Festival malých pivovarů (vol. 7)

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Festival malých pivovarů (vol. 7)
datum
10.5.2019 - 11.5.20192019-5-102019-5-11
místo
pivovar Urban Třebíč Nad Zámkem 7, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
17:15
návštěvnost
asi 400 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, crossover / crossover/thrash, punk rock / punk, elektro, rock
vstupné
Prvních 150 vstupenek (250,- Jednodenní / 400,- Dvoudenní ), Předprodej (300,- Jednodenní / 480,- Dvoudenní), namístě (350,- Jednodenní / 570,- Dvoudenní)
ceny
různá piva: od 30,- (0,5l) či 20,- (0,3l) ; medovina 0,1l 30,- ; Klobása 85,-, hamburger 110,-, Cigáro (1ks) 45,-, bramborák 60,- atd..
autor
giovanni

Program pátek:

Hlavní stage
17:15 - 18:15 hudební skupina Vltava
18:45 - 19:45 Supertesla
20:15 - 21:15 Perpetum Jiřího Schelingera
21:50 - 22:50 Civilní Obrana
23:30 - 00:30 INEKAFE (official)

Hala stage
18:15 - 19:00 Procz
19:45 - 20:45 Gerald James Clark
21:15 - 22:15 TETY BOBR
22:50 - 23:50 Zatimnic
00:30 - 3:00 J.M.Blex

Program sobota:

Hlavní stage
15:45 - 16:30 Jezerel
17:20 - 18:20 Jamaron
19:00 - 20:15 MORAVA
21:15 - 22:15 Poletíme?
23:00 - 24:00 ALKEHOL ORIGINAL

Hala stage
18:15 - 19:00 Pavel Hlaváč
20:15 - 21:15 Ten Sticks
22:15 - 23:00 Koňe a Prase
00:00 - 3:00 Ivan Wexter Vejtasa

8.5.2019 odpadl skrze zranění v kapele "Dan Bárta & Illustratosphere". Jako náhrady se sehnala kapela Perpetum Jiřího Schelingera a k ní ještě kapela Vltava. Festival byl poprvé na dva dny. z klasického betonového pódia se stala větší backstage a vedle vyrostlo velké "klasické" montované pódium. Další změnou byla "Hala stage", která vyplňovala prostory na hlavní stage. I samotný program dostal do svého čela dvě velké kapely, které na Vysočině táhnou a to Iné Kafe a Alkehol. Trošku škoda pro festival bylo zaínající MS v ledním hočkeji na Slovensku, kdy jak v pátek, tak v sobotu, hrála ČR zápas v 20h. Tudíž pár lidí zůstalo doma u televize.

pátek:

Páteční program uváděl Martin Kudla Kudlička z radia Beat. Tento den jsem zahlédl i členy kapel Terminal, či ONA. Celkově zde mohlo být tak o 1/3 méně lidí jak loni odhaduji na tak 300 lidí.

/// Vltava
Tato dnes již legendární rocková kapela začala hrát již v roce 1986. Osobně jsem "evidoval", že tato kapela existuje, ale nikdy jsme ji neposlouchal. Po potvrzení na tuto akci jsme si od nich něco naposlouchal a ihned jsem poznal skladbu "Marx, Engels, Beatles". A přesně touto skladbou otevírali svůj koncert. Jak v této písni, tak v dalších má kapela velmi zajímavé vtipné texty. Samotný vokál jim ještě dodává tu správnou pohodovou náladu. Co se hudby týče, tak muzikanti jsou to slušní, ale bicí mne moc neuchvátily a hlavně basák mi přišel že nehrál vůbec nic. Překvapilo, že klávesák v jedné skladbě vzal do rukou harmoniku, saxofonista zase flétnu. V areálu mohlo být jen tak 40 lidí, ale přecijen v 17h v pátek po práci se nedalo čekat mnoho lidí. Celkově jsem rád, že jsme kapelu viděl, dokonce jsem se i bavil, ale je mi jedno zda je ještě uvidím.

/// Procz
Následoval přesun na "hala stage" na domácí rock/crossover kapelu Procz. Kluky jsem viděl již po šesté, i tak jsem se na vystoupení těšil. Kapela je plná vtípků, ale i velmi slušné hudby. Bohužel tu hudbu zde likvidoval prostor na této stage. velmi vysoké stropy způsobovaly odrazy zvuku a ten byl dost nečitelný a nahlas. Postupně se zvuk o chlup zlepšil, ale byl prostě strašný. Do toho první 3 skladby nefungovala jedna kytara. Tudíž mnoho problémů, ale i tak jsem se v první řadě bavil. Bylo hezké že asi v půlce koncertu přišli úplně dopředu dvě malé slečny (asi 8 let) s transparentem "Procz" k tomu si užívaly hudbu a pořád skotačily. Poté daly kapele tento transparent. Kapela hned děkovala, ale bohužel to bylo při skladbě "Temná", kde se zpívá o tom jak chtějí vidět neopálená místa nějaké slečny atd.. Tudíž to Pepé zachránil tak, že holt holky přišly až moc brzo a že jim věnují další písničku. Po koncertě si daly i společnou fotku.

/// Supertesla
Tato rocková kapela z Prahy (potažmo Brna) předvedla průměrný výkon. Opravdu zde nebylo nic originálního, chytlavého.. Prostě taková univerzální šedivá hudba s lehkým nádechem punku. Poslouchat se to dalo, ale celkově slabé.

/// Gerald James Clark
Tento Jihoafrický písničkář preferující blues mne na soupisce velmi zaujal. Do potvrzení jsem jej ani neznal, ale jak jsem si ho naposlouchal tak jsme nadšen. Potěšil, že mne před koncertem zahlédl a hned se se mnou šel bavit, protože viděl můj komentář jeho videa v události na Facebooku. Krátce jsem pokecal i s jeho ženou, která je z Třebíče a společně zde bydlí. velmi pohodový pár.
Samotná hudba neměla problém s nepovedeným prostorem a ač zde byl Gerald sólo (občas hraje s kapelou) a v sedě, tak vystoupení mělo skvělou atmosféru. Hrát na kytaru opravdu umí a má skvělou barvu hlasu. Hlas sem tam používá přes svůj starý telefon, který mu jej mění. Tuto věc jsem viděl nejspíše poprvé. Suma sumárum vynikající koncert a těším se příště. Škoda jen, že zde mohlo být max 50 lidí.

/// Perpetum Jiřího Schelingera
Třebíčská Rocková pocta Jiřímu Schelingrovi. Skladby tohoto hudebníka jsou stále ve velké oblibě a tak zde mohlo být odhadem 150 lidí. Zvukově se vystoupení povedlo včetně vokálu, který i slušně komunikoval s publikem. Viděl jsme jen asi polovinu setu.

/// Tety bobr
Na "hala stage" hrála následně začínající Třebíčská kapela Tety bobr. Tvrdí o sobě, že hrají Alternative Punk s čímž by se dalo souhlasit, ač jsem zde cítil i vlivy Nirvany. Každopádně výkon byl nevyzrálý, nevyhraný ale je možné, že byl ovlivněn právě tím neideálním prostorem. Dal jsem část a mizel jsem na Civilní obranu.

/// Civilní Obrana
Tento stále populárnější punk rock z Čáslavy. Nikdy jsem je neposlouchal, ač mají chytlavé skladby jako "Tereza #039", "I Like Mrkvička", či "Holku pevnou mít". Skrze to jsem neměl příliš vysoká očekávání, ale těšil jsem se. Set odstartoval salvou konfet. Ve výsledku kapela předvedla skvělý zvuk, nasazení, vtípky i super komunikaci s publikem. Byl jsme velmi mile překvapen, ač mi vadily bubeníkovi "machrovinky" s paličkami nad hlavou atd...

/// Iné kafe
Za mne jasný headliner nejen pátečního programu, ale celé akce. Bohužel v lednu 2018 z kapely opět odešel basák Forus (prý v dobrém) a nahradil jej Vlado Bis. Tak jsem se trošku obával jak koncert dopadne. Obavy se naplnily, kdy právě basa nebyla dobrá jak hudebně tak doprovodným vokálem. Nejvíce to šlo vidět ve skladbě "Kto na to príde?". Jsem tedy zklamán z koncertu, ale odezva lidí byla velmi povedená a mohlo zde být asi 300 lidí což opravdu není moc.

sobota:

I sobotní program uváděl Martin Kudla Kudlička z radia Beat. Celý den bylo zataženo a od asi 19h neustále pršelo. S tím, že někdy opravdu silně i padaly kroupy. Morava skrze to přerušila vystoupení s tím, že se uvidí co bude. Přes noc u nás doma napršelo 19mm.
Z Alkehol jsem odcházel ais 15 minut před koncem, abych si lépe zajistil taxi.

/// Jezerel
Tuto Třebíčskou Hardcore / Crossover kapelu mám rád a vídám ji relativně často. Zde byly hned před 16h, což je dost brzo i tak zde mohlo být asi 70 lidí z kterých si před pódium stouplo asi 40 což jde. Samotný set byl protkán jak osvědčenými klasikami (Dědek, Mary Jane atd..), tak zazněli skladby i z posledního alba Rec, ale i 2 nové sklady z mini cd, které se bude teprve vydávat. tyto nové skladby mne tedy moc nebavily, ale ty klasiky to zachránily. Ostatně mě nebavila i zpěvákova "krabička" z které dělal různé cinkání, bubínky atd.. Naopak jeho až taneční kreace, průpovídky a vůbec zpěv mne hodně bavily. Jsem opět spokojen. Ostatně i Martin Kudla Kudlička byl z kapely hodně nadšený.

/// Jamaron
Následovala pražská pop rocková kapela. Na této kapele je zajímavé, že jsou v ní tři sourozenci. Těmi jsou Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi. Jakub a Marie jsou dvojčata a je jim 22let. Z jejich jmen je i složen název celé kapely. Skupina hraje od roku 2011 a v roce 2016 vydaly své své debutové album "Nahá" a to skrze crowdfundingovou kampaň (na Startovači.cz), kde získali 100 000,- Kč.
Samotná kapela předvedla slušný výkon, který kapánek srážela ne moc dobrá komunikace s publikem. Dále mi příliš neseděli pomalejší songy z počátku setu, ale i ty se postupně zlepšily hlavně skrze stále častěji využívaný vokál Marie. A když se pustily i do až do rock´n´rollových vod, tak to už byla velká paráda. Hned byl i výraznější saxofon. Hodně mne bavila pomalejší skladba v které se řešila naše planeta, ale bohužel již nevím název. Každopádně poslední skladba "Medvídci koušou!" je velmi povedená. Celkově jsem spokojen.
Pobavil bubeník, který v pop rockové kapele hrdně nos mikinu kapely Bring Me The Horizon.

/// Pavel Hlaváč
Skupina Pavla Hlaváče, hrající převážně blues, otevírala tento den "Hala stage". Pavel Hlaváč je zdejší legenda, která není je muzikant, ale i malíř. Přišlo jej podpořit vcelku dost lidí. V kapele jsou vyzrálí muzikanti, ale i tak to není "můj šálek kávy". Každoádně jsem chtěl vidět a nejvíce mne bavil saxofon. Zajímavostí bylo hostování všech třech vokalistek z další Třebíčské kapely, a to Disconnexion. Všechny děkovaly, že mají možnost si s Pavlem Hlaváčem zahrát. Od té chvíle probíhaly různé sestavy na pódiu, kdy zpívaly všechny holky i Hlaváč, pak zas jen duet, pak zase jen holky. Jako ozvláštění super. Jsem rád, že jsem zde byl.

/// Morava
Tato velmi oblíbená rocková kapela z Vysočiny hraje již od roku 1987 a vždy přiláká hodně lidí. I zde se to očekávalo, ale hlavně na jejich set se počasí rozhodlo, že začne pršet. Déšť to byl vytrvalý, který neustal až do konce celé akce, ale právě na Moravě byl velmi silný a dokonce padaly i kroupy. Morava tedy zahrála asi 3 skladby, ale pak set přerušila. Po asi 20 minutách déšť zeslábl a tak šli dohrát svůj set. Podporovalo je odhadem 70 lidí poschovávaných pod stánky, deštníky či bundami. Odezva publika byla velmi dobrá a kapela jim na oplátku děkovala, že tu lidé vůbec stojí. Já je beru jako "lepší zábavovku s vlastními písněmi" a tak má čekávání jsou vždy nižší, ale zde jsem se bavil i tak jsme před koncem setu odcházel na "Hala stage".

/// Ten Sticks
Asi nejtvrdší kapelou dne byli tito Brňáci, kteří to mají v Třebíči velmi rádi. Hrají Crossover s vlivy Nu metalu. Šla z nich cítit inspirace kapelami jako například Korn. Jejich pódiové nasazení v neustálém pohybu bylo příkladné. I zvuk byl překvapivě dobrý, přeci jen žánrově spříznění Procz, byli včera zvukově strhaní. S koncertem jsem velmi spokojen, ač jsem kapelu znal spíše jménem, ale neznal jsem ani skladbu. Zajímavostí byla hostovačka na druhé kytaře. Tu obsluhoval Mates (hardcore kapela Crouch + crossover kapela Hellstrike). Výborný koncert.

/// Poletíme?
Následoval návrat na hlavní stage na velmi oblíbenou Brněnskou kapelu Poletíme?, která předvádí zajímavý mix country/punku/folku. Jejcih zábavné texty, pohodová atmosféra i srandičky lidi táhnou. Osobně jsem je viděl párkrát vždy dobré, ale vyloženě je nevyhledávám. Zde jsem se bavil a nasával právě tu pohodu. Mohlo se zde bavit odhadem 80 promočených lidí a i jim byly cíleny slova díků od kapely. Zajímavostí byla zahraná skladba "Vltava" od Bedřicha Smetany, kterou zahráli pouze na flétnu a klávesy. Osobně jsem spokojen a příště už ta oekávání bude spíše vyšší.

/// Koňe a Prase
Tato kapela jde žánrově mimo mne, ale ponevadž jsme nevěděl "do čeho jdu" tak jsme se objevil i zde. Kapela kombinuje rock s elektronikou a právě ta elektro část mne nebaví. Bicí i kytara nejsou příliš kvalitní. Vokály též nejsou něco úchvatného, ale je zajímavé že zde zpívá bubeník. Dal jsem 2 skladby a prchal pryč.

/// Alkehol
Tato Pražská rocková, či punk/rockov byla hlavním jménem celé akce. Měli zde hrát loni, ale odpadli a tak si je pořadatelé splnili letos. Bohužel déšť neustával a tak na ně vydrželo jen asi 80 lidí. I jim kapela děkovala, ale přeci jen hraní pro "80 kusů" taková kapela moc nezná a určitě nebyli rádi. odezva publika byla i tak slušná včetně zpívání známých písní. kapela si dovezla přídavnou světelnou show, která mne tedy moc neoslnila, ale při kombinaci s kouřovými efekty to bylo lepší. Hudebně jsem tradičně spokojen.