Power Grindcore 2020+2021 (vol. 8)

obsah aktuální k datu - 21.11.2021
Power Grindcore 2020+2021 (vol. 8)
datum
19.11.2021 - 20.11.20212021-11-192021-11-20
místo
Melodka Brno Palackého třída 148, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
17:00
návštěvnost
asi 300 lidí (280 v pátek a 260 v sobotu kde byli i lidi z pátku)
žánr
death metal, grind, hardcore
vstupné
450 Kč (předprodej - 2 dny / 200ks) / 500 Kč (na místě - 2dny) / 300 Kč (na místě - 1 den)
ceny
pivo Starobrno 11 40,- Kč / pivo Dačický ležák 12 (Březňák) 40,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

pátek 19.11.2021
1. 18.30-19.00 - Terminal
2. 19.20-19.50 - Impulsealer
3. 20.10-20.40 - Kulma
4. 21.00-21.30 - Perfecitizen
5. 21.50-22.20 - Contrastic
6. 22.40-23.10 - Sick Sinus Syndrome
7. 23.30-00.00 - Bowel Fuck
8. 00.20-00.50 - Slup

sobota 20.11.2021
1. 18.30-19.00 - Člověk v plísni
2. 19.20-19.50 - Prügelknabe
3. 20.10-20.40 - Kandar
4. 21.00-21.30 - Močový Khameni
5. 21.50-22.20 - Lahar
6. 22.40-23.10 - Purulent Spermcanal
7. 23.30-00.00 - Brutally Deceased
8. 00.20-00.50 - Choked by Own Vomits

Tato akce byla plánována na 21.11.2020, ale skrze epidemii koronaviru nemohla proběhnout. A tak byla přeložena na rok 2021. Z toho důvodu odpadly kapely - Mass Reaction (hu), Squash Bowels (pl), Entrails Massacre (d), ITIS. Místo nich byly se přidaly domácí kapely a hlavně se událost rozšířila na dva dny.
Situace kolem koronaviru se přes jaro a léto zlepšila, ale s nástupem podzimu se opět začala kazit. Rázem vznikaly obavy o to, zda akce nebude přeložena na rok 2022, která kapela odpadne a podobně. Ze soupisky nakonec vypadli ShitSystem (21.10.2021 - náhrada Terminal), Carnal Diafragma (28.10.2021 - odchod bubeníka - náhrada Purulent Spermcanal), Sněť (10.11.2021 - karanténa jednoho z členů kapely - náhrada Brutally Deceased), Controlled Existence (13.11.2021 - karanténa jednoho z členů kapely - náhrada Kulma), Bahratal (15.11.2021 - byly přidání "navíc" tudíž nakonec bez náhrady). A aby toho nebylo málo, tak přímo v sobotu odpadla kapela Sheeva Yoga (pozitivní test na koronavirus), kterou nahradila kapela Prügelknabe.
Tudíž velké komplikace pro pořádající Marcelu, ale naštěstí vše zvládla.

Pátek

Po příjezdu do Brna se zašlo ochutnat "lepší" pivka do podniku "Malt Worm", kde proběhl i sraz se zbytkem partie. Ochutnal jsem "Sibeeria Lollihop IPA 15" + "Thornbridge Jaipur APA 14" (Velká Británie) a na závěr "Clock APA". Nepomnělo se ani jídlo kde jsem zvolil skvělou paštiku. Tudíž základy povedeného večera byly položeny. Navíc jsme po cestě na Melodku čirou náhodou potkaly kamaráda až z Ústí nad Labem, který zrovna s partií hledal kudy do klubu. Pěkná to náhodička.

/// Terminal ( hardcore / violence - Velké Meziříčí )
Celou akci otevírali VelMezáci Terminal, které potkávám poměrně často ( naposledy Summer Moshipt Party 2020 ) a vždy se bavím. Tudíž mne nadchlo jejich potvrzení, ač to bohužel znamenalo i odpadnutí kapely ShitSystem, kterou mám též rád.
Na jejich set dorazilo odhadem 80 lidí, což bylo milé překvapení. Tito fandové byli odmněněni pořádnou palbou od všech členů kapely. Já se hlavně bavil tím až "soubojem" obou zpěváků. Zazněly skladby "U konce s dechem", "Cesta", "Propast", či novější song "Z pramenů spravedlivých". Na úplný závěr přišla třešnička v podobě coveru od legendárních Nasum. Výborný set a ještě lepší start celé akce!

/// Impulsealer ( Grindcore )
Tuto dvojici jsem viděl zatím jen 2x (naposledy OEF 2021) a vždy to byl příkladný náser. Zde jsem však očekával ještě o chloupek víc, protože klub by jim měl svědčit víc.
První půlka setu jela z nejstarší tvorby, kdy celý set otevřela pecka "Damage" z EPka "COLLISION". Druhá půlka byla naopak z nového alba, které prý mělo vyjít přímo na této akci, ale nakonec se nezadařilo. Z toho plyne, že se blíží nové album, ač album "42" vyšlo teprve letos (1.6.2021). Koncert samotný byl opravdu famózní. Člověk až nechápe jak tvrdou a rozmanitou hudbu zvládne "pouhá" dvojice muzikantů. Za mě top set dne a co jsem koukal po svém okolí, tak i to se náramně bavilo v počtu asi 160 lidí.

/// Kulma ( Crust/Hardcore - Ostrava )
Jako další v pořadí šla jediná banda s ženou v čele, což čekám samo o sobě pár lidí nalákalo. Ač Kulma vznikla "jen" jako boční projekt členů kapely Sheeva Yoga, která zde měla hrát v sobotu, tak její jméno si myslím solidně roste (v rámci undergroundu). Sám jsem je tak evidoval na mnoha akcích, ale první živé setkání nastalo až letos na Obscene Extreme. Tudíž zde to bylo teprve druhé setkání, které by však nenastalo kdyby neodpadla kapela Controlled Existence.
I tak jsem k setu přistupoval řekněme chladněji bez vysokých očekávání. Avšak to byla zásadní chyba, protože to co nastalo byla čirá energie okořeněná upřímnou atmosférou a skvělým zvukem. K tomu přidejme solidní tvrdost setu a to, že se na ně konečně roztočil první kotel dne (asi 10ks). Vynikající set a zároveň největší překvápko dne!

/// Perfecitizen ( Brutal Death Metal/Grindcore - Praha/Olomouc )
Aneb kapela, kterou uznávám skrze specifičnost i vysoké kvality všech členů. Avšak já se prostě do nich nemohu dostat a tak jejich sety v poslední době vynechávám, či spíše pasivně "odstávám" v pozadí. Tentokrát padla volba na to odstátí a mohu opsat to již vyřčené aneb skvělá technika i kvalita. Avšak na mě je kapela až příliš žánrově rozkročená a fanouškem asi jen tak nebudu. Setu určitě uškodilo že, jejich zpěvák chytil koronavirus a tudíž jeho hlas šel ze samplu. Je super, že vůbec zahráli, ale působilo to tak nějak zvláštně. Obdobně jako bicí automaty u jiných kapel. Tudíž řekněme průměrný set, ač se většina lidí náramně bavila. 
Samotný koncert proběhl v rámci turné "HUMANIPULATION tour", které jedou společně s Contrastic. Tuto dvojici kapel jsem viděl naposledy na Fabrika Death Fest Open Air 2021.

/// Contrastic ( Death Metal/Grindcore - Most )
Tudíž druhá půlka turné "HUMANIPULATION tour", které jedou společně s Perfecitizen, a zároveň mazáci se vznikem již v roce 1993. Jejich řekněme experimentální pohled na grindcore je velmi specifický a ne každému "sednou". Jako například mě, který si je klidně poslechne, ale má fůru oblíbenějších kapel i kdyby "jen" v obecné škatulce "grind". Tento názor jsem si potvrdil letos na Fabrika Death Fest Open Air a zde jsem čekal totéž. Mohu však prohlásit, že zdejší set mi sedl mnohem víc jak v Budějkách a vcelku jsem se i bavil. Samo když nastal nějaký song s až elektro vlivem, tak mé nadšení zas opadlo. Každopádně slušný set s velmi vysokým nasazením zpěváka. Pochvala.

/// Sick Sinus Syndrome ( Goregrind - Ostrava )
Velké jméno soupisky, ač vzniklo teprve v roce 2020. Ovšem v jeho středu jsou Bilos (Malignant Tumour, Pure, Rubufaso Mukufo, ex-Dobytční mor atd..), či Jirka "Jurgen" Zajíc (Ingrowing, ex-Ahumado Granujo, ex-Brute, ex-Heaving Earth, ex-Cult of fire (žive) atd..) a tak je zde záruka kvality. Což jsem si potvrdil letos na Obscene Extreme. Tehdy jsem byl vcelku unaven a tak jsem se na zdejší set těšil o to víc. A opravdu bylo na co! Skvělý zvuk, energie a hlavně velmi solidní kotel v kterém jsem skončil vlastně po celý set. Mohlo zde běhat do 20 lidí, sem tam nějaký plavec no prostě paráda. Muzikantsky to bylo skvělé a příkladně tvrdé, i přes statičtější vystupování. A to až tak, že Bilos vypadal po celou dobu řekněme kultivovaně.

/// Bowel Fuck ( Goregrind/Grindcore - Praha )
Z večera již chyběly jen poslední dvě kapely a hned tato byla můj další osobní headliner celé akce. Doposud jsem je viděl pouze 4x (naposledy letos Obscene Extreme), ale z repráků mi hrají poměrně často. A to i poslední album Decades z roku 2020. O to víc mne těší, že se blíží nové album pojmenované "Appetite Comes with Killing" jehož ochutnávkové skladby jsou velmi výživné. Očekávám, že některé zazněly i zde, ale i kdyby tak bych je nejspíše nepoznal. Ostatně i jejich set jsem strávil v kotli. Tím pádem to na moc velké hodnocení není, ale osobně jsem lehce zklamán. Přijde mi, že vepředu nebyl zrovna nejlepší zvuk a i energie kapely mi nepřišla taková jakou si pamatuji z alb, či předchozích setkání.

/// Slup ( Goregrind - Brno )
Poslední páteční kapelou byli domácí Goregrindeři Slup. Ty jsem letos viděl hned 2x (Antitrend + Obscene Extreme) skrze jejich aktivní koncertování na podporu nového alba "Perverze Trinity" (15.7.2021). Toto třetí setkání mne zastihlo již v lehké únavě, kdy jsem se ani nezapojil do kotle který se rozjel natož do akce "lidi vzhůru na stage!". O to víc jsem vnímal hudbu samotnou a co si budeme povídat není to nějaká vytříbená inovativní hudba, ale spíše "generičtější goregrind". Ostatně v tom gore není moc co vymyslet, aby to nebylo vychrochtáno již nespočetněkrát. I tak byl zajímavý kontrast s mazáky "Sick Sinus Syndrome", kteří působily o dost lépe. Jako poslední song zazněl "gore nihilism". Celkově to špatný set nebyl, ale prostě takové to otřepané "nenadchne neurazí". Příště si na ně klidně zajdu zas. 

Sobota

Tento den jsem již bohužel neabsolvoval, protože jsem potřeboval odjet dříve domů. Hlavně mne mrzí, že jsem se těšil na většinu kapel v čele s Brutally Deceased, Sheeva Yoga (ač při psaní reportu odpadli a nahradili je Prügelknabe) a Choked by Own Vomits. K tomu bych úplně poprvé viděl Člověk v plísni a Močový Khameni. Tedy jediné 2 kapely soupisky s kterými jsem dosud neměl tu čest.
Takže nezbývá nic jiného než poděkovat za parádní akci! Ostatně věřím, že dnešek bude minimálně tak super jako pátek. Kór, když se tam načne veganská roláda až z Prostějova, kterou Marcela dostala první hrací den.