Divoký dvorek na staré radnici 2020

obsah aktuální k datu - 13.9.2020
Divoký dvorek na staré radnici 2020
datum
12.9.20202020-9-122020-9-12
místo
Na Staré radnici Třebíč Žerotínovo nám. 12/11, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:30
návštěvnost
až 90 lidí
žánr
crossover / crossover/thrash, hardcore, punk rock / punk, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
100,- Kč
ceny
pivo Poutník 12 / 35,- Kč , pivo Ježek 11 / 29,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Jezerel ( Crossover - hardcore / Třebíč )
2) Plankton ( rock-punk / Třebíč )

Akce se konala na dvoře Staré radnice pod pergolou a tak lidé neměli povinnost mít nasazené roušky, což pomohlo i návštěvnosti. Odhadem mohlo dorazit 90 lidí, což je solidní číslo. V areálu šlo potkat členy kapel jako Devotion, Kusavé saně, či Procz (?).

/// Jezerel ( Crossover - hardcore / Třebíč )
Právě skrze ně jsme na tuto akci vyrazil. Potkávám je již pár let a vždy se bavím, tudíž proč nepodpořit. Hrát začali až k 20:45, ale překvapilo mne, že dohráli až k 22:00. Běžně akce v tomto prostoru končí v 22h skrze rušení nočního klidu a to ještě nehrál Plankton. Set samotný měl výborný zvuk po celém prostoru a i vizuál byl povedený kdy byla "pergola" příjemně nasvícená a sem tam zakouřená. Chlapi překvapili, že skvělý song Mary Jane dali již asi jako 2, či 3 skladbu. Bohužel na začátku tohoto songu nastal problém s kytarou, která přestala hrát na pár vteřin. Očekávám, že byla závada na kabelu. Dále zazněly i dvě nové skladby, kdy jedna zněla až jako country obohacené o HC vlivy. Skladba se měla jmenovat "Country music", ale nejsem si jistý. Posledních asi 15 minut bylo věnováno přídavkům, kdy úplně poslední byl cover "Louis Armstrong - What a Wonderful World". Celkově splněná očekávání a tleskám.

/// Plankton ( rock-punk / Třebíč )
Tuto kapelu jsme viděl nedávno právě zde na radnici a bavil jsem se. Ač nemají vlastní tvorbu a "jen" přehrávají staré rockové věci, tak se musí nechat, že muzikantsky to zvládají skvěle. Zůstalo zde obdobné množství lidí jako na Jezerel. Já zde však dal pouhé 2 skladby a mizel jsem na domluvený odvoz, který jsem už tak musel posunout z plánované 22h na 22:30.