Hypnos + Bad Victim

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Hypnos + Bad Victim
datum
13.12.20192019-12-132019-12-13
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
max 100 lidí
žánr
death metal
profily hodnocených kapel
vstupné
180,- Kč
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Bad Victim (Death Metal, Groove/Thrash Metal / Velké Meziříčí)
2) Hypnos (Death Metal / Uherské Hradiště)

Už od počátku akce se po klubu procházeli členové Hypnos. Mezitím dorazili Bad Victim a začali zvučit.

Set Bad Victim měl velmi slušný zvuk, ač vůči následujícím Hypnos to nebylo až takové. Každopádně povedený set, kde nechyběla agresivita a solidní nasazení. Kapela rozházela do lidí asi 10 triček, které se normálně prodávají za 250,- Kč. Kapela se nechala ukecat k přídavku od asi 60 fandů na place. Dodatkem byla skladba"Pod hrozbou deště" z alba "Epicentrum" (2014).

Následovali Hypnos, kteří smázli bad Victim ve všech ohledech. Zvuk byl ještě lepší, světelná show byla stejná, ale když dodali kouře tak hned klubová světla vypadala jinak. O větráku na Brunovi vlasy ani nepíši. Do toho i Brunovi proslovy daly jasně najevo, že to je pan muzikant nejen hráčsky, ale umí i komunikovat. Samotná hudba byla vynikajícím průřezem diskografií, kdy se zahrála hned z počátku titulka posledního alba "The Whitecrow" (tentokrát bez využití masky). Dále třeba titulka prvního alba, a vlastně i dema, z roku 2000 a to "In Blood We Trust". Slyšet byla i nová "klipovka" jménem "Get inspired by the light". Jako přídavek zahráli takřka poprvé na území ČR (prý na Ukrajině atd.. ji již hráli) skladbu od kapely Krabathor a to nesmrtelnou pecku "Orthodox". Ani zde se v sestavě neukázal bubeník Pegas. Místo něj dorazil Bělorus Igor "Sataroth" Botko, který je též výborný bubeník a mám za to, že jsem ho s nimi již viděl. Závěrem kapela děkovala za velmi solidní účast, protože prý na ně chodí v menších klubech (jako zde) méně lidí. Dále že zde hrají poprvé, ale doufají, že zde nehrají naposledy.
Celá akce byla vynikající, ač vadou na kráse je, že neproběhl ani náznak kotle. Což je na takovou soupisku dost smutné. A to v klubu bylo mnoho lidí z "death metal věcmi", či v mikinách Obscene Extreme/Brutal Assault/Czech Death Fest.

Zajímavostí bylo, že jsem zjistil že Béčko má zájem o koncert kapely Insania, ale také amerických Pro-Pain.