Christmas Enema Party 2

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Christmas Enema Party 2
datum
20.12.20142014-12-202014-12-20
místo
Klub Ježek Jihlava Mostecká 2220/10, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 350 lidí
žánr
death metal, brutal/slam death metal, grindcore/goregrind/crust
profily hodnocených kapel
vstupné
150,- Kč
ceny
pivo (Ježek 11 / Černá Hora 10): 26,-
autor
giovanni

PROGRAM byl nakonec:

20:48 - 21:30 - Slup (Grind / Big-beat - Brno)
21:56 - 22:22 - Bowelfuck (Goregrind - Praha)
22:48 - 23:20 - High Purity (Brutal Death Metal/Grindcore - Brno)
23:45 - 00:25 - Jig-Ai (Death Metal/Goregrind - Praha)
??:?? - ??:?? - Nihil (Brutal Death Metal/Grindcore - Slavonice)

Z oznámené sestavy jsem před akcí znal pouze Jig-Ai a to jako přední českou kapelu, která mne ale nějak zásadně nebaví. Po naposlouchání na Bandzone jsem si vcelku oblíbil kapely Bowelfuck a High Purity, tudíž jsem na akci vyrazil.


Akci zahájili Slup se skoro 50 minutovou sekerou vůči plánu. Jejich první pozice mne nenadchla chtěl jsem je jako poslední kapelu, abych mohl dříve odejít, ale co už. Jejich výkon byl lepší jak na Bandzone, ale celkově jsem nijak nadšen nebyl i jejich velmi statický výkon (hlavně basákův - byl to Zdenál ex člen High Purity) tomu nikterak nepomohl. Posléze kytarista strhal strunu. Tudíž než si ji tam dal zpět a dozvučil uběhlo zase pár minut. Naštěstí měli Slup v rukávu eso a to hostujícího zpěváka, kterým byl Topi z Pigsty ten s nimi odehrál 2 skladby a hned to bylo o poznání lepší.

Následující Bowelfuck byli velmi rychlí struční a drtící. Jejich výkon byl opravdu skvělý těch jejich 30 minut bylo hodně hodně málo a to si dali i 1 přídavek. Velmi dobré vystoupení.

Po Bowelfuck šli High Purity které mají na vokálu opět Miru ze Slup. Výkon opět velmi povedený dokonce jsem rozeznal i pár skladeb z BZ a bavil jsem se o to víc. Na akci hrál s HP poprvé nový kytarista Ondra. Opět pouhých 30 minut a konec a opět si říkám, že jsem chtěl delší set.

Následoval headliner akce a to Jig-Ai, kde hraje i Buraak (Brutally Deceased, ex-Ahumado Granujo) což je záruka kvality. Vystoupení bylo skvělé i hudba mne nakonec bavila. Důvodů bylo hned několik - příjemné vystupování celé kapely, živelnost i tuna vtípků. Kapela poděkovala i za podporu lidí co přišly. Spokojenost.

Následovali Nihil, ale ty jsem vzdal tudíž jsem asi v 00:30 odcházel z klubu spát, protože jsem byl lehce nachlazen a měl jsem rýmu.

Kladem bylo, že všechny kapely zůstaly v klubu i po dohrání i před samotným hraním normálně chodili mezi lidmi prostě klídek pohoda.