Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip + Meccaverius Society

obsah aktuální k datu - 24.7.2020
Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip + Meccaverius Society
datum
23.7.2020
místo
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
20:30
návštěvnost
asi 30 lidí
žánr
post rock, psychedelic/stoner/space rock
profily reportovaných kapel
vstupné
100 - 120 Kč (na místě)
ceny
pivo Moravia "Punkevní" 11 / 36,- Kč (malé 24kč) , pivo Moravia "Petrov" 12 / 39,- Kč (malé 27kč)
autor

PROGRAM:

Meccaverius Society odpadli těsně před koncertem =>
21:00 - Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip

Do Brna jsem jel vlakem hned po práci. Cílem bylo sednout na rychlík a vyhnout se tak výluce Zastávak u Brna - Brno. Bohužel se stala nějaká nenadálá událost a i rychlík měl výluku a tak holt ze Zastávky busem. Po ubytování jsem šel na sraz s kamarádem na Svoboďák, kde byly něco jako pivní slavnosti (Klenot Hradec Králové, Pacov, Lucky bastard, Moravia + různá vinařství atd..). Zde jsem si dal od pivovaru Klenot jejich 15ku IPA (vynikající), následně od Pacova jejich APA 12ka (nic moc) a na závěr klasiku od Lucky Bastard a to jejich IPA 15 (výborná). Tudíž výborný start před koncertem.
Bohužel na Facebooku jsem zjistil, že odpadla první kapela (Meccaverius Society) skrze závažné zdravotní problémy (info na FB v den konání v 19:30). Těšil jsem se na ně, ale nedá se nic dělat. Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip tak měli začít hrát až v 21h. Do té doby se prozkoumal Bajkazyl, kde jsem byl poprvé a velmi se mi zde líbilo.


/// Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip
Chlapi hned od startu využily tradičních masek a ty podpořil salvou kouře. Obojí nádherně navozuje atmosféru zvláště v kombinaci s jejich hudbou. Ta zde hodně čerpala z nového alba "Temple of Serenity" z roku 2020, ale mám za to, že zahráli i něco ze starších skladeb. Většinu setu jsem znal, ale nevím který song byl z které desky. Celý koncert krásně odsýpal, kdy chlapi pálili skladbu za skladbou a lidé tak ani neměli prostor aplaudovat jejich hudbě. Jediné prostory se naskytly, když Olaf změnil kytaru flétnu, či kytarista přešel na klarinet (asi to byl tento nástroj). Těchto krátkých chvil lidé využily k hlasitému potlesku, až by člověk neřekl že tak dokáže křičet asi 30 lidí. V koncovce setu proběhla ještě jedna změna nástrojů, kdy Olaf změnil kytaru. Ta nová byla o dost hutnější a výrazně změnila zvuk celé kapely. Celý set mne neskutečně bavil, ač se těžko porovnává s tím co předvedli na Brutal Assault 2019. Přeci jen tam měli sebou ženy co tancovali, byl to jiný prostor, sedělo se na zemi atd.. Každopádně stejně jako tehdy mohu jen a pouze chválit jejich "Psychedelic / Stoner Rock" je opravdu skvělý. Dohráli kolem 22:15, tudíž si dali víc než hodnu dlouhý set, což už není jen tak. Na závěr nastalo tradiční "ještě jednu..." nastala reakce od Olafa "to už nedáme".
Po koncertně jsem s chlapama pokecal a mohu konstatovat, že jsou to hodně v pohodě lidé. I oni krásně vzpomínali na jejich koncert na Bezvědomí v Jihlavě (nebyl jsem tam a vlastně ani nevím proč). Či byli nadšení ze zdejšího zvuku. Z klubu odcházeli asi v 23:15.

Vynikající koncert, klub, lidé, zvuk... Dík!