Polanka summer fest 2022 + 2021 (vol.6)

obsah aktuální k datu - 31.7.2022
Polanka summer fest 2022 + 2021 (vol.6)
datum
29.7.2022 - 30.7.20222022-7-292022-7-30
místo
koupaliště Polanka Třebíč Za Plovárnou 799, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
16:00
návštěvnost
asi 4000 lidí (odhad)
žánr
heavy metal / hard rock, alternative/indie/pop rock, elektro, pop, rock
vstupné
790,- Kč (1.9. - 31.12.2021) / 890,- Kč (1.1.-31.3.2022) / 990,- Kč (1.4.-28.7.2022) / 1090,- Kč (na místě 2 dny) / 590,- Kč (na místě 1 den)
ceny
pivo Radegast 10 - 45,- Kč / pivo Radegast 12 - 55,- Kč / pivo Plzeň 12 - 60,- Kč / víno 0,1l 30,- Kč / coca cola atd.. 0,1l 10,- Kč / bramborák - 75,- Kč / Pizza 1/8 velké - 50,- Kč / gyros box - 150,- Kč / gyros tortilla - 160,- Kč / nudle se zeleninou - 115,- Kč / trdelník - 100,- Kč / Palačinky - 100,- Kč / káva z kavárny - +/- 65,- Kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- Pohledný areál s dost stromy i stínem.
- Není to vyloženě přecpaná akce, tudíž i na velké kapely se dá stát rozumně.
- Překvapivě pitelné pivo.
Radegast mám obecně rád. Jeho 12kaje výborná a 10ka v rámci desítek taktéž. Avšak na festech je pivo většinou nic moc ať se točí cokoliv.

Obecné zápory:

- Poměrně málo záchodů u hlavní stage.

Ani klad ani zápor:

Počasí:

Pátek - Lehce zataženo a asi 22 stupňů. V noci kolem 18 stupňů s tím, že první den po kapelách lehce pršelo. Poměrně solidní podmínky.
Sobota - Přes den mělo slunce sílu, ale teplota ve stínu byla odhadem 20 stupňů a v noci klesla jen na asi 14. K tomu foukal poměrně silný studený vzduch, tudíž byla vcelku zima.

Polanka fest vznikl v roce 2016 jako další z řady festivalů, který pořádá firma Yashica. Jejím hlavním festivalem je Jihlavský Vysočina fest. Jinak se tento promotér angažuje v pořádání koncertů v Třebíči a to primárně v jejich klubu Roxy. A všechny tyto aktivity mají fakticky totéž zaměření aneb pop/rock vody. Avšak nezdráhají se pořádat i i rap, "elektro", či disko. Z kapel zde hrají převážně notoricky známé kapely co každý zná z rádia, které na jejich akcích hrají klidně "ob rok". Což mi nesedí u žádného pořadatele (třeba Pragokoncert je touto "recyklací" proslulí), ale na stranu druhou je pochopitelné jít vstříc poptávce. A zároveň je třeba dodat, že v lineupech festů, či na Roxy člověk občas narazí na menší lokální kapely, či dokonce nějaké méně známé perly.
Viz má poslední Polanka (v roce 2017), kde hrála má srdcovka jménem Kalle. A navíc zde byly perly jako Koonda holaa, Permon Balet Superstar, Nauzea Orchestra, či Travis O'Neill and His cardinal Sins. Ten ročník byl bokovou scénou specifický, protože tam kapely řešil Ágnes. Bohužel od té doby si zdá se vše řeší pořadatelé sami, ale i letos se pár menších kapel našlo. Z lokální scény to byli Jezerel, Moravian Bastards a Procz. Tudíž krom "bastardů" řekněme větší undergroundová jména Třebíče, ale i tak jsem z této trojky nadšený a patří mezi mé taháky tohoto ročníku. Zvláště, když si k nim dodám i pár kapel na kterých jsem vyrůstal. Těmi taháky na hlavní stage byly Iné kafe, Harlej a tak trochu i Wohnout.
Avšak hlavním argumentem proč jsem dorazil je to, že tuto akci mám fakticky "pod nosem". Tudíž nocleh doma, člověk dojde pešky a hlavně mám "volný víkend". I tak ve mne hlodalo jak se zde budu "tvářit na lidi", protože na podobných akcích je tuna lidí, kteří se příliš neumí chovat v davu a všichni jsou zároveň "mistry světa". To způsobuje mnohdy až náznaky šarvátek, neochotu někomu uhnout atd.. Což se na tvrdších akcích neděje a tak vždy žasnu skrze jakou kravinu někdo dokáže "startovat". Avšak jak se říká na "blbce" může člověk narazit kdykoliv a kdekoliv. Potěšilo mne, že letos jsem na žádný problém nenarazil.

Co se soupisky týče, tak i tento fest postihla epidemie koronaviru, kdy nastal překlad ročníku 2021 (30.7.2021 - 31.7.2021) na letošek. Z toho důvodu odpadly kapely Marek Ztracený + Mirai + Krucipüsk. A následně 27.6.2022 odpadla kapela "Perpetum Jiřího Schelingera", kterou nahradila kapela "Sqost".

Pátek

/// Vojtěch Drahokoupil ( / Liberec )
Aneb "hvězdný" moderátor z televize Óčko, který se účastnil soutěže "Tvoje tvář má známý hlas" a nedávno také "Survivor Česko & Slovensko"... Tento člověk jde mimo mne a tak jsem jej vynechal.

/// Poetika ( pop-rap / Praha )
První "velkou kapelou" na hlavní stage byl tento mix rapu a popu. Osobně je znám sotva jménem, ale když vidím na Youtube u jejich songu "Každou vteřinou" za 5 let 18 miliónů shlédnutí, tak to značí, že kapela jméno má. Avšak já nesnáším jak pop, tak rap a tudíž nezájem. Zvláště, když v čistém překryvu hrál na "bokové stage" slušný domácí hard rock jménem Midlife Heroes.

/// Midlife Heroes ( hard rock / Třebíč )
Tuto kapelu koncertně eviduji pár let, ale doposud jsem je neviděl. V jejím čele stojí Julian Goodwin, který na zdejším gymnáziu vyučuje Angličtinu. A jeho rodilá angličtina dává kapele až nádech světovosti. Což podporuje i solidní muzikantská práce, která z rocku občas přejde až k bluesovým polohám. To vše potvrdil i set, který skvěle šlapal a bavil. Bohužel jej podpořilo pouhých 20-30 lidí, což je dosti tristní číslo. I za ně však kapela děkovala a to jak česky, tak anglicky. Ostatně uvádění skladeb bylo mnohdy až vtipné. Hudební stránka byla velmi povedená a to u všech muzikantů, kdy člověk občas přemýšlel proč je to "pouze lokální kapela". Za mě velmi kvalitní/čistá muzikantská práce. Na samotný závěr dali i jejich jediný cover, kterým byla skladba "Rockin' in the Free World" (Neil Young). Jinak potěšilo triko basáka s kapelou Led Zeppelin.

/// Sqost ( Pop rock / Vysočina )
Poetika mne nezajímala i nadále a tak se čekalo na další kapelu na klubové stage. Tou měli být Liwid, ale nastalo prohození slotů. Tudíž na pódium šli Sqost. Tato mladá kapela je koncertně aktivní, ale její tuctovější pop rock jde mimo mne. I tak jsem se rozhodl je podpořit. Set jim měl začít v 19:45, ale ještě kolem 20h se zvučilo, což nebylo zrovna ideální. A tak byl čas omrknout jaké kapely mají členové rádi. Zpěvák měl triko Blink 182 (i některé riffy byli jak od Blinků) a bubeník měl Tři sestry. Po této "módní vložce" začala kapela konečně hrát. Hned z kraje se potvrdila jejich průměrnost, kterou podtrhoval klávesák. Ty obecně moc nemusím (samo čest výjimkám alá klasiky jako Uriah Heep), ale hlavně zvuk jeho nástroje nebyl moc slyšet. A tak jsem se po asi 3 skladbách nechal ukecat a s partií se přesunul k hlavní stage na No name.

/// No name ( Pop rock / Slovensko )
Zde šlo také o "pop rock", ale kvalita je zde diametrálně odlišná jak u Sqost. Tato šestice hraje opravdu skvěle, což podpořil i výtečný zvuk. Tím ještě více vynikli jejich notoricky známé skladby, které ani není třeba vypisovat. I já jsem jich znal velkou většinu a to se zdaleka nepovažuji za fanouška žánru, natož No name. Velkou pochvalu uděluji i za využití pauz mezi skladbami, které Igor Timko ovládl svojí pozitivitou a vtipností. Celkově jeho práce s publikem je ukázková. Vemte si, že jen několika slovy docílil toho, že lidé začali tancovat "párově" a ještě za světla, což není jen tak. Suma sumárum skvělý set, který potvrdil jejich kvalitu. Ostatně kapelu jsem viděl 3x a vždy povedené (naposledy Vysočina fest 2016).

/// Liwid ( pop-rock / Karlovy Vary )
Přehození slotů zaválo Liwid proti kapele Harlej, což nebyla ideální pozice. I tak jsem chtěl tuto kapelu podpořit ač její jméno sotva eviduji. Chlapi hrají již od roku 2009, ale zdá se jsou známý primárně v okolí domovských Karlových Varů. Z větších akcí jsem si dohledal, že v roce 2021 jeli turné s kapelou Divokej Bill.
Hudebně mi kapela zněla jako "obyč" pop rock, který se však snaží jít i směrem kapel jako Vypsaná fixa. Tudíž předposlech nebyl zlý. Avšak i jejich set se potýkal se zvučením. Zvukař dlouho nemohl najít jejich klávesy, pak je napojil jinam než měl. No prostě divočina z které byla vcelku rozhozená i samotná kapela. Naštěstí se vše porovnalo a chlapi mohli začít hrát. A mohu říci, že set to byl opravdu kvalitní, který nalákal odhadem 150 lidí. Ze skladeb zazněli "Na dně vína", či "Valentýna", které až roztancovaly fandy. Opravdu příjemný melodický pop rock. Až mne mrzí to prohození slotů, kdy jsem po asi třech skladbách mizel na Harlej. 
Někdy příště se na chlapi rád zajdu mrknout.

/// Harlej ( Rock / Praha )
A již byl čas na mé desáté setkání (naposledy Rock Heart festival 2019) s touto partou Pražáků. Jejich hudbu mám rád přes 20 let a dokonce si je občas pustím, ač podobné žánry poslouchám stále méně. Jenže Harlej je prostě klasika, kde znám mnoho skladeb pomalu nazpaměť a tak i živá setkání baví. To platilo i zde, kde jsem znal skoro vše. Avšak u asi třech skladeb jsem se nechytal. Zde bych si vsadil na to, že šlo o věci z jejich posledního alba "Smutku dávám sbohem" z roku 2020. I tak kapela složila výborný playlist, který rozezpíval početný zástup fandů. Stejně jako u No name zde nemá smysl vypisovat tu záplavu známých songů a tak jen zmíním závěrečnou skladbu, kterou byla "Optimistická".
Celkově výborný set, ale i tak Harlej asi zase pár let neuvidím. Přeci jen již preferuji zcela odlišné žánry.

/// Matador ( Rock / Třebíč )
Bokovou stage uzavírala místní legenda, která hraje již od roku 1973. Jejich jméno má na okrese stále zvuk a na jejich koncerty/zábavy vždy dokáže natáhnout mnoho fandů. Já je doposud viděl pouze jednou (JAM Fest 2020), což je až trapné. Avšak vyloženě "zábavy" jsem nikdy moc "nevymetal".
A tak jsem měl v plánu dorazit na pár skladeb než nazvučí Wohnout. Nakonec jsem však Matador oželel. Co mám ohlasy, tak fandové si jejich set chválil a že okolí stage bylo pomalu plné. Tudíž mne lehce mrzí, že jsem nedal ani kousek.
... https://www.darkzin.cz/festivaly/jam-fest-2020-vol-7-/

/// Wohnout ( Rock / Praha )
Tento den uzavírali Wohnouti, které jsem neviděl dlouhých 6 let (naposledy Wohnout - Sladkých 20 - Jihlava). Mám od nich rád několik skladeb, ale zároveň nejsem nějaký zatvrzelý fanda.
Jako první věc šla novější skladba "Umění", která mne velmi bavila ač jsem ji slyšel poprvé. Což však platilo pro velkou většinu setu, kdy jsem vlastně znal pouze skladbu "Gastrosexuál". Logicky znám i legendární "Svaz českých bohémů", ale ta šla čekám na samotný závěr a my opět zvolily dřívější odchod z akce než se začnou "valit davy". To zamrzí, ale za ten poklidnější odjezd k domovu to stálo. Celkově set hodnotím pozitivně, protože z kapely sálá taková jedinečnost. Styl zpěvu i hudby není nějak převratný, ale i z neznámých skladeb lze poznat, že hrají Wohnouti.
Jinak kapela prý přejížděla z jiné akce a někde jim napršelo do aparátu a tak jim prý něco šlo a něco ne. Každopádně na kvalitu setu to vliv nemělo.

 

Sobota

/// Gender Question ( alternative punk rock / Třebíč )
Tato kapela vznikla teprve v roce 2019, ale hned od startu je zvána na mnoho akcí v Třebíči a okolí. A tak i já je již měl možnost vidět právě v roce 2019 (Vánoční náměstí Třebíč). Tehdy to setkání dopadlo dosti průměrně, ale proč nepodpořit část setu, když jsem cílil na následující The Silver Spoons.
Hned na počátku setu mne zarazilo, že mají jiného bubeníka. Což mi osvětlil koncert následujících Moravian Bastards (mají společného bubeníka), kde zaznělo že má covid. A tak zde byl náhradník jménem Adam. Na samotné hudbě to nebylo znát a vcelku ji i chválím. Vůči roku 2019 jde vidět, že se kapela více vyhrála. Setlist otevřela skladba "Dvě holky", kterou následovala nová klipovka "Liška". Lidé se vcelku bavili ač jich bylo pouhých 25. To je tristní číslo, ale ono v celém bylo odhadem 100 lidí, takže to ještě jde. Suma sumárum obstojný set z kterého jsem však v půlce mizel na hlavní stage.

/// The Silver Spoons ( indie rock / Praha )
Indie kapely mám v posledních letech v oblibě a dokonce na ně sem tam i zajdu cíleně na koncert. The Silver Spoons jsem evidoval sotva jménem, ale předposlech na Bandzone mne zaujal svojí typickou pohodovostí a hlavně kvalitní muzikantskou prací. Samotný set to potvrdil již prvním pohledem na stage, kdy muzikanti měli květované košile a už jen to nastavilo takovou hippies náladu. Tu potvrdily i samotné songy a velmi energické pohyby/tance zpěváka po stage. Ten se navíc nedržel "pouze" mikrofonu, ale občas si vzal i kytaru. Vše krásně ladilo nálada byla skvělá, ale před stage postávalo jen tak 20-30 lidí. Dalších asi 100 posedávalo po lavičkách a kapelu pouze pozorovalo. Šlo vidět, že z toho chlapi nejsou moc nadšení, ale i přes velkou snahu natáhnout lidi ke stage se to nepovedlo. Což je velká škoda, protože toto byl velmi příjemný set od velkých pohodářů. Zaujalo, že zpěvák je prý původně Brit, ale narodil se ve Francii a proto měli i jeden song francouzsky. Což dosti překvapilo, protože česky mluvil jak rodilý Čech.
Velmi povedený set!

/// Moravian Bastards ( Celtic punk-rock / Vysočina )
Další domácí kapelou byli "bastardi", kteří vznikli teprve v roce 2020. Jejich zaměření na "celtic punk rock" nemá v republice mnoho "souputníků" a na Vysočině již vůbec ne. Jejich vzory jsou kapely jako Dropkick Murphys, The Rumjacks, či třeba Fiddler's Green. Žánr je to skočný a dosti jsem si je oblíbil, což se přeneslo i na Bastardy. Navíc v jejich řadách jsou zkušení muzikanti, kteří prošli kapelami jako Endless Melody, Gender Question, Bod varu, Vjetef, Puls, či Pefr Jam.
Mé jediné setkání s touto partičkou proběhlo letos v únoru ve Starči. Tehdy jsem se velmi bavil a tak byl zdejší koncert jedním z hlavních lákadel celého Polanka festu. Očekávání byla až předčená, ač jsem z počátku bojoval s ne moc dobrým zvukem. Ostatně jsme na bokové stage a Bastardi mají tunu členů i specifických nástrojů a tak není snadné vše precizně nazvučit.
Samotný start obstaral refrén od kapelních vzorů Dropkick Murphys a to "halekačka" část songu "Blood". Po ní šla hned další pecka od této obrovské kapely a to "The Boys Are Back". Po coverech nastal čas i na vlastní tvorbu a tak zazněly songy jako "Barrels Of Whisky", či oplodňovák "Mám" (tentokrát mi sem vcelku zapadl). Po nich se na řadu dostala jejich nová skladba o jakémsi Skotovi, který vyrazil do Španělska najít lásku, ale dostal pouze košem. Název songu byl tuším "Maria" a byl velmi příjemný a skočný. Následovala již známější věc "Lepší nebudem", nejnovější klipovka "I Will Drink", "Slivovitz", či pecka "Fill The Glasses". Opravdu velmi povedený setlist, který skvěle mýchal známější věci s novinkami. A hlavně je skvělé, že již mají více vlastních skladeb, kdy od Dropkick Murphys přebrali pouze úvodní (a vlastně závěrečnou) pecku "The Boys Are Back" a na samotný závěr šla další přebraná věc a to "Blood" (její část vlastně otevřela set).
Celkově povedený divoký set, který nalákal odhadem 80 lidí. To není nějak vysoké číslo, ale dá se to kór, když mezi fandy bylo k vidění mnoho kapelních triček. Po setu navíc proběhla hromadná žádost o přídavek, kterým se stala "Barrels Of Whisky". Ta zazněla vlastně podruhé, ale to vůbec nikomu nevadilo. Dík za skvělý set Bastardi! Určitě jsem Vás neviděl naposledy!
P.S.: Měli záskok na bicích v podobě Adama, protože jejich ofiko bubeník má bohužel koronavirus. Velký respekt Adamovi, že set odbunoval precizně po pouhé jedné zkoušce!

/// Pekař ( pop-folk / Kutná Hora )
Na touto kapelu jsem dorazil až po konci setu Moravian Bastards, což znamenalo asi 15 minut "sekeru". Ve finále mi to tak nevadilo, protože jednoznačně preferuji Bastardy jak Pekaře. Jeho kapela mixuje pop, rock, ale sem tam tam cítím až náznaky rapu. Ten pocit bude asi o frázování několika skladeb. Samotný set mne však překvapivě bavil kór, když u mého příchodu přehráli kousek "kultovní" disco kravinky "O-Zone - Dragostea Din Tei" to jsem fakt nečekal. Set tou dobou sledovalo odhadem 1500 nadšených fandů, což bylo milé překvapení. Ostatně kapela působila sympaticky i mezi skladbami, kdy dost lidí potěšila informace, že jejich basák pochází z Třebíče. Prý se seznámili přes Facebook, dal výpověď v práci, přestěhoval se do Kutné hory a tak hraje v této kapele.
Velmi zajímavý životní obrat. Ostatně i hudebně to celé až překvapivě funguje. Ze skladeb si vybavuji zajímavě politicky orientovanou věc "Republika", či song "Tančím". Na jehož koncovku kapelu doplnil host Víťa Matuška, který pomohl s vokálem.
Celkově příjemný set a milé překvapení.

/// Bambus ( rock / Třebíč )
Jak zde včera hráli legendární Matador, tak dnes taktovku převzali Bambus. Osobně je eviduji z nějakých plakátů, ale ani ve snu mne nenapadlo, že tento big-beat funguje již od roku 1984. Jenže při pohledu do jejich historie nacházím informaci, že v roce 1988 se kapela Bambus sloučila do zdejší legendy Carmen. A Bambus se tak na scénu vrátil až v roce 2015.
Samotný set nalákal klidně 200 lidí, že boková stage vypadala dosti zaplněně. Tak nějak podobně to vypadalo včera na Matadorech očekávám. Muzikantsky to byla výborná práce, kór když kapelu podpořila i dechová sekce. Avšak dosti mne zklamalo, že kapela hrála většinou covery alá "Buty - František", "ABRAXAS - Nekonečný boogie", "Michal Prokop - Poprvé naposledy", "Tango - Co s tím sklem" a podobně... Jako zahráli to kvalitně, ale divím se, že nemají vlastní tvorbu. Se zklamáním jsem však byl v menšině, protože lidé se zde velmi bavili. Já naopak chválím muzikantskou kvalitu a triko klávesáka s legendou Genesis.

/// Mydy ( electronica-pop / Praha )
Tato kapela byla od založení, v roce 2012, známá jako "Mydy Rabycad", ale v roce 2019 proběhlo zkrácení na "Mydy". Již od počátků v jejich hudebně hrála významnou roli elektronika, kterou kapela mísila s jazzem s swingem. Postupně však "zvítězila" elekto složka této hudby. Od té doby se kapela tak rozjela, že si zahrála i na legendárním festivalu Glastonbury, či na obřím maďarském Sziget Festivalu. V roce 2016 dokonce navštívili Jižní Koreu a v roce 2017 absolvovali turné po USA a Kanadě. 
Avšak tento žánr jde zcela mimo mě. Jenže do začátku Jezerel bylo dost času a tak jsem se zašly mrknout na pár skladeb. Fandů zde bylo o dost méně jak na Pekařovi a ze stage se linulo opravdu elektro mixnuté s popem. Překvapivě set postrádal i energii, což by mělo být fakticky "gró" tohoto žánru. A tak se člověk spíše kochal až sexy oblečkem zpěvačky. Hudebně to bylo opravdu dost mimo mě a tak po asi 3 skladbách byl zvolen odchod směr posezení na lavičkách.

/// Jezerel ( Crossover-hardcore / Třebíč )
Na řadu šel jeden z mých osobních co-headlinerů celé této akce. Jezerely jsem zde viděl již po deváté (naposledy letos na Chlístovský HEJK) a vždy to je velká zábava. Tu tvoří skvělá tvrdší hudba, vynikající texty a neméně kvalitní komunikace s lidmi. 
Vše se potvrdilo i tentokrát, kdy sem dorazilo odhadem 150 lidí. Což je jedna z těch vyšších účastí na této stage. Mezi fandy bylo i mnoho kapelních kamarádů a o to si lidé celý set více užívali. Ostatně to podpořil i výborný zvuk a salva vynikajích pecek opět v čele s "Mary Jane" a "Knihovna". Dokonce zazněly i tři nové skladby, kdy jednu si pamatuji z Chlístova a tou byla "Posedlej Alois" (?). Na úplný závěr šel cover "Depeche Mode - Enjoy the Silence", který kapela zahrála jako vzpomínku na nedávno zemřelého člena této legendy (Andy Fletcher) a po něm jako přídavek zazněla pecka "Podzim". Opět výborný set a tleskám!

/// Mig 21 ( Pop rock / Praha )
Po konci headlinera v podobně Jezerel se přešlo na hlavní stage, kde již hrál "obecný headliner" této akce v čele s hercem Jiřím Macháčkem. Migové jsou tahouny mnoha akcí a tak dokáží nalákat mnoho fandů. To jsem si potvrdil v roce 2016 na Vysočina festu.
Osobně od nich znám pár skladeb, ale zdaleka se nepovažuji za fanouška. Avšak čas byl, tak se zašlo podívat. Celý set mi přišel dosti prokecaný, utahaný až bych řekl nudný... Ostatně takto Migové prostě hrají, ač samotní muzikanti hrají opravdu špičkově. Ze skladeb jsem rozpoznal věci jako "Snadné je žít", "Kalhotky si sundej", či "Slepic pirka". Co se však musí kapele nechat je opravdu vynikající práce s publikem, ty mexické vlny, srandičky a podobně opravdu bavily a "klobouk dole". Což nic nemění na to, že MIg 21 mi jsou vcelku fuk a cíleně bych na jejich set nešel.

/// Procz ( Hard rock / crossover / Třebíč )
Aneb návrat k tvrdšímu soudku hudby. "Proči" jsou zde velmi oblíbení a i jejich sety jsou zábavné, což jsem si doposud potvrdil šetkrát (naposledy Festival malých pivovarů 2019). Avšak zde byl cíl vidět celé Iné kafe a tak jsem se rozhodl, že skrze 10 minutovku na Procz si tu cestu "tam a zpět" ušetřím.

/// Iné kafe ( Punk rock / Slovensko )
Tito Slováci byli mím hlavním jménem v rámci "velkých ryb této akce". Ostatně "kafáče" poslouchám hrubo od roku 2002, tudíž celých 20 let. Od té doby šel můj hudební vývoj zcela jinam než jsou Iné kafe, ale to nic nemění na vzpomínkách. Doposud jsem je viděl 4x v různých sestavách a vždy to byla skvělá exkurze do minulosti. A to přesně jsem čekal i zde, protože i poslední setkání (v roce 2019 na akci "Festival malých pivovarů") dopadlo dobře i přes absenci Forusa (již zde hrál Vlado Bis).
Avšak to co nastalo by mne ani ve snu nenapadlo. Mig 21 skončili o asi 10 minut dřív, ale i tak kapela nebyla schopná nazvučit na čas a tak začali hrát o asi 10 minut později. Navíc Vratkovu kytaru zvučil nějaký jejich pomocník a za bicími seděl nějaký mladý záskok (Andy), protože tradiční bubeník byl po operaci. A už samotné zvučení bylo nic moc. Pořád se řešil nějaký problém s odposlechy, cíleným vazbením, či otázkami které Vlado dosud nikdy neslyšel a nevěděl jak odpovědět. K tomu když připočítám zimu, tak nálada moc dobrá nebyla. Jenže jak začali hrát tak to bylo dost špatné... Vratko hodně skladeb odzpíval rychleji než jak vznikly, sem tam kapela dodávala sóla navíc. A hlavně mi přijde že části skladeb byly zahrány jinak jak byli původně. K tomu fůra průpovídek mezi songy o rychlosti, popových akcích, co je to booster na kytaře... Ty průpovídky šly kolikrát i v rámci songů. Chlapy jsem viděl popáté, ale jednoznačně to byl nejslabší set. Co na tom, že jsem znal asi 80% skladeb pomalu slovo od slova, když to bylo prostě jiné než to mám v hlavě... Velké zklamání, ale samo na kapelu nezanevřu, protože to je stále srdcovka.

 

 


- top kapely festu (za mě): 
1. Harlej 2. Jezerel 3. No name 4. Moravian Bastards 5. The Silver Spoons 6. Midlife Heroes 7. Wohnout 8. Pekař
- zklamání festu (za mě):
1. Iné kafe
- příjemné překvapení festu (za mě): 
1. Pekař

Fotogalerie

program program