2. Třebíčské rockové vyosení

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
2. Třebíčské rockové vyosení
datum
29.3.20192019-3-292019-3-29
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč V. Nezvala 68, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
asi 70 lidí
žánr
crossover / crossover/thrash, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
120,- Kč
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč ; nealko piva (Birell) / 29,- Kč
autor
giovanni

Akce byla zaštítěná Pirátkskou stranou a tak jsem vyrazil podpořit. Samotné kapely mne nějak moc "nebraly" leda Mr. Cook zbytek mi byl víceméně fuk. Na akci jsem jel sám autem, ale zapomněl jsem vzít i foťák. Tudíž bohužel bez fotoreportu. Akci ozvláštnila sbírka na Milana, otce ročního batolete, který je ochrnutý. Tuto sbírku pořádal havlíčkobrodský spolek Show Your Help a tento koncert byl jeden z těch co jim nabídl pomoc. Kapely na tento příběh hojně upozorňovali a lidi peněz darovaly dost si myslím.

Do klubu jsem dorazil kolem 20:30 a to zde mohlo být max 25 lidí. Mr. Cook možná i proto začali až 21:30 to zde mohlo být do 40 lidí. Samotná kapela měla z počátku horší zvuk, ale časem se zvedl. Kluci byli takový veselí až lehce připití, ale hrálo jim to i tak dobře skrze jejich nasazení i osobitější styl. Sice mne moc nebaví jejich "drsný vokál", který doplňuje vokál Romana. Důvod je ten, že je zde velká snaha být jak "Linkin park", ale budiž. Odezva publika byla velmi dobrá až kluci odehráli všech svých 6 skladeb s tím, že jich víc nemají. Tak na vynucený přídavek dali ještě jeden song znovu s tím, že to děsně flákají. Dohráli kolem 22h.

Následovali The Bush s jejich rock/crossover stylem, který přesně označují co hrají. Kapela mne právě tím stylem nebaví. Crossover se dá, ale musí být brát decentně a slučovat věci slučitelné. Zde je to jednou pomalu rocková balada, pak alá "rap", pak pomalu pop rock, pak zas nějaká "houpačka" s přebranými riffy i od velkých kapel. Vzhled členů převážně s kšilty nepůsobí zrovna ideálně. Celkově je tato kapela pro mne všehochuť, která sráží jejich osobitost i náladu. Samotný koncert to jen potvrdil, ač odezva publika nebyla zlá, tak se lidé postupně vytráceli, že zde bylo určitě nejméně lidí ze všech kapel. Nepomohli jim ani 2 sólové kytary ani "kvákadlo".

Následovali Procz, kteří také hrají crossover mixnutý s hard rockem, ale jsou jasně identifikovatelní. Skladby k sobě pasují, zpěvák Pepé je též osobitý a na pódiu to chlapi taky umí roztočit. A to se projevilo i na publiku, kde bylo nejvíce lidí z celé akce a to asi 60 kusů s tím, že pár bylo na baru atd... Samotná kapela měla problém trošku se zvukem z odposlechů, ale co se týče zvuku do sálu, tak nebyl žádný problém. Skrze únavu jsem zvládl pouze asi 4 skladby a raději jsem vyrazil k autu a jel spát. Další den mne čekal koncert Kalle opět na Béčku, tak to netřeba přehánět.