Brutal Assault 2010 (vol.15)

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Brutal Assault 2010 (vol.15)
datum
12.8.2010 - 14.8.20102010-8-122010-8-14
místo
vojenská pevnost Josefov Jaroměř Okružní 313, Josefov, Jaroměř
město / obec
Jaroměř
kraj
Královéhradecký kraj
stát
Česko
návštěvnost
13.000 návštěvníků (ofiko)
žánr
doom metal, death metal, brutal/slam death metal, black metal, thrash metal, death/doom metal, funeral doom metal, sludge metal, atmospheric black metal, pagan/folk metal, post metal / post hardcore / Psychedelic metal, avantgarde metal, crossover / crossover/thrash, grind
vstupné
1400 Kč ; v předprodeji: 1200Kč
autor
giovanni

- Menší zklamání bylo, že v programu na krk nebyl program horror housu i toho stanu s dokumenty. Loni to bylo a letos ne což bylo blbé.
- Nové cesty luxus (hlavně ta od baru k horroru a prodejcům).
- Nový vstup (do ulice s jídlem) též potěšil tam se pomalu ani nekontrolovalo nic zabezpečení pásky vůbec neřešily například (velký rozdíl oproti hlavnímu vstupu kde po cestě jeden šacoval a druhý kontroloval pásku...)
- Ke kvalitě piva se vyjadřovat nebudu.. vypít se to dalo a komu to nechutná ať to nepije... je to 1.gambáč 2.z kelímku 3. na festu = nedá se od toho moc čekat a kdo čeká pivo jak někde v domácí hospodě tak je blázen...
- Zvuk též řešit nebudu. Nejsem takový znalec a navíc ty kapely vidím vesměs poprvé na živo. Navíc to nelze porovnávat s cd, kde je vše ideální a zde to může být blbě nazvučeno, ale taky třeba ,,jen,, blbě zahráno.
- Změny v programu jsem zachytil všechny (ať už na plakátcích či na obrazovce) běhalo to vcelku často. Ač kdo byl mimo areál, tak holt nevěděl což by vyřešila nějaká tabule u vstupu. Ač i tak budou lidé nadávat, že o tom a tom nevím, že támdle seděli v horroru, či byli ve městě a k areálu nešli...
- DVD.. čekal jsem 07+08+09 nakonec v anketním lístku vidím, že v cenách je DVD 08+09, tak si to jdu koupit do merchandize a tam prý 08 neexistuje a prodali mi za 200kč 09. Tak jsem to doma hltal, ale zklamání. 2 DVD má to jen celkem 2:30h a některé kapely nemají ani celou skladbu.. o absenci Immortal+Dark Funeral+Grave+Testament a dalších kapel ani nemluvím... Jako lepší něco jak nic, ale čekal jsem více.

čtvrtek:

Přijely jsme až když dohrávala Insania (dle mne bída vůbec mne to nezaujalo, slyšel jsem to jen po cestě do kempu). Do areálu jsme šly když hráli Rotten Sound a ty jsem bohužel nestihl. Moc jsem se na ně těšil a ono prd poslouchání na dálku je na 2 věci, ale dle mne hráli parádně.

/// Trail Of Tears
Stál jsem tam asi skladbu, tak nebudu nějak okecávat.

/// Suicidal Angels
Stál jsem tam asi dvě skladby na thrash až tak nejsem, ale stál bych i déle. Dle kamaráda ("thrashák" = na jeho názor dám) to byla bída tak jsme šly.

/// The black dahlia murder
Chtěl jsme jít aspoň na půlku, ale nějak jsme se zaseknul v horroru, což je škoda. Co jsme zaslechl v ohlasech, tak zahráli parádně..

/// Obituary
Moc mne nesedí i tak jsem na ně vyrazil asi na dvě skladby a nějak jsem na ně názor nezměnil.

/// Ensfireum
Stál jsem celý set a pohoda na to, že mám naposlouchány asi 3 skladby tak jsem si to užil.

/// Gojira
Pauza, ohlasy na ně byly dobré, ale preferoval jsem fůru jiných kapel a pauza někdy být musí .

/// Sepultura
Pro mne luxus. Nemám ji až tak moc naposlouchanou, ale i tak jsem znal většinu skladem a i bez Cavalery to byla paráda i dav se pěkně chytil.

/// Fear Factory
Nelíbí se mi a tak jsem šel jen na poslední dvě skladby skrze "velké jméno". Názor jsem nezměnili.

/// Children of bodom
Neposlouchám je, ale je to přeci jen dost známá velká kapela s obrovskými prodeji, tak jsme koukl celé. Jako šlo to neměl jsem potřebu odejít a to je hlavní.

/// Gorgoroth
Viděl jsem pouze půlku. Poté mne nějak přemohla únava a zbytek jsem doposlouchal od stanů s jídlem. U mne i tak velká spokojenost.

/// Candlemass
Potvrdilo se, že se mi hlavně líbí album "Epicus Doomicus Metalicus", tudíž moc skladeb mne nenadchlo, ač doom mám rád. Tudíž jsem se podíval asi na půlku koncertu a poté zaplul do baru.

pátek:

/// Proghma - C
Stále jsem zde jen chvilku. Nechtěl jsem na ně jít, ale nechal jsem se ukecat. Výsledek nic moc.

/// Bonded By Blood
Moc mne nechytly a i kamarád mi to potvril, tak jsme šly pryč dříve.

/// Callisto
Čekal jsme mnohem více vcelku mne zklamali. Stál jsem natěšený celý koncert a moc mne to nenadchlo snad večer, ale takto to u mne nevyvolalo tu atmosféru a sílu té hudby.

/// Catamenia
Stál jsem celý koncert a paráda, ač nemám naposloucháno.

/// Devourmnet
Stál jsem skoro celý koncert a pohoda.. Kapela se mi zamlouvá, ale zas ne nějak moc, tudíž splinili mé očekávání. Hlavně maska koně na jednom z členů byla haluz.

/// Monstrosity
Strašně jsem se na ně těšil mám je strašně rád, ale hodně zklamali. Měli hrát 40min a 15min své hrací doby zvučí a skončí na čas = to čekání mne trochu rozhodilo a moc jsem si to neužil.

/// Kalmah
Nezklamali a i jsem si to užil.

/// Sigh
Koukl jsem kousek ze zvědavosti a žádný zázrak to nebyl, ale ta exotika byla zajímavá hlavně ta žena/anděl.

/// Necrophagist
Moc mne nesedí i tak jsem koukal asi půl koncertu a moc mne nenadchli.

/// Hypnos
Paráda hlavně české uvádění bylo parádní. Češtinu jsem z podia na živo viděl pouze u nich. Zahráli dle mne velmi dobře a moc jsem si je užil, už abych měl to nové album.

/// Lock Up
Pro mne jedna z hvězd festivalu na kterou jsem se moc těšil. Celkově paráda a asi nejlepší zážitek z celého festu. Prostě dvojice Shane Embury+Nicholas doplněná o Tomase Lindberg je prostě smrtící. Hlavně na Nicholase jsme se strašně moc těšil. Nejlepší bylo jak se Tomas ptal, před jednou skladbou, zda může (Nicholas) a oslovil ho "Mr.Baker".

/// Devin Townsend
Neviděl jsem nic začala průtrž a tak jsem letěl pod stan. Tam bylo plno, tak až k horroru. Tam jsem dorazil celý promočený na kost (naštěstí jsme měl alespoň nepromokavou bundu, ale i tak ponožky kalhoty boty promočené že jsem to ždímal).

/// Cannibal Corpse
Naprostá paráda moc jsem se těšil a nezklamali. Hlavně dali skladbu Hammer Smashed Face. Prostě jeden z očekávaných vrcholů festu (jistě nejen pro mne)

/// Ihsahn
Bohužel jsem neviděl celého, ale půlku ano. Druhou jsem slyšel po cestě do stanu. Nezahrál to zle, ale Emperor to holt nejsou...

/// Napalm Death
Slyšel jsem do stanu a naprostá spokojenost i bych na nich stál, ale bohužel únava je únava.

sobota:

/// Cock and ball torture
Slyšel jsem do stanu a pohoda. Uvažoval jsem na ně vyrazit, ale nakonec mne přemohla lenost a nevyspalost, tak jsem odpočíval a poslouchal.

/// Ragnarok
Naprostá paráda vše jsem znal. Hodně jsem si je užil. Jen je škoda, že hráli tak brzo a ne večer.

/// Lost Soul
Stál jsem. tam celou dobu těšil jsem se na ně, ale vcelku mne zklamali čekal jsem mnohem víc. Navíc kapela hodně komunikovala s polskými fanoušky a to Polsky. Pochopím v jedné pauze polštinu a zbytek anglicky, ale vykecávat se jen polsky na festu co není v Polsku?

/// Sadist
Stál jsem asi půlku vyloženě mne nenadchli, ale šlo to čekal jsem to ještě o chlup slabší.

/// Bal-Sagoth
Naprostrá paráda a velká spokojenost. Zas kapela co se mi libí a nemám naposlouchanou a luxus. Ač jsme tedy doufal v Barren Earth nakonec program dopadl jinak (ač o změně jsme věděl)..

/// Origin
Paráda, ale velmi mne překvpail zpěvák. Čekal jsem toho holohlavého obra a ono prd, tak jsem dumal, zda to jsou oni.

/// Graveworm
Poslouchal jsem z patníků u baru a pohoda. Nečekal jsem od toho nic a vcelku mne překvapili..

/// Madder Mortem
Kouknul jsem asi půl skladby, až tak se mi to nelíbí, ale alespoň jsem to viděl.

/// Moonsorrow
Naprostá paráda užil jsem si je.

/// Jesu
Čekal jsem mnohem více. Skvělá hudba s velkou sílou, ale nic moc a hlavně strašně málo lidí na to v jakém čase hráli. Čekal jsem na skladbu "Dead Eyes" a nedočkal jsem se, ač to možná bylo zvukem, kdo ví. Bubeník z notebooku taky nic moc. Zpěv nula nula nic. Jako ušlo to, ač k dokonalosti kterou jsem čekal to mělo daleko.

/// Macabre
Viděl jsem asi půlku vůbec se mi nelíbili, ale koncert to upravil, že mi nevadí a klidně bych na ně příště na kousek zase zašel...

/// Diablo Swing Orchestra
Vydržel jsem půl skladby a mazal pryč. Ohlasy dobré, ale překvapilo mne množství lidí na tuto kapelu.

/// Tankard
Viděl jsem jen konec a paráda.

/// Dying Fetus
Naprostá dokonalost masakr přesně co jsem čekal. To že je mám naposlouchané nadšení ještě umocnilo.

/// Meshuggah
Skrz nabitý program jsem viděl jen kousek a pohodička.

/// Hypocrisy
Parádní už od Meshu byl plný areál, perfektní atmosféra a zábava všude okolo.. Tägtgren mi moc nesedí, tak to celou kapelu sráží. I tak u mne i tak luxus. Hlavně zahráli skladbu Eraser.

/// My Dying Bride
Vynikající výkon a další vrchol festivalu (pro mne). Hlavně konec setu v podání zpěváka byl výborný. Obvzláště v poslední skladbě kdy opravdu vypadal, že je po něm i jak slinil prostě klobouk dole.

/// Sarke
Hlavně jsem ho slyšel od stanů s jídlem a kousíček viděl nečekal jsem od něj nic, ale mile překvapil.

/// Watain
První půlka stála za prd druhá byla luxusní. Fůra serepetiček po pódiu byla velmi zajímavá a umocňovala atmosféru.

/// Barren Earth
Velká škoda, že hráli tak děsně pozdě, tudíž jsme koukl pouze na jednu skladbu a spát (před spaním jsem ještě něco poslechl). Moc jsme se na ně těšil, ale únava+začínající déšť a myšlenky na ranní odjezd domů mne uložily do stanu... bohužel

K odpadlíkům:

Alkonost - až tak mi nevadilo že odpadli chtěl jsme jít jen na kousek
Ahab - koukl bych asi 2 skladby moc mi nesedí jsou mnohem lepší funeral doomové kapely