Gospel Of The Future & Kandar & Orban

ZLÁ HUDBA MOC NAHLAS #1

obsah aktuální k datu - 19.6.2020
Gospel Of The Future & Kandar & Orban
datum
18.6.20202020-6-182020-6-18
místo
Kabinet múz Brno Sukova 49/4, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 70 lidí
žánr
sludge metal, grind
profily hodnocených kapel
vstupné
150,- Kč (na místě)
ceny
Chotěboř 10 / 45,- Kč (malé 35kč) Chotěboř 11 / 48,- Kč (malé 38kč) "IPA" / 55,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

20:15 - otevřeny dveře do sálu
20:30 - Orban ( power-violence / Brno )
21:00 - Kandar ( grindcore / Brno )
21:50 - Gospel Of The Future ( sludge metal / Kojetín,Olomouc,Brno )
23:00 - konec, vyklizení klubu, otevření výdejního okénka

Po příjezdu do Brna jsem se vydal na obchůzku po klubech v okolí centra (Bajkazyl, M13, Eleven, Vegalité, Melodka, KC Stadion), kde jsem je potřeboval nafotit skrze jejich profily na tomto webu.Posléze jsem vyrazil na sraz s kamarády do hospody Schrott, kde jsem byl poprvé a jednoznačně ne naposledy. Krásné stylové, industriální prostřední, kde je stále na co koukat a co objevovat. Navíc zde točí asi 8 různých piv a některé z nich jsou na "rotující pípě". Já zde pil skvělý "Wywar / Hell Bastard Red Rye Bastar 15". Tato IPA byla opravdu výborná a neměl jsem důvod měnit. Navíc 0,5l za 58,- Kč je přijatelná cena.
Do Kabinetu múz byl plánovaný příchod kolem 19:30, aby se stíhal plánovaný start v 20:00. Nakonec jsem se na Facebooku dočetl, že start bude v 20:30, ale byl alespoň čas si dát pivo. Krátce jsem pokecal s Johanem z Průmyslové smrti a "Mika Koffin" (Gospel Of The Future, Nikander).

Při vstupu do sálu překvapil zákaz konzumace nápojů na sále. Doporučená opatření skrze koronavirus (roušky, rozestupy atd..) se očekávaly, ale stát na koncertě bez piva v ruce mne zarazilo.

/// Orban ( power-violence / Brno )
První na řadu šla tato mladá Brněnská powerviolence kapela, která vznikla teprve v roce 2019. Hudba hodně odsýpala klasicky song za songem. A tak ani nešlo spočítat kolik, za těch 15 minut, odehráli skladeb. V publiku bylo odhadem jen 30 lidí, kteří se převážně bavili, ač k nějakému kotli bylo daleko. Kapela měla na zemi i texty skladeb, které pak dala o lidí se slovy "tady máš texty rozdej to". V jejich sestavě mne zaujal bubeník, který měl tričko kapely No God Rhetoric. Dumal jsem, zda není jejich členem a zpětně si to potvrzuji. Celkově slušný set, ale jsou lepší kapely.

/// Kandar ( grindcore / Brno )
Kapela hraje sice krátce (od roku 2015), ale její jméno stále roste. Ostatně má ve svém středu kvalitní muzikanty. Hrají zde Denis (bubeník v Mincing Fury), Topi (vokál Pigsty), či Kubýk (Forgotten Silence (živě), ex-Somnus Aeternus). I živě to je vždy velká zábava, ale tentokrát byl set hodně jiný. Jednak kapela měla vcelku čerstvě vydané miniCD "Cluster Headache" a hlavně z očekávané čtveřice muzikantů zůstala pouze trojice. Z kapely tudíž zdá se odpadl basák Martin. K tomu navíc měl Topi nějaký pád a z něj má již pár dnů "žebra v piči" a skrze to se nemůže moc "válet po zemi". Kapela hned glosovala, že ten pád je natočený. :) Tudíž velmi specifické základy samotného setu. I přes to byl povedený. Topi má skvělý specifický vokál i mimiku v obličejii a tak nevadí, že se "neválí". Denis je jeden ultrarychlý kulomet za bicími. I skladby byly dobře vyvážené, že i pomalejší songy vyzněly naprosto skvěle (zvlášť skladba "Rosemary"). Proběhla zde i hostovačka na jednu skladbu, kdy se k Topiho vokálu přidal "Honza", který prý na tom miniCD hostoval. Zazněl i song s "fuck off nazi", což byla předpokládám skladba "Surf Nazis Must Die!". Povedený set a už se těším na opáčko v Žabčicích na Antitrendu.

/// Gospel Of The Future ( sludge metal / Kojetín,Olomouc,Brno )
Tato Sludge metalová kapela je na tuzemské scéně pojem, ač já sám ji znám jen pár let. Déle znám jejich mladší "sesterskou" kapelu Nikander. Každopádně GOTF byli osobním tahákem této akce a hlavně skrze ně jsem do Brna vyrazil. Avšak jsem je 3/4 setu poslouchal jen do prostoru baru, protože jsem se natolik zakecal s kamarádkou, že se nedalo odtrhnout. Nakonec jsme na GOTF dorazily až 22:38, tudíž na posledních 20 minut setu. I z toho mála mohu konstatovat, že byl super zvuk a vynikající hutné riffy z pódia. Skvělá atmosféra podpořená kouřem, který byl decentně nasvícen a hlavně se zde pořád neblikalo se světlem, což také setu pomohlo. Za mě velká paráda, ale se "škraloupem", že jsem neviděl celý set. Tudíž mi vznikl "rest", který doufám smažu na Summer mosh party, kde GOTF mají hrát.

Z klubu jsme odcházeli k 23:00, protože musel být vyklizen (nařízení skrze koronavirus). Trošku mne zklamalo, že si nešlo vzít pivo na cestu, protože v klubu nemají kelímky. Pár jednorázových kelímků je mizivý náklad a zas by mohli vytočit o pár piv víc a tudíž pár korun vydělat. Toto nic nemění na tom, že jsem se tento večer náramně bavil, ač to tentokrát bylo dost o vykecávání.