Christmas Enema Party 3

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Christmas Enema Party 3
datum
18.12.20152015-12-182015-12-18
místo
Bezvědomí Jihlava Jiráskova 4458/6, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
19:00
návštěvnost
asi 170 lidí
žánr
death metal, grind
vstupné
150,- Kč
ceny
pivo Ježek 11 25,- Kč ; pivo Rychtář 10 23,- Kč ; hermelín 59,- Kč ; malinovka 0,3l 18,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

21:00 - 21:35 Congenital Anomalies (death-metal / Praha)
21:55 - 22:40 Fleshless (death-grind / Děčín)
23:10 - 23:52 Mincing Fury (death-grind / Brno)
00:20 - 00:55 Choked by own vomits (grind-grind / Dolní Chčij)
01:26 - 02:00 (?) Gutalax (grind-rock'n'roll / Křemže)

Akce již je každoroční stálicí, tak účast byla takřka povinná. Na akci jsem jel hned po práci. Do klubu jsem dorazil v 19:00 sám a byl jsem označen za prvního platícího s tím, že bohužel ještě nemají pásky a že si mě najdou.

První kapelou byli Congenital Anomalies, kteří překvapili tím, že byly bez bubeníka a to byl nejspíše jeden z hlavních důvodů proč jsem se moc nebavil. Nasazení na podiu bylo nulové, skladby si byly dosti podobné a zvuk působil tak nějak ploše. Nic jsem od nich nečekal a to se i potvrdilo.

Následovat měli Stercore ze Slovenska (po poslechu na Bandzone mne vůbec nebavili), ale ti pár dnů před akcí odpadli tak místo nich šli mí oblíbení , ale program se ještě trošku změnil na místě a jako druzí nastoupili Fleshless. Tuto kapelu jsem viděl po třetí a opět spokojenost technicky zručné, brutální, profeserosky zahrané vše v pořádku. Co mi vadilo byli sem tam ty sekané riffy které zaváněli slamem či corem. Každopádně spokojenost ač na CDF jsem se bavil víc a na Brutalu to bylo +/- na stejno.

Po nich již šly Mincing Fury, kteří byli do soupisky pozvání jen den před akcí jako náhrada za odpadnuvší Stercore a tak dorazily jen 4 a to bez jednoho ze dvou zpěváků. Druhý vokál zastal kytarista. Mincing Fury byli vůči Fleshless živelnější, skočnější, ale stále tvrdí. Působily o dost víc sympaticky. Fleshless byli takový profesoři. tvrdý pohled i hudba. Mincing Fury tvrdí vtipálci. Každopádně opět vynikající výkon.

Následovali Choked by own vomits, kteří mne nějak zásadně nenadchli na bandzone, ale na živo jsem čekal, že se budu dobře bavit. Opak byl pravdou podivný zvuk kytary, vzhled a monotónnost to byly za mne jejich hlavní rysy + má únava z celovečerního stání = jdu si sednout a koukám na ně jen z místnosti od baru.

Následoval headliner akce a to Gutalax. Na ně se strhlo peklo lítali tam míče, nafukovací lehátka a pařil každý ať už byl v kotli před pódium či vzadu u zvukařů. Paření nenechalo chladnými ani zvukaře, kteří si šly taky zapařit. Uvádění bylo opět vtipné povedené a dokonce mne vytáhly z únavy, ale v 2:00 ráno na mne únava padala opět a tak jsem asi o 2 skladby dříve koncert opustil a šel spát.