Hardcore punkovej námrd fest 2

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Hardcore punkovej námrd fest 2
datum
16.3.20192019-3-162019-3-16
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
asi 80 lidí
žánr
hardcore, punk rock / punk
profily hodnocených kapel
vstupné
150,- (původně se psalo o 120,-)
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

18:00 - Otvíračka
19:30 - 20:15 Fatal Error (punk-grunge / Třebíč)
20:30 - 21:15 VPV (punk / Bystřice pod Hostýnem)
21:30 - 22:15 Plán To Kill (metal-hardcore / Pardubice)
22:30 - 23:15 Mors Ultima (metal-punk / Třebíč)
23:30 - 00:15 ONA (hardcore-metal / Třebíč)
00:30 - 01:15 Flaška Visočini (punk / Temelín)

Na akci jsem chtěl vyrazit skrze kapelu ONA. Musel jsem však řídit a skrze to jsem mohl dát max 2 pivka, ale co už.
Na Béčko jsem zavítal poprvé od prosince 2018 a první změnou bylo zdražení piva (Pardál 30->32 ; Budvar 39->41 ; Plzeň 41->45). Toto nikdy nepotěší, ale na těch pár piv co tam vypiji to není taková tragédie.
Samotná akce začal o 15 minut později, ale s tím se počítá.

První šli na řadu Fatal Error z Třebíče. Byl to pohodový grunge, alá Nirvana, mixovaný s punkem. Zajímavá směsice, která dost lidí chytla. Mě tito mladíci bavili též, i přes počáteční problémy s držáky kopáku. Bohužel čím déle hráli, tak tím více mi ty skladby přišly stejné a tudíž jsem se postupně spíše nudil. A to neměli dlouhý set. Každopádně reakce publika byly pochvalné až si kluci vyhomli jeden přídavek.

Druzí v pořadí byli punkáči VPV (Bystřice pod Hostýnem), kteří měli problémy na cestě skrze déšť atd.. a dorazili až chvíli před koncem předchozí kapely. Takže vlastně na čas. Na ně byl již větší kotel jak v případě Fatal Error, což nepřekvapilo, protože v klubu měli převahu jednoznačne punkáči. Samotná kapela děkovala za odezvu a prohlásily, že u nich (Zlínský kraj) je punková scéna slabá a že můžeme být moc rádi, že tu máme kluby jaké máme. Vydaly prý nové CD a hodně děkovali Lapíkovi z Mors Ultima, že je opět pozval na akci. Samotná hudba byla slušná, ale za mě takový průměrný spíše punk rock. Nad všemi skladbami čnila skladba "Kde teď jsou", která má skvělý text. Pobavilo i triko jejich basáka "Frgále & Slivovica".

Následovali Plán To Kill (Pardubice) s jejich mixem hardcore a metalu. Ti zde měli nově obsazený vokál a ten měla na starosti Martina. Ta převzala mikrofon po Joulem. S ním si ho jakoby předali ve skvělé skladbě "Vstávej", kde si v klipu střihli společný vokál. Od té doby zpívá již všechny skladby Martina o samotě. Její vokál je za mě velmi povedený i pohyby mi připomínají i velké Hardcore kapely s ženským vokálem alá "Walls Of Jericho" atd... Nejsem velký fanda HC, ale tato kapela mne po potvrzení vcelku chytla. Samotný koncert byl z počátku lehce mdlešjí zvukově, ale to se postupně zlepšilo. Celkové nasazení kapely bylo příkladné, ale nejvíce mne bavil jejich bubeník, který byl prostě skvělý. Lidé předvedli asi nejlepší odezvu z celé akce (nejspíše i větší jak ONA což je co říct). Kapela byla velmi překvapená, že nevědli vlastně kam jedou a ve finále jsou nadšení. Strašně moc děkovaly, že si připadají jak kdyby hráli někde v Pardubickém kraji, tedy doma. Po koncertě jsem si dal s Martinou společnou fotku a ta byla dosti překvapená, že se s ní někdo chce fotit. Prý se nefotí ráda.

Následovala pořádající kapela Mors Ultima (Třebíč) s jejich punkem s prvky metalu. Kluky jsem viděl již po několikáté. Opět to bylo velmi slušné vystoupení, ale pořád to je takový slušný průměr. Kapela je specifická i svým vystupováním, kdy působí uhlazeným dojmem a to jak vzhledově tak vystupováním. Prostě mi přijdou jako takový "hodní kluci co si jdou brknout nějaký ten punk", což je si myslím trochu sráží. když porovnám jejich vystoupení s VPV, tak ti taky nelítali tam a zpět, ale stačilo si sem tam "punkově rozkročit s kytarou alá Green Day či jakákoliv punk rock kapela", sem tam nějaké gesto něco.. Kdyby na tomto zapracovali, tak by šly jejich živá vystoupení určitě nahoru a k tomu není potřeba být "sígr".

Následovala asi nejočekávanější kapela večera a to ONA. Novinkou od ledna, kdy jsme na nich byl na Staré radnici, bylo to že si Silva nechala na hlavu dát barevné dredy a změnila oblečení, že celkově vypadala spíše jako punkerka. Dříve mi připadala spíše jako metalistka. Každopádně její volba. Vzhled nemá vliv na hudbu, atmosféru, či její Silvinu pohodovou náturu, takže vše v pořádku. Pódiová show byla opět okořeněna o jejich nedávno pořízenou světelnou show, která působila skvěle, ale možná lehce divoce, že by z toho někdo mohl mít "epileptický záchvat". Samotný set byl opět skvělý, plný nasazení i vynikající hudby. Odezva byla velká, ale asi o něco menší jak na "Plán To Kill", ale to je možná proto, že zde mohlo být asi 40 lidí na place a na "Plán To Kill" třeba 60. Každopádně jsem zažil jejich lepší koncerty. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem byl již unaven a navíc střízlivý. Každopádně na radnici bylo méně lidí a celé to bylo takové "bližší". Tím určitě nekritizuji byl to skvělý koncert, ale zažil jsem i lepší.

Z akce jsem odjížděl hned po ONA tudíž asi v 1:00. Na kapelu "Flaška Visočini" bych se klidně podíval, ale byl jsem unaven, tak jsem je s čistým svědomím oželel.