Chlístovský HejCovid20

obsah aktuální k datu - 19.7.2020
Chlístovský HejCovid20
datum
18.7.20202020-7-182020-7-18
místo
fotbalové hřiště Chlístov Chlístov Chlístov 105, Chlístov
město / obec
Chlístov
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
17:00
návštěvnost
asi 150 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, crossover / crossover/thrash, alternative rock/metal / nu metal / groove metal
profily hodnocených kapel
vstupné
250,- Kč (na místě)
ceny
Pivo Zubr Grand (11ka) - 35kč, Mattoni (pet 0,5l) - 30Kč, Litovel černý citron (radler, plech) - 30Kč, Litovel free (nealko pivo) - 30Kč, grilovaná hovězí svíčková (200g) - 260Kč, Marinovaná vepřová panenka v Limetce SousVide (200g) 190Kč, Grilovaná vepřová krkovice (250g) - 170Kč, Grilovaný vepřový bůček (200g) - 140Kč, Pečená krkovice z lokomotivy - 70Kč za 100g, Pečený bůček z lokomotivy - 70Kč za 100g, Uzená krahulecká klobása (150g) - 60Kč, Grilovaný hermelín (120g) - 95Kč, Kukuřice na grilu (1ks) - 60Kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- pohledný areál
- výborný sortiment jídla
- menší pohodová akce

Obecné zápory:

- deštivé chladné počasí

Ani klad ani zápor:

-

Počasí:

Kolem 17:00 vcelku silný déšť, který ustal. Po první kapele se vrátil na asi 30 minut, aby pak po zbytek dnes spadlo maximálně pár kapek.

Program:

17:15 Romantický Orchestr WimmerDance
18:30 Mr.Cook
19:45 JBM
20:45 Jezerel
22:00 ONSET
23:00 Next Space
00:15 Mr.Dynaboom

 

Chlístovský hejk byl pro rok 2020 zrušen a přeložen na rok 2021 skrze epidemii koronaviru. Pořadatelé se však rozhodli lidem vynahradit zrušený ročník tím, že udělají menší akci na 1 den s převážně lokálními kapelami. A k tomu si sami přivydělají pár korun, aby pokryly finanční ztráty skrze odložený ročník hejku.
Rozhodly jsme se pořadatele podpořit hlavně proto, že Chlístov máme kousek (asi 14km) a bylo zde hned několik zajímavých kapel v čele s Jezerel.
Bohužel jsme vyrazily jen ve dvou, protože dalším potencionálním návštěvníkům buď neseděl termín, či zůstaly doma skrze neideální počasí. Tudíž z mnou očekávané návštěvy k 300 kusům bylo v areálu jen asi 150 lidí. Po našem příchodu (před 17:00) mohlo v areálu sedět odhadem 10 lidí.

/// Romantický Orchestr WimmerDance
První šli na řadu tito muzikanti z Třebíče, kteří hrají crossover. Tento styl je už z názvu mixem různých žánrů a tak mnoha kapelám pomůže, že udělají něco originálního a mnohem víc dalších to "semele", že jejich hudba nemá hlavu ani patu. WimmerDance stojí tak někde uprostřed. Aneb pár skladeb je těžký průměr, jiné jsou velmi povedené. Například skladby jako Debil, či Krteček jsou povedené. Živě se přesně toto potvrdilo, ač navíc měly z počátku velmi výraznou basu, která přebíjela všechny ostatní nástroje. Až asi v půlce setu si zvuk sedl. Kapela zahrála i nový song s názvem "Žena a muž", který mne tedy zrovna dvakrát nebavil. Při vystoupení se kapela vždy snaží i o nějakou tu srandu v oblečení, tudíž tentokrát měl "bicmen" klaunskou paruku a zpěvák měl na sobě celotělový oblek "mimozemšťana". K tomu dodejme vtipné průpovídky jako například když bubeník spočítal lidi, co na kapelu koukají a prohlásil, že jich je 19. Hned od sólové kytary dostal odpověď, že prý asi nemá co dělat, když stíhá počítat lidi. U poslední skladby začalo silně pršet, tudíž to vyšlo naprosto přesně. Tudíž slušný set s porcí vtipu, ale celkově to je solidní průměr.

/// Mr.Cook
Než nazvučili, tito "Třebíčáci" tak silný déšť ustal a oni se mohli pustit do svého "alternativního rocku". Hudba to je velmi zábavná inspirována mnoha světovými kapelami, ale také v tvrdších pasážích stylem "screamo". Ona vůbec kombinace jemnějšího Romanova vokálu a basákova "screamo" dělá jejich hudbu hodně rozmanitou. Vlivy kapely by měly odrážet i trička členů a zde šly vidět kapely "John Wolfhooker" (basák) a "Skywalker" (bicí). Celkově byl set velmi zábavný. Škoda jen, že skončil o asi 10 minut dříve, protože zdá se chlapům došly skladby. Ostatně jak v spřízněných "AngelHeaded Hipsters" se nových skladeb moc nedělá. Ač zde zaznělo, že prý máme příležitost slyšet novou skladbu. Na to reagoval basák "ale tu už slyšeli loni" a Roman tedy "My děláme věci pomalu, ale jistě.". Já tedy opět tleskám.

/// JBM
JBM dorazily až z Liberce, tudíž z jednoznačně nejvzdálenějšího místa. Kapela je velmi mladá, protože vznikla až v roce 2019, ale měli by ji tvořit muzikanti co mají za sebou vícero kapel (Potřeba Činnosti, Lewisit, Argonaut atd..). Zvláště na kapelu Lewisit hodně odkazovali, že prý v ní hrál jejich jediný kytarista, že to má být nějaký velký pojem a že oni jsou rádi, že s ním vbec mohou být v kapele. Osobně jsem název Lewisit slyšel poprvé. Kapela o sobě na Bandzone tvrdí, že hrají "hardcore-stoner rock". Hardcore je zde určitě, ale "stoner rock" opravdu neslyším. Spíš bych zaměnil slovo "stoner" za "alternative / progressive". Například zajímavá skladba "Horizont" pulsuje v hodně zajímavém rytmu a tam třeba nevidím ani ten hardcore. Jiné skladby jsou zase ještě hutnější a ve "válivějším tempu". Dále mne bavil song "Sever", který patřil mezi tvrdší co zahráli. Naopak zahrál i jednu skladbu, kterou sami označili za "uspávačku" na kterou si i zpěvák vzal do ruky "minikytaru". Celkově žánrově nevyhraněný set, který mixoval průměrné a solidní skladby stejně jako jejich tempo. Průměr.

/// Jezerel
Tato kapela je v mnoha ohledech specifická a to nejen na okresní úrovni. Jejich zvuk, vokál, nálada prostě vše je jasně rozpoznatelné, že hraje právě Jezerel. Lidé to vnímají a tak na jejich vystoupení chodí poměrně hodně lidí. A například i muzikant a redaktor radia Beat Martin Kudlička (Lidopop) z nich byl "odvařený" loni na festivalu malých pivovarů. Šlo vidět jeho nadšení z toho co slyší a vidí. Zde se vše potvrdilo na place před pódiem stálo nejvíce lidí, zábavnost byla také nejvyšší z celého dne a dokonce se rozjelo i první pogo o asi 5 lidech. Dodejme k tomu skvělý zvuk a využití osvětlení. Opravdu opět smekám klobouk a jednoznačně nejlepší set celé akce. A to i přes to, že kapela tvrdila jak dlouho nehráli a ani nezkoušely a tak mnohdy ani neví jaká skladba bude následovat. Důležité je, že zazněla dokonalá skladba "Mary Jane".
Zajímavostí bylo, že jejich basák je čerstvý otec.

/// ONSET
Následovala nejspíše hlavní kapela celé akce a to Onset z Brna. Mají hrát "hardcore / rock'n'roll" od roku 1997 a to by i sedělo. Na svoje stáří se snažily mnohokrát upozorňovat slovy jako "jak tak na Vás koukám tak jsme hrávaly ještě pro Vaše otce" (problém je že průměr diváků byl tak 35+ tudíž otcům opravdu ne), či že nějakou skladbu napsal zpěvák v roce 1987 když vycházel základku atd... Ty průpovídky mne tedy moc nebrali zvláště s kombinací pohybů zpěváka (a zároveň basáka) ve skladbách, kdy neustále používal "macho pózy". Či neustálé měnění jeho basových kytar zvláště , když mi zvuk všech připadal totožný. Za mne to byly zápory setu, ale z obecného hlediska se musí nechat, že ty pózy, změny kytar a podobně vytvářely až "profi auru". Tudíž bych jejich set označil za nejprofesionálnější. Hudba samotná mne z poslechu na Bandzone moc nebavila, ale živě mne překvapivě dokázala strhnout. Což platí i pro fanoušky, kteří zde rozjeli pogo o asi 6ks na skladbu "Budu tě bít", což je chvályhodný počin. Dále si pamatuji, že zazněly skladby "One nation", či "Hamlet" (?). 
Set hodnotím jako příjemné překvapení, ač příště se na kapelu nikam hnát nebudu.

/// Next Space
Tuto kapelu jsem viděl poprvé minulý týden na Fajtfest Help Party 2020, kde mne hodně bavila. A tak, zde byla očekávání vysoká zvláště, když měli hrát v noci a tudíž s podporou světel. Navíc jsem zde očekával i vyšší návštěvnost jak ve VelMezu (tam byli hotl první kapela) a skrze pozdější čas i víc rozdováděných fanoušků. Vše se to potvrdilo až tedy na počet fandů, protože zde mohlo aktivně poslouchat tak 40ks, což je obdobně jak na "Fajťáku". Kladem bylo, že se zde rozjel i kotel o asi 8 lidech, což je posuv vůči 2 na Fajťáku. Kapela dala i cover od kapely "B komplex" (?), což má být původní kapela jejich zpěváka. Ten mimochodem působil unaveným dojmem, protože prý tento den hrál fotbalové utkání. Skrze to věnoval skladbu všem zdejším fotbalistům a že se těší, až se spolu opět utkají v lize, protože on hraje za Vícenice. I přes tuto únavu zvládal skladby naplno bez jakéhokoliv omezení pohybu, či chyby v hlase. Jen v pauzách si potřeboval občas vydýchat, či sednout. I z toho důvodu jej vůbec nepotěšilo, že si fandové vykřičeli přídavek i poté co jim naservíroval skvělý cover od "Limp Bizkit". Na přídavek kapela již neměla nic v repertoáru, tak po dohodě dali znovu skvělý song "Welcome". Opět skvělé vystoupení a tleskám.
Zajímavostí bylo, že jejich bubeník bubnuje i v předcházející kapele ONSET.

/// Mr.Dynaboom
Bylo vcelku chladno, tak jsme již vyrazily k domovu.

 

- top kapely festu (za mě):

1. Jezerel 2. Next Space 3. Mr.Cook 4. ONSET

- zklamání festu (za mě):

1. 

- příjemné překvapení festu (za mě):

1. ONSET