Summer Moshpit Párty

obsah aktuální k datu - 3.8.2020
Summer Moshpit Párty
datum
1.8.20202020-8-12020-8-1
místo
Hospoda u Tadeáše Věžnička u Polné v "modrém statku" č.p. 24, Věžnička u Polné
město / obec
Věžnička u Polné
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
15:00
návštěvnost
asi 130 lidí
žánr
sludge metal, post metal / post hardcore / Psychedelic metal, hardcore, hardcore-punk / crust, post rock, punk rock / punk
vstupné
250,- Kč
ceny
Pivo Ježek 11 - 30kč, Pivo Lobkowitz 12 - 36kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- menší akce (kapacita omezena na 200 lidí)
- blízká místní hospoda (U Tadeáše)
- velká pohoda (lidé na dekách, děti, psi...) 

Obecné zápory:

- obecně horší zvuk (hraní z korby náklaďáku není ideál)

Ani klad ani zápor:

- v areálu došel Lobkowitz 12ka již v 17:30
Ježka mám také rád tak to zásadní problém nebyl.

Počasí:

Velký pařák celý den.

Program:

15:00 - 15:45 - Mango Sheikh
16:00 - 16:30 - Terminal
16:45 - 17:15 - Mullethead
17:30 - 18:00 - Proletáři Všech Zemí
18:15 - 18:45 - Láje
19:00 - 19:30 - No God Rhetoric
19:45 - 20:15 - Průmyslová Smrt
20:30 - 21:00 - Kurvy Češi
21:15 - 22:00 - Gospel Of The Future
22:00 - xx:xx - Djs Sentimental

Na tuto menší akci jsem se hodně těšil hlavně skrze povedenou soupisku a fůru známých (převážně lidi napojení na klub Bezvědomí). V neposlední řadě i skrze pořadatele, kterými byli hlavně kamarádi z kapely Průmyslová smrt. Dokonce vyšlo i počasí, tudíž skvělé základy pro akci samotnou.
Na akci jsme měli vyrazit koordinovaně v 5 lidech, ale nakonec jsme jely jen 2. 
V areálu šlo zahlédnou i lidi mimo okres a to Denise (bubeník z Mincing Fury a Kandar) s přítelkyní, či "Magica De Spell" (pořadatelka akce zvané Power Grindcore). A také členy Jihlavské kapely Pozor Mamut.

/// Mango Sheikh
Po našem příjezdu už měl za sebou půl setu tento muzikant, který hraje "dub-psychedelic" od roku 2014. Žánrově se pro mne jednalo "jen o techno" (velmi široká škatulka), které bylo sem tam okořeněno o použití kytary. Celkově tato "kapela" (uvozovky protože je to 1 člen) šla mimo mě už samotným žánrem a živý set to potvrdil.

/// Terminal
Tyto VelMezáky potkávám poměrně často a naposledy to bylo na "Fajt fest 2020 help party" 3 týdny zpět. Jejich hutný grind okořeněný o 2 vokály mne jednoduše baví, ale přijde mi, že není snadné je nazvučit. Na Fajťáku měli zvuk skvělý, ale zde to byla bída. Totální bordel a málo co šlo slyšet. Holt byli první kapela se vším všudy a hrálo se na odplachtované korbě náklaďáku, tudíž žádná "hitparáda" toto zvučit a to zdejší zvukař je snad nejlepší jakého znám (dokonale zvučil na Bezvědomí, ale zvučí i Oriental stage na Brutal Assault a podobně). V druhé půlce setu se zvuk zlepšil, ale nadále to nebylo něco extra, ač kapela drtila struny a svá hrdla co to jen šlo. Zazněly skladby "Cesta", či "Propast" a po nich dokonce i nový song "Z pramenů spravedlivých". Úplný závěr byl ve znamení trojice coverů. První dva (Modli se a mlč + Sebevražedná náklonnost) byli od kapely Reintoxication (RTX), což je již rozpadlá kapela, která byla počátkem pro vznik kapely Terminal. Tudíž výborný set, ale škoda toho zvuku. :/

/// Mullethead
Další žánrová změna a na plac nastoupili punkáči z Pelhřimova. Moc jsem od jejich "punk-rock'n'roll" nečekal a to i po "předposlechu" na Bandzone. Jenže to jsem nevěděl co přijde živě. Jejich zvuk zněl až "staroškolsky" takový ne moc rychlý, ale pěkně nasraný punk, který zněl hitověji punk rockově. Zpěvák mi připomínal fiktivní kapelu "Nasty Bits" (ze seriálu Vinyl) a hlavně jejich frontmena. Opravdu z kapely sálala skvělá energie. Bohužel takto skvěle nastavenou laťku nedrželi po celý set a v dalších skladbách využily i harmoniku, zpomalili až k ploužáku a celkově dělaly dost žánrových "kotrmelců", aby se pak zas vátili k tomu "starý britský punk". Celkově to bylo příjemné překvpápko. Kapela se po setu loučila s lidmi s tím, že to je skvělá akce a rádi by zůstali, ale že ještě hrají jinde a musí bohužel odjíždět.

/// Proletáři Všech Zemí
Toto byla kapela u které jsem měl velký otazník. Hrají již od roku 2000 a bubnuje u nich Frišta (Průmyslová smrt, Raving Ed, Forever Krang) a v minulosti zde hráli i další dva členové z Průmyslovky (Mičl a Johan). Kapela zněla hodně folkově s punkovými prvky, ale nedokázal jsem se na ně příliš naladit. Ani to, že mají ve svém středu houslistu můj názor nezměnilo. Ten měl se svým nástrojem problém skrze vysokou teplotu. Prý musí ty house hrát trošku rozladěně, protože jak je teplo tak se mu blbě dotahují kolíky. Po dalších pokusech o "proniknutí" do jejich hudby jsem snahy zanechal a začal se věnovat pokecu s kamarády. Celkově nic moc.

/// Láje
Láje se daly znovu dohromady vcelku nedávno a jejich koncert koncem roku v DIODu byl skvělý. Už tam jsem poznal jejich žánrový přerod do řekněme "instrumental post rock". Obě tváře kapely ("stará" se Zinou a "nová") mne baví, ale nenacházím v nich nějak moc společných prvků. Tentokrát jsem tedy věděl o co půjde a očekávání tak byla vysoká. Chlapi se na svůj set připravovali s vodou v ruce, což bylo pro mne slušné překvapení. Pivo si prý dají až po koncertě. Ten se krásně linul na vlnách skvělých vyhrávek od všech členů kapely. Kapela se bavila, ale teplo je vyčerpávalo až tak, že v půlce setu prohlásil bubeník (prý to je MC Kolona - hip hop), že prý již nemůže. Každopádně to dal až do konce s přehledem. Opět tedy vynikající pohodový set.

/// No God Rhetoric
Tyto grindery mám již pár let rád, ale již 2 roky jsem je neviděl. Očekávání byla vysoká, ale opakoval se zde problém se zvukem stejně jako u kapely Terminal. Tudíž opět vše nahlas a řekněme slité. I zde se to v koncovce zlepšilo, ale slabé. Chlapi se snažili, zpěvák byl permanentně mezi lidmi, ale ten zvuk... Holt ten náklaďák není ideální základ pro dobrý zvuk.

/// Průmyslová Smrt
Průmka naopak měla zvuk skvělý a to je řekněme žánrově spřízněná jak s Terminal, tak s No God Rhetoric. Opravdu nevím čím to bylo. Na její set dorazilo nejvíce lidí, respektive se zvedlo nejvíce lidí od stolů. Hudba byla skvělá tvrdá, agresivní a celkově zábavná. Čekal jsem, že se rozjede kotel, ale to se překvapivě nestalo. Pobavila akce asi 6 lidí, kteří zvedli do vzduchu zpěváka Mičla při jednom ze songů. Jeden z nejlepších setů celé akce!
Pobavila hláška "Frišta šicí stroj".

/// Kurvy Češi
Tuto kapelu jsem si neměl kde naposlouchat a tak jsem pouze věděl, že mají hrát "speedy acid hardcore punk". Očekávání moc vysoká nebyla, ale to co na pódiu nastalo, tak to byla paráda. Z pódia se valil syrový, špinavý hardcore punk. Energie sálala až se rozjelo velmi slušné pogo. Kapela mne tak překvapila až jsem oželel cestu na večeři a užíval si ji plnými doušky. Výborný set!

/// Gospel Of The Future
Na závěr šel můj osobní headliner akce. Gospeláky mám rád vcelku krátce a vždy jsem spíše hltal jejich mladší spřízněnou kapelu Nikander. Avšak Nikander skončili a Gospel se naopak vrátili na scénu. Na ně jsem jel v červnu do Brna (Kabinet Múz), ale tam jsem "zvládl" 3/4 setu prokecat a tak mi vznikl rest. Ten jsem měl možnost smazat právě zde a tu šanci jsem si utéct nenechal. Překvapilo, že na kapelu mohlo stát podobně lidí jak na Průmyslovou smrt. Očekával jsem, že sludge metal moc zdejší osazenstvo nepotáhne a opak byl pravdou. Když nastartovaly svůj buldozer a hrábli do strun tak se lidé začali náramě bavit, mě nevyjímaje. Asi půl setu jsem si užil se zavřenými očima, kdy jsem si užíval jak hudbu tak tu basovou masáž celého těla. Zvuk se povedl, ale na Kabinetu byl přeci jen lepší. Každopádně vynikající set a splněná vysoká očekávání.

 

Po koncertě se skončilo přímo v hospodě U Tadeáše, kde pokračovala afterparty, kterou měli na povel "Djs Sentimental". Žánrově to byla všehochuť, ale zábavné to bylo lidé si rádi "ujedou" na nějaké té oldies diskotéce, kdy jde hlavně o tu srandu. Z této party jsem odcházeli před 1h ranní, tudíž ještě v vcelku rozumném čase. Překvapilo mne, že zde nadále mohlo být odhadem 60 lidí, kteří zde měli postaveno hned několik stanů.

 

- top kapely festu (za mě): 1. Gospel Of The Future 2. Průmyslová Smrt 3. Láje 4. Terminal 5. Kurvy Češi 6. No God Rhetoric
- zklamání festu (za mě): 1. Proletáři Všech Zemí
- příjemné překvapení festu (za mě): 1. Kurvy Češi 2. Mullethead

Fotogalerie

mapa areálu mapa areálu