Lividity v Jihlavě

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Lividity v Jihlavě
datum
24.6.20162016-6-242016-6-24
místo
Bezvědomí Jihlava Jiráskova 4458/6, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 120 lidí
žánr
death metal, brutal/slam death metal, grindcore/goregrind/crust
profily hodnocených kapel
vstupné
240,- Kč (na místě), předprodej 190,-
autor
giovanni

PROGRAM:

Mutilated Judge / Španělsko / noisegrind / 21:00 - 21:20
Dictated / Holandsko / Death Metal / 21:50 - 22:20
Gutalax / Česká republika / Goregrind / 22:50 - 23:40
Lividity / USA / Brutal Death Metal / 0:10 - 1:10
Urtikaria Anal / Mexiko / Goregrind / 1:30 - ?

Největší akce na Bezvědomí v čele s legendou Lividity. Ještě zde měla hrát další legenda a to polští Dead Infection, ale ti odpadli skrze nemoc v rodině jednoho z člena 28.4.2016 takže asi 2 měsíce před akcí. Jako náhrada z ně šli čeští Gutalax. Do klubu jsem dorazil již v 19:30.

První na plac šly Mutilated Judge, které jsem viděl z okna hospody na Czech Death Festu 2016 a nikdy mne nebavily. každopádně zde byla síla i čas tak jsem se šel podívat na vystoupení, kde kvalita hudby není něco extra, ale za to nasazení je extrémní. Zpěvák se válel mezi lidmi po zemi skákal v mosh pitu atd... takže zábava zde byla, ale jak jsem psal hudebně slabota. Po vystoupení jsem členy kapely krátce pokecal.

Následovali Dictated, kteří předvedli spíše průměrný death s nikterak vysokým nasazením. Jejich sláva se mi zdá, žene přes 2 ženy v sestavě (obě na kytaru). vcelku zajímavým jménem sestavi je Frank Schilperoort (živí bubeník, který hrál živě i u The Monolith Deathcult a je člen kapely Grand Supreme Blood Court, což je kapela zpěváka Asphyx Martina van Drunena (ex-Hail of bullets)). Otázkou je zda to byl on, ale měl by být.

Následovali Gutalax kteří opět předvedli vydařenou vtipnou show, ale již jsem je viděl po 4 a určitě to nebyl jejich nejlepší výkon z toho co jsem viděl, ale možná to je tím, že čím víckrát je člověk vidí tím víc upadá to nadšení. Při setu proběhla gratulace majiteli Bezvědomí Štěpimu k narozeninám kdy dostal oblek "krávy", aby měl co na sebe na Obscene Extreme festival. Poté Gutalax dohráli set na vokálu s hostujícím zpěvákem z Urtikaria Anal.

Následovala největší hvězda a to Lividity už jen kombinace USA a roku založení 1993 je velmi silná. Výkon postupně gradoval a jejich hrubý Brutal Death Metal byl velmi zábavný. Vystoupení statičtější, ale to vůbec nevadilo. Hodně povedená akce. Sice z původní sestavy zůstal jen zakladatel, a zpěvák, Dave Kibler, ale kvalita byla stejně vysoká.

Akci zakončovali Urtikaria Anal, které jsem viděl týden zpět na Czech Death Festu 2016 tam mi přišli o chloupek lepší jak zde, ale to bych přičítal spíše jinému rozpoložení a tomu, že mne naživo tak překvapili. Zde to bylo i tak velmi povedené taneční "dostaveníčko" jen po Gutalax již pár lidí odešlo a po Lividity klesl počet lidí před pódiem na asi takových 30.