Festival malých pivovarů (vol. 3)

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Festival malých pivovarů (vol. 3)
datum
30.5.20152015-5-302015-5-30
místo
pivovar Urban Třebíč Nad Zámkem 7, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
12:00
žánr
heavy metal / hard rock, pop, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
100,- Kč (děti do 15-ti let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma)
ceny
různá piva: od 30,- (0,5l) či 20,- (0,3l) ; klobása: 60,- ; cigáro: 35,-
autor
giovanni

Program:

16:00 - 16:40 Mannequins / alternative-pop / Třebíč
17:00 - 17:40 Future mothers / Václav Bartoš Fru Fru a spol. / Třebíč
18:15 - 19:00 The Hops Párty / lo-Fi Rock´n´Roll / Jičín
19:30 - 20:30 Nauzea Orchestra / noise thrash Ústí nad Labem
21:20 - 22:20 Lis Er Stille / Prog – Rock / Dánsko
22:50 - 23:50 The Drain / Garage glam / Praha

Na této akci mne kromě skvělých piv zajímaly i dvě kapely a to "Lis Er Stille" a "The Drain". V tento den bylo, ale mnoho akcí kam jsem chtěl jít. Nakonec jsem šel na fotbal Třebíč - Hlučín (MSFL) a do areálu akce jsem tak došel ažl +/- v 19h tudíž jsem po cestě zaslechl "The Hops Párty", ale to nebylo na hodnocení.

Do areálu jsem vstoupil až na start "Nauzea Orchestra". Kapela mne nijak nezaujala prvky noisu tam určitě byly, ale k tomu tam bylo vše možné i nemožné, ale thrash fakt ne. Vadilo mi na nich i velmi časté používání němčiny.

Poté již nastoupili "Lis Er Stille" hlavní kapela akce až z Dánska. Kapela má očividně i své jméno, protože je zmiňovali na TV Rebel v pořadu Moonride, který moderuje znalec alternativních, progresivních vod všemožných stylů a Lis Er Stille zmiňoval. Předpoklady z naposlouchaných skladeb se splnili vše fungovalo jak mělo a zajímavá hudba i atmosféra byla úžasná. Komunikace kaply s publikem také. I vtip se z nich linul, hlavně z kytaristy. Ukázky: Začaly zkoušet skladbu zahráli půlku skončily, kytarista poděkoval lidem že byli skvělí fanoušci zamával a odešli. Až v samotném koncertě vyexoval půlku piva a zbytek si schválně nalil na hlavu. Další pivo přímo celé vyexoval a i čas by měl velmi dobrý. I si dokonce vzali malého kluka z davu a daly mu basu tak si tam na ni brnkal a kapela mu poděkovala. Na závěr kytarista vzal kytaru z její krk a jednou ranou ji rozbil o zem. Na vyvolávání přídavku přišel zpěvák se slovy díků, ale že to je opravdu již konec a pokud někdo chce merchandise tak je u nich v autě opět poděkoval a odešel.

Následovali pražští "The Drain" od kterých jsem měl něco málo naposlouchaného z Bandzone a věděl jsem, že nedávno hráli v Třebíči na trumpetce kam jsem nakonec nevyrazil. Kapela měla hned na počátku problém s mikrofonem zpěváka, který "kopal" tak mu na mikrofon dali "bambuli" a bylo. Koncert odsýpal zahráli snad všechny skladby co jsem si od nich pamatoval. Tudíž spokojenost i komunikace s publikem byla ucházející. Na závěr kapela zvala lidi na Znojemku potažmo pak do Poušova, kde spali.