Autumn Noise Attack

obsah aktuální k datu - 27.12.2019
Autumn Noise Attack
datum
22.9.20172017-9-222017-9-22
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
asi 60 lidí
žánr
death metal, hardcore
profily hodnocených kapel
vstupné
100,- Kč
ceny
Budvar 12 / 39,- Kč ; Plzeň / 41,- Kč ; Hostan 11 / 30,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

oficiální start 21:00
Raving ED 21:10 - 21:30 ( violence/hardcore - Jihlava )
Devotion 21:50 - 22:30 ( metal - Třebíč )
Terminal 23:05 - 23:20 ( hardcore/violence - Velké Meziříčí )

Na akci jsem vyrazil hlavně skrze to, že bude v Třebíči opět po roce pořádná tvrdá metalová akce. Soupiska se pořadatelům (kapela Devotion) nedělala ideálně. Chtěli udělat "metal session vol.1" a cílili na lokální kapely, ale ty skoro nejsou, tak to přejmenovali na "Autumn noise attack" a pozvali vlastně 2 "grindovky" respektive "violence/HC".
Některé zdroje uváděly, že akce začne v 20:00 jiné že v 21:00. Vyrazil jsem pro jistotu na 20h krátce pokecal s kluky z Raving Ed.

Raving Ed předvedli velmi slušný výkon i zvukově. Lidí se sešlo klidně i 30 na place, takže slušné. Kapelu jsem viděl po 2 letech a za tu dobu se zvedli jak muzikantsky, tak si přivedli posilu a to zpěváka ze Straight (Ondra), tudíž mají zpěváky 2 a tudíž 5 členů.

Následovali pořadatelé a to Devotion, kteří opět zahráli skvěle. Jejich převážně střednětempý death metal, s prvky thrashe, a občas náznaky s blackem je velmi povedený. Proběhly i tradiční cover od Master´s hammer, či dokonce cover "Včelka mája" od Karla Gotta. Plac byl zaplněný ještě více jak na Raving Ed tudíž "ve špičce" zde mohlo být 40-50 lidí. Dokonce se rozjel i menší kotel.

Poslední kapelou byli Terminal kde mne baví hlavně skvělý bubeník. Kapela hrála bez basáka, protože ten odpadl. Sehnali prý basačku, ale ta se živě "asi stydí" tak jsou bez basy. Vše šlapalo parádně jen v půlce setu přišel zpěvák z Devotion k jednomu věčně pařícímu klukovi, že ať se uklidní (párkrát asi narazil do známých zpěváka) no a slovo dalo slovo a už je museli lidi roztrhávat.. Kapela se to snažila uklidnit, ať se kluci "nekočkují". Situace se skoro uklidnila, kdy mladíka odtáhli jeho známí a zpěváka zase jeho. Jenže pak mladík nakopl zpěváka, ten se neudržel došel k němu dal mu tvrdou pěstí do obličeje. Kluk se rozpotácel po place, zpěvák ho chytl sekl s ním o zem a ještě mu "dal od cesty". Začal startovat i zpěvákův kamarád na což, kluka sebrali jeho známí a odvedli ho pryč. Opravdu to mohlo dopadnout ještě jako větší bitka a úplně zbytečně. Kluk prostě pařil sám, chtěl podpořit kapely a strhnout lidi pokud schválně nepadá do lidí atd.. tak ať si dělá co chce...