Okolojeles 2019 (vol. 5)

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Okolojeles 2019 (vol. 5)
datum
26.7.2019 - 27.7.20192019-7-262019-7-27
místo
areál Doubí Nárameč Nárameč - Doubí, Nárameč
město / obec
Nárameč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
návštěvnost
asi 200 lidí (27.7.2019 ráno ohlášeno vyprodáno)
žánr
post metal / post hardcore / Psychedelic metal, post rock, folk rock / neo folk / folk, rap / hiphop, elektro
vstupné
350,- (předprodej / 2dny), 250,- (předprodej / 1den), 450,- (na místě / 2dny), 300,- (na místě / 1den)
ceny
pivo Kozel 11 - 35,- Kč ; víno (0,2l) - 40,- Kč ; nealko pivo Birell 30,- Kč (lahváč) ; točená limonáda ZON (tonik, či kola) - 15kč (0,3l), 20kč (0,5l) ; běžný panák 20kč (malý), 30kč (velký)... lepší panáky 30/45kč, či 30/50kč ; veganské jídlo (U třech ocásků - Brno) - fazolový guláš 70kč, falafel 90,- kč, pomazánky na chlebu 20kč, grilovaná zelenina ? kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- pohodový areál v lese u vody
- krásné designové doplňky areálu (světla osvětlující látky a specifické ornamenty lemující cesty atd..)
- pohodoví lidé
- menší návštěvnost

Obecné zápory:

- Převážná většina kapel/projektů jde mimo můj hudební záběr
- alfa omega festivalů je "bicí základ" ten dorazil až o 30 minut déle než měl a tak hned od začátku nastala prodleva v programu. Bicí dovezla kapela "Klucí od Dolního nádraží" a je tedy možné, že se někde zdrželi vůči plánu.

Ani klad ani zápor:

-

Počasí:

- Převážně kolem 30 stupňů a lehce pod mrakem. V noci akorát.

---- Pátek 26.7.

- The Shadowplay
Třebíčský kapela hrající "Kraut rock / synth electro" šla mimo mne. I tak jsem na ně dorazil hned z práce, protože jejich jméno eviduji na akcích které se každoročně konají na Béčku v Třebíči. Kapelu tvoří hlavně 1 muž, kterého doplňuje na asi půlku repertoáru pohledná žena. Daný hudebník má i kytaru, ale její zvuk jsme neevidoval tudíž vše táhla hudba z notebooku. Když začala pět hudebnice, tak kvalita vokálu byla dosti slabá.

- TEVE
Tento jednočlenný projekt označuje svoji hudbu jako Electrofolk. začal hrát vůči harmonogramu o 30 minut dřív, protože ještě nedorazil základ bicích a tak nemohli nastoupit AngelHeaded Hipsters. TEVE bicí nepotřebuje a tak otevřel program na stage zvané "jurta" dle tvaru stanu. Jeho hudba je založená na silném hudebním podkresu zas z nějakého playbacku k tomu nějaký ten "repeater" a k tomu jeho vlastní vokál. Vokál yl bych řekl průměrný celkově nejsme nadšen, ale poslechnout se to určitě dalo. Na poměry festivalu určitě jedno z lepších vystoupení.

- AngelHeaded Hipsters
Další Třebíčská kapela a jejich "grunge alternative" sice již asi 5 let hibernuje i tak sem přijala pozvání. Koncertují max 1x do roka a spíše plánují skončit úplně. Dorazilo na ně množství jejich kamarádů i fanoušků a tak na place mohlo stát 20-30 lidí což je slušné. Celý set jsme bohužel bojoval se zvukem. Ten kolísal, že sem tam byl útlum pak nějaký prapodivný dozvuk. Samotný set začali svojí nejpomalejší skladbou, protože nečekali moc lidí, a postupně zrychlovali. V čase jejich setu mohlo být v areálu asi 100 lidí. Suma sumárum povedený set, ač loni na Trumpetce mne bavili více, ač jsme je měl naposlouchané méně jak tentokrát.

- Klucí od Dolního nádraží
Tato Brněnská kapela je složena jen ze 2 členů i tak je jejich "garage HC" velmi poutavé. I nasazení bylo skvělé. Předposlechy mne moc nenadchly, ale živě velká spokojenost a předčená očekávání. kapele se nevyhly technické problémy, kdy jim odešla bedna, která jim dodává automatické bicí. Ve finále se jednalo o to, že se v ní spálila nějaká pojistka. Tudíž chvíli hráli bez dané basy, než zakročil zvukař a nějak jinak jim propojil danou bednu. Tudíž basa byla zpět a a kapela mohla hrát jak je zvyklá. Kapela zvládla i přídavek, protože na několik dotazů zda mohou vyslyšet prosby publika nikdo z pořadatelů nereagoval. Tudíž ok a dali další vál.

- Kadimír 269
Vegan rap z Brna v jehož čele stojí ženy. Zajímavé texty o vegansví, feminismu i s nádechem politiky. Ale to hudební vyznění jehož základem je rap jde mimo mne. Viděl jsem to budiž, ale příště ne. Pobavili, že budou hrát jen 20 minut, protože kdyby prý hráli svoji běžnou hodinu tak by se pořadatelé nedoplatili. Prý by ta částka měla devět nul.

- Rutka Laskier
Následoval Brněnský Emo Hardcore aneb jasný headliner celé akce. Kapela sice na soupisku dorazila jako náhrada za odpadnuvší kapelu "Pacino". Náhrada to byla logická, protože tyto dvě kapely spolu nahráli i split album. Samotný set byl famózní, ač jsme pár skladeb neznal. Nasazení, zvuk, atmosféra prostě vše. Areál byl již slušně zaplněn a tipoval bych kolem 150 hlav. Zajímavé bylo že zpěvák byl , z pohlednu na stage, úplně vpravo. překvapila koncovka v které zpívali cosi o "náměstí míru, technu.. a pak mi přišlo i o drogách". Jednat by se mělo o "náměstí Míru v Hrušovanech" zvláštní to song. Tudíž vynikající set který splnil vysoká očekávání a potvrdil, že jsme si pátek zvolil správně.

- Noví lidé
Aneb "dark electro" totálně bez energie i se slabší atmosférou. Bavil jsem se opravdu minimálně a místo toho jsme se prošel po areálu, či odběhl k "Ave a étr stage".

Občas jsem zašel i na 3.stage zvanou "AVA & ÉTER antigravity stage" kde se hrálo všechno možné od elektro hudby. Sem tam byla hudba lehce temná zajímavá až bych řekl, že to byl "ambient" avšak byla o chlup rychlejší i "tanečnější" jak "dark ambient", který mám rád. Tudíž sem tam obstojné a jinak bída.

---- Sobota 27.7.

Tu jsme vynechal. Jediná kapela co mne zde zajímala byli Slováci "Our stories" hrající "post rock" místo toho jsme jely na Rockfest Dačice.

Fotogalerie

program program