Brno Ragnarok Night 2023 (vol.2)

obsah aktuální k datu - 13.2.2023
Brno Ragnarok Night 2023 (vol.2)
datum
11.2.20232023-2-112023-2-11
místo
První Patro Brno Dominikánská 342/19, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
asi 300 lidí (+/- 150 lidí na poslední kapelu)
žánr
pagan/folk metal, folk rock / neo folk / folk
profily hodnocených kapel
vstupné
550,- Kč (předprodej)
ceny
???
autor
giovanni

PROGRAM:

18:00 otvorenie dverí
19:00 Heaten Bards ( / Brno )
19:30 Strigôň ( medieval folk / Slovensko )
21:00 Ramchat ( Black/Pagan Metal / Slovensko )
22:30 Percival Schuttenbach
00:00 Wolfarian ( Folk Metal / Brno )

Tato akce se kryla s akcí "Heathen Assault over Brno IV (2023)" a já velmi váhal kam vyrazím. Dokonce i mí přátelé se vlastně roztrhli na dva tábory a o to těžší bylo se rozhodnout kam jít. Nakonec padla volba na "Heathen Assault over Brno" (report odtud zde), ač pokud tento střet nastane i za rok, tak se předběžně budu klonit k "Brno Ragnarok Night". Avšak to se uvidí dle termínu a soupisek.

Letos jsem tedy na Brno Ragnarok Night neměl dorazit, ale nastala zde poměrně velká sekera, kdy ještě v 00:45 Wolfarian dokončovali zvukovku, ač měli hrát již od 00:00. To znamenalo, že se změnil můj sraz s kamarádem z nočního busu v 01:00 na ten v 02:00, aby mohl vidět právě Wolfarian. No a když už jsem se i já přesunul z Melodky na jídlo poblíž vlakáče, tak nebyl důvod, abych se též nestavil do Prvního patra. Zvláště, když jsem měl možnost vidět celý set mých oblíbených Wolfarian.

/// Wolfarian ( Folk Metal / Brno )
Po mém příchodu do klubu již "Wolfíci" hráli a jako první mne překvapilo, že zdejší stage působila prostorně, kdy Wolfarian konečně měli více prostoru vůči předchozím setkání na Melodce. A to jich zde bylo hned 9, kdy tím novým členem je tak zdá se hráč na Niněru (Hurdy gurdy). Tento nástroj znám od kapely Eluveitie a nevybavuji si živě jinou kapelu, která jej používá. Úplně tedy nemohu soudit jak nástoroj zněl, ale celkově mi zde přišel kvalitní zvuk. Avšak tento nový člen nebyl jediný, protože proběhlo i několik dalších personálních změn. Ty však neměly vliv na výsledný výkon, který si užívala odhadem 150ka roztančených fandů. I pohled na ně jak se všichni baví byl podobně skvělý jako na kapelu samotnou, protože vidět hopsající a hlavně tančící lidi je vždy krásné. To byla tak pozitivní podívaná až jsem se prostě musel i usmívat. K tomu když přidám kvalitní muziku z které jsem znal hned několik skladeb, tak byl položen základ skvělého zážitku. Ze setlistu jsem si moc poznámek nestihl udělat jak jsem se i já rozhopsal a tak si vybavuji i novinku "Freya", kterou doplnilo i množství klasik jako "Farewell", "Valhöll", či tuším i má oblíbená "Dhá Lasair". Avšak mé pozitivní nadšení z celé akce utlumilo množství poznámek do mobilu. A tak jen odhaduji, že zazněla i novější klipovka "Helheim", protože ta je právě tvrdší jak starší tvorba a z koncertu si vybavuji několik tvrdších songů.
Celkově to byl opět překrásný set. Po jeho konci byl již čas alespoň pozdravit pár kamarádů, prohodit pár vět a již vzhůru na odjezd nočního spoje. Při odchodu ze sálu mne pobvilo, že lidé rozjeli klasiku "přichází noc" z filmové komedie "RRRrrrr!!!". Dokonce i sál z ničeho nic celý zhasl a já jen doufám, že se někdo nepřerazil o židli, kterou jsem míjel uprostřed sálu a sotva šla vidět. :)


Suma sumárum se jednalo o nádhernou akci plnou pohody, úsměvů, tance, středověkých šatů, milých lidí... No prostě takové až pohlazení po duši, které však mělo i dávku tvrdosti a hlavně muzikantské kvality. Až mne mrzí, že jsem si nezopakoval Ramchat a že jsem nadále neviděl Strigôň a Percival Schuttenbach (ty jsem sledoval na online streamu za covidu což samo není totéž co být na akci fyzicky přítomen). Každopádně toto "mrzení" by bylo zase vůči "Heathen Assault over Brno" kdybych tam nešel (report zde). Ostatně nelze být všude a vidět všechno a tak to beru, že jsem viděl alespoň Wolfarian, což je o kapelu víc než se plánovalo takže klad.
Díky za skvělou koncovku tohoto náročného dne.