Kern+Premiér

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Kern+Premiér
datum
17.4.20152015-4-172015-4-17
místo
Klub R Třebíč Kpt. Jaroše 736/6, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 120 lidí
žánr
rock
profily reportovaných kapel
vstupné
150,- Kč (předprodej)
ceny
pivo (Starobrno 11): 30,-
autor
giovanni

Koncert měl proběhnout 28.11.2014 a měl být pojat jako křest nového CD kapely Kern (předskakovat měli domácí Pop killers), ale ze zdravotních důvodů byl koncert zrušen a přesunut až na 17.4.2015. Původně měly být jako předkapely - Daniel Krob + Menhir.
Premiér měli mít vlastní koncert asi 3 týdny po Kern, ale o Premiér asi nebyl nějaký velký zájem v předprodeji a tak se Kern a Premiér spojily do jedné akce. Jako support jim dorazili mladí Třebíčáci Let´s Roll. V den koncertu probíhala v Třebíči i další akce kam jsem chtěl jít, a to koncert kapely Wohnout v Národním domě (kam dle odhadů mělo vyrazit možná až 500 lidí).
Akce měla začít v 20:00 a start se dle předpokladů posunul až na 20:30 v klubu bylo od začátku +/- 100 lidí a postupně jich ještě pár dorazilo. Prostory klubu jsou nic moc je to vlastně bývalá diskotéka je tam mini pódium před ním mini parket a do půlkruhu sezení. Zkrátka a jednoduše nic moc. Očekávání tedy nebyla nijak vysoká, ale zvuk byl parádní (zvučil zvukař z klubu B v Třebíči).


Let´s Roll zahráli hodně dobře a chvílemi mi připomínali zvuk kapel jako "System of a down" či jejich zpěváka "Serj Tankian". Problém byl, že nedokázaly vytáhnout tu asi stovku lidí ze sezení (kde z těch míst šlo čistě vidět až na pódium) na plac a tak měli před sebou asi 2 fotografy a 2 fandy. Každopádně kvalitní poslech.

Následovali Zlínští Premiér, kteří se prosadily asi v roce 1993 v hitparádě ESO se skladbou Hrobař. Od té doby uplynulo mnoho let a Premiér již moc lidí nezná. Každopádně se do toho opřeli s chutí a ač hráli neznámé skladby tak jim to dobře šlapalo. Bohužel na pódiu stále postávalo asi 6 lidí a v tu chvíli udělali skvělý krok a to nasazení skladby Hrobař (byla asi jako 3) v tu chvíli se na pódium objevilo ne 6, ale asi 80 lidí kteří tam vesměs zůstali až do konce celé akce. Kapela i mezi skladbami působila profesionálně, vtipně a pohodově. Kytaristi si i proběhly do davu. Ze skladeb co jsem znal zazněli - Hrobař ; Já lásko zastavím čas ; Hsopodská. Zkrátka a jednoduše povedený koncert co předčil má očekávání. Kapela před vystoupením seděla kousek od nás.

Následovali Kern, tedy legenda z Brna co je spíše známá na Moravě jak po republice. Zde jsem si nebyl jistý dle diskuze na Bandzone jim vůbec neprospěla změna na postu zpěváka, kdy jim původní zpěvák již nechtěl jít do opětovného startu této kapely (rozpad v roce 2007 a znovu založení 2011). To, že je zpěvák špatný se dle mě nepotvrdilo a kapela si odehrála akci velmi kvalitně. Znal jsem skladby - To se mi jen zdá ; Milión týdnů loučení ; Ty můžeš ; Exploze snů a Blízko nás. Poslední zmíněná skladba šla a konec kdy se kapela nechala ek (po asi 20s potesku).
Celkově povedená akce.