Summer Moshpit Párty 2021 (vol.2)

obsah aktuální k datu - 2.8.2021
Summer Moshpit Párty 2021 (vol.2)
datum
31.7.20212021-7-312021-7-31
místo
Hospoda u Tadeáše Věžnička u Polné v "modrém statku" č.p. 24, Věžnička u Polné
město / obec
Věžnička u Polné
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
15:00
návštěvnost
max 120 lidí
žánr
post metal / post hardcore / Psychedelic metal, grind, hardcore, hardcore-punk / crust, punk rock / punk
vstupné
300,- Kč
ceny
Pivo Ježek 11 / 30,- Kč , Pivo Želiv "speciál" / 35,- Kč (poté nahrazeno za pšeničné pivo), Gyros veganský - 100,- Kč, hot dog (veganský) - 60,- Kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- menší akce kde se většina lidí zná
- blízká místní hospoda (U Tadeáše)
- velká pohoda (lidé na dekách, děti, psi...)
- Loni jsem kritizoval zvuk, ale letos byl velmi povedený.

Obecné zápory:

Ani klad ani zápor:

- Čistě veganská strava. Pro dost návštěvníků to může být problém, ale za mě se to vždy dá "zkousnout". Jsem masožravec, ale zdejšího veganského gyrosu jsem se mohl "užrat" jak byl super. I nedávno na Obscene extreme jsem si až překvapivě šmakoval na veganské stravě.

Počasí:

- Předpovědi strašily deštěm, ale ve finále byl až pomalu pařák. I v noci se dalo fungovat pouze v krátkém tričku, tudíž vemi příjemné podmínky.

Program:

15:30-15:55 MORS ULTIMA (groovy thrash metal punk)
16:10-16:35 BEACH BUM (melodic pop punk)
16:50-17:15 GORC (extreme hardcore prasopal)
17:30-17:55 DEATH WISH KIDS (dirty heavy metal punk)
18:10-18:35 PRÜGELKNABE (crazy power/violence)
18:50-19:15 PRŮMYSLOVÁ SMRT (extreme metal / hardcore)
19:30-19:55 KRAOST (extreme hardcore / thrashcore)
20:10-20:35 ONANIZER (total grindcore)
20:50-21:30 DROM (post metal / hardcore)
Afterparty: dole v hospodě DISKOTEROR SOUNDSYSTÉM

Na tuto menší akci jsem vyrazil poprvé loni, kdy lákala hlavně fůra známých napojených na klub Bezvědomí a kapelu Průmyslová smrt. Dále určitě soupiska a menší počet akcí skrze epidemii koronaviru. Tehdy vše dopadlo na výbornou a tak se tento festiválek stal již mojí tradicí. Letos byli moji headlineři jednoznačně DROM a KRAOST. Bohužel v průběhu potvrzování odpadla má další oblíbená kapela a to CONTROLLED EXISTENCE.
Cesta na akci se lehce komplikovala tím, že mi padly hned 2 možné odvozy od kamarádů, kterým do toho na poslední chvíli vlezy různé rodinné akce. Tudíž jsem musel vlakem do Jihlavy již v 11:24, abych vše stíhal. Ve finále bylo tolik času, že jsme s kamarádem sedly "na jedno" do hospody "U Jakuba" (nově Pohostinství Bílý Mák) a poté se vydaly do Věžničky.
Letos bohužel dorazilo o něco méně lidí jak loni, což mne zklamalo. Promo akce je výborné, soupiska kapel též a hlavně se tu dost lidí zná, tak je až povinnost dorazit a podpořit kamarády. Nu snad příští rok bude již "normální" a dorazí víc lidí.
V areálu šlo zahlédnout členy kapel jako Láje, Shitsystem, či Terminal.

 

/// MORS ULTIMA (groovy thrash metal punk / Třebíč)
Tato kapela byla na Vysočině velmi aktvní jak v hraní, tak v pořádání koncertů. I z toho důvodu jsem je mnohokrát viděl a užíval si jejich sety každým setkáním víc. Naposledy se tak stalo, když předskakovali kapele Plexis v Třebíči (listopad 2019). Od té doby se však svět začal "srát", ze známých důvodů, a tak jsem je viděl skoro po 2 letech. Za tu dobu nastala zásadní změna, kdy v lednu 2020 přišel do kapely sólový zpěvák Satan a hudba měla přitvrdit. Satan zde však nevystoupil a místo něj zde byla krásná zpěvačka (vzhledem mi připomněla Veroniku Zelníčkovou z kapely Anacreon), s opravdu tvrdým vokálem, která má pocházet až z Břeclavy. Z rozhovoru po koncertě jsem zjistil, že Satan vydržel v kapele asi tak 3 zkoušky a poté odešel.
Byla škoda, že museli tuto akci otevírat, ale na někoho to vyjít muselo. Pořádající Johan se kapele omlouval za tento slot a že jim to na nějaké další akci vynahradí. Samotný set odpálila pecka "Vítej" a později nastala například skladba "Tragédie existence". Set krásně šlapal a to i po stránce kombinace vokálů. Kdy zpěvačku občas doplnil Lapík, který vlastně dosud dělal jediného zpěváka kapely. Kapela nadále roste jak po hráčských kvalitách, tak v řekněme jistotě na stage. Celkově skvělý set, ač jsem jej odstál ve stínu, což znamenalo, že jsem byl hned u repráku. Zvuk zde tedy nebyl zrovna dobrý, ale stálo to za ten stín a kapelu jako na dlani.

/// BEACH BUM (melodic pop punk / Brno)
Brněnskou scénu mám velmi rád, ale zrovna tuto "grupu" eviduji sotva jménem. Ostatně zdejší akce je této scéně zaslíbená i skrze pořádajícího Johana z Průmyslovky, který v Brně bydlí a tak ví co sem "tahá". Předposlech mne překvapil svojí velmi příjemnou melodičností z vod pop punku, sem tam punk rocku, s ženským vokálem. Velmi zajímavý předposlech, který mi z nějakého důvodu dal vzpomenou na Pražačky Sour Bitch. Tento babinec je přeci jen hudbně i známostí dál jak Beach Bum, ale potenciál tu rozhodně je.
Samotný set před stage kromě mé osoby přilákal jen asi 2 lidi, zbytek posedával pod stany a jen tak pozoroval. A to je velká škoda. Skvělý zvuk byl podpořen opravdu až plážovou, letní, vyklidněnou atmosférou. Tu dokreslovalo i oblečení kapely s triky jako "Sylvester Stallone - Rambo", "Green day", "surf" a "cosmic psycho australia". Velkým plusem je skvěle zpívající, charismatická, pohledná a rozdivočená zpěvačka. Opravdu zajímavá slečna. Ostatní muzikanti byli též velmi pohodový, usměvaví a i při nějaké té chybce v začátcích songů se dokázali prostě zasmát a jet dál. Ostatně i úvod jejich setu pobavil, když se uvedli jako nejměkčí kapela festu, která má však nejtvrdší játra. Jako první zazněla klipovka "Childhood" a tu následovaly i další songy z jejich 4 skladbového CD, které po koncertu rozdávali zájemcům zdarma (ještě jednou dík :) ). Celkově výborný set, který předčil má vyšší očekávání. Kapela potvrdila svojí pohodovost i při krátkém pokecu po jejich setu.

/// GORC (extreme hardcore prasopal / Ledeč nad Sázavou)
Ani tuto kapelu jsem neznal, ale předposlech zněl velmi živelně. Plus je zde opět faktor ženy za vokálem, který mne vždy láká. Samo daná ženština musí mít hlasové kvality. Nač koukat na něco co se nedá poslouchat, ač to vypadá dobře? Zde ta správná kvalita je tudíž dobrý základ. Zajímavé je, že kapela poměrně často hraje na to, že vznikla až v roce 2019.
Tudíž i třetí kapela měla ve svém čele ženu. Vůči předchozím kapelám ještě více sešlápli plyn tvrdosti a byl to opravdu nářez. Suma sumáru slušný set, ale dnes byly lepší.

/// DEATH WISH KIDS (dirty heavy metal punk / Čáslav)
I zde jsem nevěděl, že tato skupina existuje, ač funguje od roku 2014. Předposlech mne moc neoslnil, ač mám hardcore/punk vcelku rád. Tudíž jsem k setu samotnému přistupoval poněkud chladněji. Jenže naživo to byla "jiná písnička"! Tvrdý, živelný set, který fandy zašlapal do země. Na úplný závěr zazněl song "Na křídlech havranů". Zaujaly i trika členů s kapelami Suffocation a Pirates of the pubs. Příjemné překvapení.

/// PRÜGELKNABE (crazy power/violence / Ostrava)
Tito Ostraváci zaujali, že jsou čistě jako "úderné duo" a i předposlech zněl zajímavě. Avšak jejich set jsem vesměs prokecal, tudíž jsem je pozoroval usazen pod pivním stanem a na plac jsem vyrazil jen na poslední dva songy. Povedený nářez na to, že jsou "pouze" duo.

/// PRŮMYSLOVÁ SMRT (extreme metal / hardcore - Jihlava)
Zdejší pořadatele znám již hodně let, hodněkrát jsem je viděl a vždy jsem se i bavil. Co k nim pořád dokola psát? Snad jen to, že nedávno si podruhé zahráli na top žánrovém festivalu Obscene Extreme. Tam jsem se bavil, ale pořád mi tato kapela víc sedí na menší festivaly a menší pódia. Což se potvrdilo i zde, kdy měl Mičl prostor si "obcházet" před pódiem na kontakt s fandy. Tudíž může na přímo rozdávat energii a zároveň ji od lidí přijímat. Na set dorazilo nejvíce lidí z dnešního dne, ale těch mohlo být pouze tak do 120, což je méně než jsem čekal. Už už to vypadalo, že se alespoň na ně rozjede kotel, ale to se vlastně nestalo. Těch pár drobných "náznaků" neřeším. Takže vlastně trošku zklamání z fandů, ač na stranu druhou potlesk i křik po skladbách byl solidní. Ve finále opět super set, který by byl ještě lepší kdyby se rozjel kotel a byla tudíž lepší odezva fandů.

/// KRAOST (extreme hardcore / thrashcore - Jihočeský kraj)
Oznámení Kraost mne opravdu nadchlo, protože je znám pár let a nikde se mi na ně nedařilo narazit. A najednou bum a jsou ve Věžničce, tudíž jeden z headlinerů byl hned jasný. Vynikající hudba co má energii, nápaditost a hlavně zajímavé texty. Navíc je zde zpěvačka Veronika, což je pro chlapa prostě vždy klad. Samotný set potvrdil vše výše popsané a navíc doplněné o zpěvačku neustále v pohybu pod stage, která působila velmi energicky na to jak je drobná. Vynikající set, který mne z počátku příliš neseděl, ale to bylo opět tím, že jsem stál u kapely a repráků. Zde prostě zvuk nikdy nebude moc dobrý. Když jsem se stáhl před zvukaře, tak byl zvuk skvělý a rázem jsem dokázal rozpoznat i skladby, které mám naposlouchané z Bandcamp. Rozpoznal jsem skladby jako "Zrůda", či "Jmenován bohem", které znám z jejich skvělého alba "ep2017". Celkově potvrzená vysoká očekávání i pozice osobního co-headlinera této akce. Těším se na příště!

/// ONANIZER (total grindcore - Aš/ Praha/ Liberec)
Chlapi hrají již od roku 1996, ale já je dosud evidoval spíše jménem. A to už mají za sebou i turné po Jižní Americe (Bolívie, Peru, Ekvádor, Kolumbie) v roce 2019, či fůru koncertů. V současnosti má kapela nahrávat nové album. Od setu jsem čekal pořádný nářez, který jsem i dostal obohacený o pravdu vysoké nasazení zpěváka. Dnes to byl bych řekl nejtvrdší set a pro mě předčená očekávání. Na závěr dali cover od kapely Dropdead. Super set a již se těším na opáčko na Antitrendu v Žabčicích.

/// DROM (post metal / hardcore - Liberec)
Již hodně je považuji za jednu z nejlepších tuzemských kapel. Což mi potvrzují jak nová alba, tak i má osobní přítomnost na jejich koncertech. Naposledy jsem je viděl letos na "MetalGate Czech Death Fest 2020 + 2021" a zde byli za mne druhý nejlepší set a to dosti těsně za další srdcovkou a to "The Corona Lantern". Už tam se čerpalo z posledního split alba "Ur", které vytvořily s kapelou Tengri. S tímto albem mimo jiné bodovali v cenách Břitva. V kategorii "MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU" byli na 2.místě. A navíc jejich famózní klip ke skvělé skladbě "Ostny v dlani" skončil 1. v kategorii "VIDEOKLIP ROKU". Očekávání tedy byly jen ty nejvyšší a zároveň se i naplnily. Vůči CDF setu jim navíc pomohla tma, kouře i světla a to již na tom CDF to byl famózní koncert. Opravdu až hypnotizující záležitost s dokonalou atmosférou, náladou a špičkovou muzikantskou úrovní jednotlivých členů. Ze skladeb si vybavuji například skvělou pecku "Tady bůh není!". Celé to bylo až dokonalé a v tomto areálu to předčilo i loňský set od Gospel Of The Future. Na samotný závěr se opět kapela zmínila, ať se mají lidé rádi, objímají se a hlavně mají rádi i naši planetu. Výborná slova závěrem a top výkon ročníku.

/// Afterparty: dole v hospodě DISKOTEROR SOUNDSYSTÉM
I sem jsme na asi hodinku zavítali užít si nějaké to pohodové disko a srandu. Bylo zde o dost méně lidí jak loni a celkově to tu bylo takové nějaké pasivní spíš popíjecí, postávací. Tak jsme si postupně domluvily odvoz a vzhůru do Jihlavy.

- top kapely festu (za mě): 
1. Drom 2. Kraost 3. Beach Bum 4. Onanizer 5. Průmyslová smrt 6. Mors Ultima 7. Death wish kids
- zklamání festu (za mě):
1. 
- příjemné překvapení festu (za mě): 
1. Onanizer 2. Death wish kids 3. Beach Bum