Misery Index + Wormrot

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Misery Index + Wormrot
datum
26.3.20192019-3-262019-3-26
místo
Melodka Brno Palackého třída 148, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
19:30
návštěvnost
asi 300 lidí
žánr
thrash metal, grind
profily hodnocených kapel
vstupné
400,- / 480,- (na místě)
ceny
pivo Starobrno 11 35,- Kč ; pivo Dačický ležák 12 (Březňák) 35,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

19:30 otevřen klub
20:00 Truth Corroded ( Thrash Metal-Metalcore / Austrálie)
20:50 The Lion's Daughter (Progressive-Blackened Sludge Metal / USA)
21:40 Wormrot ( Grindcore / Singapur )
22:40 Misery Index ( Death Metal-Grindcore / USA )

Na koncert jsem jel hned z práce vlakem. Po příchodu na Melodku se šlo na jídlo dolů do Kometa Pubu, kam dorazil zbytek partie. Daly jsme si jídlo, jedno pivo a směr koncert.

Na akci jsme přišly když už byli Truth Corroded (Austrálie) +/- za půlkou setu. Každopádně skrze objednávky piv atd... jsme z nich slyšely pár skladeb a to spíše tak "napůl", tudíž nehonodtím. Sledovalo je vcelku dost lidí. Předposlech na Youtube mne mile překvapil, protože žánrově mne ten metalcore (mixnutý s thrash metalem) kapánek děsil, ale že jsem je fakticky vynechal mi nevadí.

Amíci The Lion's Daughter byli opačný případ. Žánrově (Progressive-Blackened Sludge Metal) mne zaujaly, ale předposlech byl naprosto špatný. Samotný koncert jsem sledovaly od baru a ve finále mne mile překvapili i přes velmi divoké upískané zvučení. Lidí bylo hodně, skoro tolik co na další kapely.

Pak šel na řadu, pro mnohé, headliner akce a to Singapurští Wormrot (grindcore). Kapela je u nás velmi oblíbená hlavně skrze Obscene Extreme, kde předvádí vždy jedny z nejlepších vystoupení. Už tam hráli asi 3x a vždy skvělé ohlasy. Nedávno byli na koncertě v Praze a kamarád tvrdil, že byly famózní. Sám je mám moc rád a tak byla očekávání až obří. Kapela splnila vše co jsem čekal nářez od startu do konce. Vynikající reakce publika, která kapelu opravdu upřímně těšila. Kotel valil od první do poslední skladby a i já mu podlehl a asi 2/3 setu odběhal. Vynikající set. Proběhl zde i letec. Po koncertě se s kapelou fotilo mnoho fanoušků.

Poslední kapelou byli Amíci Misery Index (Death Metal-Grindcore), kteří byli ofiko headliner akce a zároveň největší jméno. Kapela propagovala své nové album "Rituals of Power". A každým dalším albem mi připadají víc a víc jako Dying Fetus. Samotný set nebyl tak rozjuchaný a upřímný jako od Wormrot, ale spíše přímočařejší a nasranější. Kapánek se mi nezdál zvuk, ale nakonec dobré. Opět zde byl velký kotel v kterém jsem běhal asi 3/4 setu. A byl až tak dobrý, že jsem si opět rozbil hodinky (utržený pásek). Tudíž mé čtvrté setkání s touto kapelou a opět luxus. Možná nejlepší set. Přeci jen když je člověk té kapele blíž, tak je výsledek lepší než "odpoledne na Brutal Assault".

Po koncertě se ještě krátce pokecalo a pak směr k autu. Výborná akce.