Backstage of Stařeč (vol. 5)

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Backstage of Stařeč (vol. 5)
datum
24.7.20162016-7-242016-7-24
místo
zimní stadion Stařeč Stařeč Niva 210, Stařeč
město / obec
Stařeč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
15:15
návštěvnost
asi 700 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, alternative/indie/pop rock, punk rock / punk, rock, symphonic metal
vstupné
dobrovolné
ceny
pivo Černá hora 11: 30,- Kč ; ZON: 25,- Kč ; cigáro (2 dlouhé kusy + velký krajíc chleba): 50,- Kč ; stake: 60 Kč ; hranolky: 30 Kč ; panáky (velké): od 25 do 30Kč
autor
giovanni

Na akci jsem vyrazil skrze úspěšný loňský rok a hlavně trojici kapel (Eľbrkas, Alia Tempora, Popkillers).

Do areálu jsem dorazil asi v 16:00 kdy dohrávali Midnight Madness, kde jsem viděl si 2 skladby a nějak mne nenadchli, ale šlo to. Bylo na ně vcelku i dost lidí.

Následovali Eľbrkas, kteří byli pro mě headliner akce ač jsem je do potvrzení na fest neznal. kapela má velmi chytlavé texty, výborné vstřícné vystupování a solidní pódiové nasazení. opravdu super koncert, ale po asi 2 skladbách začal silný liják, který trval asi hodinu a pomalu zaplavil celý areál. Bohužel to odnesl celý set právě Eľbrkas, ale kluci hráli i tak a snažily se, ač všichni lidé byli schovaní pod stany a málokdo je vůbec viděl. Každopádně super vystoupení, až jsem u baru děkoval jejich zpěvákovi, že to bylo super ač bylo bohužel málo lidí.

Další šly domácí Exxon Valdez, kteří hrají teprve 4 koncert, ale jsou složeni ze zkušených lokálních muzikantů. Předvedli solidní vystoupení a urči mají budoucnost.

Následovala Brněnská Alia Tempora, kteterou znám jako solidní českou symphonicky metalovou kapelu a čekal jsme co naživo. Z alb mají pár skladeb hodně dobrých a pár takových slabých. Koncert bohužel zklamal většina skaldeb byla slabých a i ty dobré nějak moc nezněli. Show na pódiu také nic moc tak alespoň ta zpěvačka byla pohledná, ale i v tomto ohledu to mohlo být lepší (náhrdelník moc nekorespondoval s tou jejich "vesmírnou image") pomalované obličeje taky ne... Vlasy alá Alissa White-Gluz. No budiž.

Další šli místní Paradoxx, kteří předvedli energickou show plnou mladického elánu a "rádoby vtipných" textů, ale suma sumárum nic moc. Určitě potřebují ještě pár let, aby dopilovali svůj styl. Na pár minut klukům vypadl proud, ale zvládli to.

Další Popkillers zněli hodně dobře, ač hlas Vlasty nebyl dokonalý. U skaldby "Andělský prach" vypadl jednou proud po nahození odehráli asi půlku znovu a proud vypadl znovu na delší čas údajně přišli o nějaké 2 komba či co. Vystoupení bylo okolnostmi ovlivněno, ale celkově to bylo i tak dobé. Bylo i vcelku dost lidí, ale určitě méně jak loni na hlavních kapelách.

Další šli Hand Grenade, tedy kapela co je hodně tlačená financemi a hraje něco na pomezí metalcoru a nějakého poprocku, takže "to co letí a je jakoby tvrdé to hrajeme, ale nezapomínáme na holky". Na počátku měli problém se světly kdy fungovaly jen 2 světloměty a tak hráli skoro za tmy. Poté se vše spravilo, ale ač ta show byla živelná, tak mě vůbec nebavila.

Další šli Procz, které jsem viděl kousek na vysočina festu a tam slabé, zde totéž opět rádoby vtipná kapela co sem tam hraje jakoby s nádechem Wohnout pak v refénu hraje "Vrátit zpátky" jako tuším Kryštof do toho zase změna kdy vokál je naléhavý jak nějaký HC či hip hop, pak zase čistý zpěv. No strašná směs všeho. Za mě nic moc.

Odjížděl jsem v 01:00 a tak jsem již neviděl Let´s roll na které jsem se vcelku těšil.

Fotogalerie