ONA + X-core + Prokain

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
ONA + X-core + Prokain
datum
28.12.20192019-12-282019-12-28
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
asi 60 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, hardcore
profily hodnocených kapel
vstupné
120,- Kč
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) ProKain (Metal / Třebíč)
2) X-Core (hardcore/rap / Znojmo)
3) ONA (hardcore/metal / Třebíč - Brno)

Nakoncert bylo v plánu vyrazit skrze kapelu ONA. Zbytek kapel mne nezajímal, ač mají třeba X-Core slušné jméno v rámci scény.


/// ProKain (Metal / Třebíč)
První šla hrát tato místní kapela, která překvapila výkopem již v 20:30. Všude jsem četl start v 21h, ale někde se prý uvádělo v 20h. Podpořit je přišlo kolem 20 lidí, ač i několik dalších se přišlo podívat s tím že po chvíli zase odešly. Kapela se snažila hecovat lidi k aktivitě, děkovala jak je tu hodně lidí ale výsledek z toho logicky nebyl žádný. Žánrově o sobě tvrdí (na Bandzone), že jsou "metal- thrash" a v úvodníku události na Facebook byli označeni prostě za "metal". Sám jsem měl potíže rozklíčovat co hrají. Pár skladeb bylo blízkých punku, pomalejší pasáže jedné skladby připomínaly kapelu Kern, rychlejší pasáže jiné řekněme power metal... Jediný coer co zahráli byla skladba "Punková" od Patrika Žansi (příjmení jsem blbě rozumněl). Tudíž taková mýchanice všeho, ale za crossover bych je neoznačil, tudíž se přikláním k označení "metal". Kvalita hudby byla dosti průměrná, kdy byli solidní sólové kytary, průměrné bicí a úplně mizerná basa. Vokál byl obstojný a trošku připomínal místní kapelu Procz. Celkově nic moc koncert, ale poslouchat to šlo.

/// X-Core (hardcore/rap / Znojmo)
Informace k události hlásily, že kapela hraje po čase opět v 5ti členech. A na tuto sebranku se dorazilo podívat odhadem 60 lidí mezi nimiž šlo vidět mnoho triček/kšiltovek s logy X-Core, tudíž fanouškovskou základnu kluci mají zdá se velkou. Naposledy jsem je viděl na Chlístovském hejku a tam jsem se dle očekávání nebavil. A i zde se nizká očekávání potvrdila, protože ta jejich směsice rapu, metalu a ostrého hardcoru jde mimo mě. A to hudbu ještě "okořeňují" o samply, doprovodný vokál hozený do polohy "trapný pop" (cíleně), či sem tam úvod přebraný od legend jako Metallica/Sepultura. Dodejme mrak hecovaček lidí atd.. Nebavil jsem se, ale zbytek lidí se hodně bavil a rozjel se i obstojný kotel. Za sebe musím uznat kvality zpěváka. Jeho vzhled, chování, vokál přesně pasovaly do představy o zpěvákovi podobné kapely, i nějaké velké hardcore kapely. Na závěr kapela udělala hodně trapnou tečku, kdy dohráli song začali děkovat a v tu chvíli se vydala na odchod většina fandů. Jak to kapela viděla, tak hned "chcete ještě jednu?? chcte ještě jednu?". Takže si sami vynutili přídavek, který navíc byl již ten večer zahraná skladba "Kupuj,konzumuj a pak chcípni". Celkově jsem se tedy nebavil, ale odstál jsem to i tak, abych dal alespoň tu minimální podporu.

/// ONA (hardcore/metal / Třebíč - Brno)
Na samotný závěr šel můj osobní headliner celé akce a to domácí ONA. Kapelu potkávám velmi často a vždy se náramně bavím. To se potvrdilo i tentokrát společně s dalšími asi 50 lidmi. Postupně se rozjel i solidní kotel o tak 10 lidech. I světelná show byla opět kapelní (ne klubová), ač udělaná jinak než při posledních setkáních s kapelou. I tak to byl zas zážitek, kdy dost lidí mohlo dostat až epileptický záchvat. Kapela překvapila, že již má vlastního zvukaře, či že Karlos je již jejich ofiko "ONA manager" (což hrdě nosí na tričku). Koncert zakončili skladbou "Attention Whore" a jako přídavek zazněla další pecka a to "10 seconds". Během koncertu zazněla i jedna skladba co jsem neznal a je tedy možné, že to byla nějaká novinka. Celkově opět vynikající set a opět tleskám.

Koncert skončil kolem 00:30 ráno.