na hygienu, nepřecházet nemoc atd... Ale přesně tyto zásady platí každý rok.
Hlavně tedy žádnou paniku, ale spíše obezřetnost.

Dne 6.3.2020 se objevila Facebookové stránce "Bawagan na Radiu TLIS" tato informace, kterou nadále sdílela další významná (v undergroundu) Facebooková stránka "Těžká psychidelika". Daný klub jsem nikdy nenavštívil, ale dle fotek a akcí, které zde proběhly, či měly proběhnout, to byl zdá se skvělý undergroundový klub.

Dnes je ofiko spuštěn tento web.
Nadále zde budou probíhat úpravy vzhledu, funkčností a také samotných dat.