Nice To Eat You Deathfest 2016 (vol. 3)

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Nice To Eat You Deathfest 2016 (vol. 3)
datum
13.5.2016 - 14.5.20162016-5-132016-5-14
místo
zámek Horní Libchava Horní Libchava Horní Libchava 1, Horní Libchava
město / obec
Horní Libchava
kraj
Liberecký kraj
stát
Česko
návštěvnost
skoro 500 platicích plus hoste/VIP/atd..cca 600 hlav z celého světa
žánr
death metal, brutal/slam death metal, grind
vstupné
500 (předprodej - já), 700 (místo)
ceny
Pivo Kozel 10 - 30 ; Pivo Plzeň láhev - 45 ; Malinovka - 20 ; Slivovice - 30 ; rum, vodka, zelená - 25 ; tequila, bacardi - 45 ; jack daniels - 60 ; klobása - 50 ; steak - 99 ; guláš - 85 ; beef burger - 90
autor
giovanni

Na NTEY jsem vyrazil poprvé. O festu jsem se dozvěděl z plakátu na Brutal Assault 2015 s tím, že jsem pak koncem roku 2015 začal lákat i další lidi. Cesta sem je z Vysočiny velmi dlouhá, ale stojí to za to.

---- Pátek 13.5.

- INCARNATE (grindcore / Czech Republic)
První kapela festivalu po které na festivalu zůstala hlavně památka v podobě kopáku a zpěváka který se pohyboval neustále po areálu. Ale za mě nic jiného k zapamatování nenastalo. Mladá kapela, která možná i nějaký ten potenciál, ale grind v jejich podání byl pořád totéž bez něčeho nečekaného, bez něčeho co člověk "posadí na prdel". Prostě skladby splývaly a kde nic tu nic. zahráli i sranda cover kohosi z TV Šlágr a pak dali cover skladby od Birdflesh. V budově na ně mohlo být takových 30 lidí.

- DISREPUTE (death metal / Germany)
Solidní porce německého death metalu, která potěšila. Hudba pěkně šlapala, kapela předvedla solidní nasazení a lidé se bavili. Na stranu druhou t byl spíše nadprůměrný death takže, když by toto mělo být mé poslední setkání s touto smečkou, tak to "přežiji", ale když na ně někde narazím tak vím, že neprohloupím, když na ně mrknu.

– EFECTO DESPOTISMO (brutal beatdown gang / Czech Republic)
Náhrada za Mexičany Anarchus, kterým zemřel člen kapely a nakonec se dá očekávat jejich rozpad. Náhrada byla pro mne určitě neadekvátní a to hlavně žánrově. ED měli sice nasazení, živelnost atd.. ale hudebně mne vůbec nebavili a to hlavně skrze "slam" prvky v hudbě.

– PROFANITY (death metal / Germany)
Po Disrepute další německý death a tentokrát ještě o něco lepší. Pouhá trojice hudebníků skvěle rozsekala lidi v areálu a já mohu jen chválit. Možná to je tím, že kapela působí na scéně již od roku 1993 a zkušenosti se tedy projevily, kdo ví. Každopádně je snad ještě někdy někde uvidím. Bubeník měl v tento den narozeniny.

– URINAL TRIBUNAL (crust-grindcore / Germany)
UT mne hudebně neoslovily ani před festm ani na živo. Jediné čím jejich triviální tancovačka bavila tu masu lidí byli oblečky (zpěvák v sukínce s koňskou hlavou, kytarista v šatičkách a bubeník jako tarzan) a právě ten tupa-tupa rytmus či jak se tomu nadáva. Prostě my máme Gutalax a Němci asi ujíždí na Urinal Tribunal. Příště budu mít třeba víc upito a budu blíže pódiu a taky si zaskáču kdo ví.

– DARKALL SLAVES (brutal death metal / France)
Kapela ukázala, že když dvě kapely hrají BDM tak nemusí hrát to samé. Řekl bych, že tak 75% BDM kapel hraje totéž co tito francouzi Darkall Slaves aneb totální masakr, kde hudba přehlučí zpěvákův hlas a co skladba tak totožná jako ta předchozí i ta další. Přechody, změny rytmu nula nula nic... Ostatně BDM na festu byli slabé, ale ukázka kvality byli sobotní italové Sickening to bylo to co je na BDM skvělé. Darkall Slaves mne tedy nebavili.

– TORTHARRY (death metal / Czech Republic)
Už nevím c mám k této bandě psát. Profesionální přístup, špičkový zvuk, hudba, muzikanti. Profesionální komunikace s fandy, hudební rozčtvrcení všech v sále a všeobecná spokojenost. Viděl jsem je zde celkově po 6 a vždy to byla pecka. A ještě letos si dám sedmou účast na MetalGate Czech Death fest 2016 a to za měsíc.

– RELICS OF HUMANITY (brutal death metal / Belarus)
Pouze jsem je zaslechl do stanu a z toho mála co si vybavuji tak byli lepší jak Darkall Slaves, ale také to nebyla nějaká "hitparáda".

– INFERIA (death-grind / Finland)
Finská legenda co hraje již od roku 1989. Kapelu jsem i tak neznal a chvilku mi trvalo se do nich zaposlouchat a povedl ose hlavně tímto festivalovým setem. Koncert byl plný zvuků sténání a píchání, píchacích gest, mikrofonu strčených snad až do trenek atd.. A hudebně? Těžkotonážní deathgrind masakr. za mě velká spokojenost a nově oblíbená kapela. Se zpěvákem jsem pak krátce pokecal na baru a sehnal jsem i společné foto.

– FLESHLESS (death-grind / Czech Republic)
Další kapela o které je těžké něco psát. Pořádající oddíl, který jsem zde viděl po 4. ( A ještě letos si dám 5. účast na MetalGate Czech Death fest 2016 a to za měsíc.) a vždy vyloženě profi přístup (zde mi osobně přijde mnohdy až dost neosobní a to beru i mimo koncert). Každopádně hudba to je skvělá a odezva publika byla obrovská.

– SINISTER (death metal / Netherlands)
Headliner celého festivalu a i můj osobní headliner. Legendární Holandská death metaloví kapela má již pouze jednoho prapůvodního člena (bubeník Aad Kloosterwaard), ale i tak to je pořád hvězda. Koncert to plně potvrdil masakr od začátku do konce bohužel v půlce jsem byl dost vyčerpaný až se mi zavíraly oči, tak jsem je šel "potupně" doposlouchat do stanu. Překvapila účast ženské basačky z které se po hledání nakonec "vyklubala" Alesa Kloosterwaard (manželka bubeníka).

– CYTOTOXIN (slam-brutal death metal Germany)
Můj druhý osobní headliner akce, ALE horší organizace festivalu zapříčinila, že jsem je prospal. V programu co jsme si tiskl sám měli hrát v tento čas, ale na oficiální vysačce pro každého návštěvníka byli psáni na sobotu. Chtěl jsem si to před Sinister ujistit u Vládi (Fleshless), ale nenašel jsem ho tak jsem se ptal jiného člena Fleshless a ten mi řekl, že platí vysačka. Tudíž jsme neřešil a spal s tím, že v sobotu si je naplno užiji jako mého headlinera dne. O to bylo ráno větší zděšení, že jsme měl informace že Cytotoxin hráli v pátek... Jsem tedy nas.aný, ale je to hlavně moje chyba že jsem nerozložil síly a nepojistil si kdyby náhodou ti Cytotoxin hráli. Jinak překvapilo, že vůbec vystoupili měli odpadnou skrze odchod bubeníka a pak se na soupisku vrátili s novým bubeníkem tak snad je ještě někde potkám.

– GUTFUCK (brutal death metal / Germany)
spánek

---- Sobota 14.5.

– CRYSTALEPSY (brutal death metal / Czech Republic)
Solidní první kapela dne a dorazilo i hodně lidí. Moc jsem toho nečekal a nakonec jsem spokojen.

– AGE OF AGONY (death metal / Hungary)
Další kapela kde jsem toho moc nečekal, ale nakonec hodně kvalitní death metal jen škoda, že jsem jich půlku prokecal před budovou. I tak jsem je slyšel a mohu jen chválit. Ohlasy na ně byly také jen pozitivní.

– BOWEL FUCK (grind / Czech Republic)
Mé druhé setkání s těmito grindery a opět vynikající akce. Sice na grind překvapivě "statická", ale o to lépe hudebně zvládnutá.

– PHOBIATIC (tech-death metal / Germany)
Tak na tento Německý death jsem se hodně těšil a i přes horší nazvučení jsem si ho vepředu hodně užil. Kapela to je mladá (od 2008), ale kvalitní je hodně. Vřele doporučuji.

– INCINERATION (death metal / Greece)
Od této kapely jsem nic nečekal, ale místo nějakého podprůměrného deathu jsem dostal takový průměr. Takže poslouchat to šlo, ale myšlenkami jsem byl spíše na následující kapela a vlastně i na té předcházející.

– SICKENING (brutal death metal / Italy)
Další kapela na kterou jsem se hodně těšil. Vynikající BDM, který má i nějak ten nápad a snahu odlišovat skladby tempo atd.. ale nadále být velmi rychlí a brutální. Navíc k tomu přidejte živelné vystoupení a máme jedno z nejlepších vystoupení na festivalu ne-li nejlepší.

– EPICARDIECTOMY (slam-brutal death metal / Czech Republic)
Druhé setkání s touto slam hopsačkou... A opět bída za mě je takto pojaý slam death metal pouhá variace na hiphop/rap v metalu či jakási obdoba mixu HC a deathu s důrazem na to HC fakt to už i ten deathcore je lepší jak toto. navíc vidět ty muzikanty s rovnými kšilty, kalhotami snad o 2 čísla většími, skate botkami atd... s tím by zapadly fakt někam na hiphop kemp kde by se vzhledem "ztratily". Bohužel tuna lidí na ně pařilo a většina reakcí bude velmi pochvalná za mě tedy NE.

– SADISTIC BUTCHERING (brutal death metal / Texas, USA)
Amerika? Texas? Tuna lidí je nadšená, tleská a povině sem jde. Bohužel nikdo neřeší hudbu a ta je za mě průměrná a to ji ještě navíc velmi sráží bicí automat a nulová podioví show která by tu monotónnost nějak rozvířila. za mě očekávaný podprůměr.

– DESECRATE THE FAITH (slam-brutal death metal / Texas, USA)
Aneb opět na palce muzikant jménem John Hull a jeho další kapela. Zde to už je lepší nemáme bicí automat, frontman nám létá po pódiu a místo 2 muzikantů jich máme rovnou 5. Takže spokojenost, ale zase opět nelze říci, že by to byla nějaká extratřída za mě takový průměrný poslouchatelný death.

– NEOCAESAR (death metal / Netherlands)
na poslední chvíli odpadli HOUWITSER s tím, že prý nemají stabilní koncertní sestavu tak je nahradily Neocaesar což je kapela ložená právě z 2 členů HOUWITSER a také exčlenů SINISTER což jsou vlastně i ti členové HOUWITSER. Takže kvalita podobná jen méně známé jméno. Za mě velmi povedená porce deathu jen jsem byl trošku rozladěn právě tím, že jsme čekal na HOUWITSER a pak všude čtu Neocaesar takže zmatení možná trochu poškodilo dojem. Ale spokojenost.

– KRAANIUM (slam-brutal death metal / Norway)
Zde bych mohl okopírovat co jsem psal u čechů EPICARDIECTOMY. Jen zde tu máme celosvětově uznávanou kapelu, která je, s ohledem na styl, překvapivě z Norska. Dlouho jsem je neslyšel, ale co jsem viděl tak to mne strašně nebavilo opravdu ten slam to je opravdu bída a jedinou kapelu, kterou uznávám jsou Devourment.

– INHUMATE (grindcore / France)
Další velké jméno opředené zážitky a tunou videí jak si zpěvák rozbíjí mikrofonem své vlastní čelo a k tomu tuna dobré hudby. Vysílen jsme na ně šel a dal jsme pá úvodních skladeb a živelnost se potvrdila a kvalita také. nejsme zase až takový fanda této kapely, abych na ně "klepal kosu" a přemáhal se v tom, abych nešel spát. Tudíž jsme vyrazil do stanu kam jsme ještě pár skladeb zaslechl.

– INDECENT EXCISION (brutal death metal /Italy)
snaha o spánek (trochu jsem je slyšel, ale do stanu je přehlušoval stánek s pivem)

– SERRABULHO (death-grind / Portugal)
spánek naštěstí protože tato kapela byla největší bída na soupisce..