Oslava 2 roku MC Bezvědomí

obsah aktuální k datu - 27.12.2019
Oslava 2 roku MC Bezvědomí
datum
20.10.20172017-10-202017-10-20
místo
Bezvědomí Jihlava Jiráskova 4458/6, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 100 lidí
žánr
hardcore, punk rock / punk, rap / hiphop
profily hodnocených kapel
vstupné
50,- Kč
ceny
pivo Ježek 11 30,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

- Kapely (21:00 - 1:00):

22:00 - ?? Raving Ed (Jihlava) violence core
22:45 - ?? Straight (Jihlava) hardcore rap
23:50 - ?? Doble D (Mexiko) hardcore punk
01:00 - ?? Sons of Death Valley (Dánsko) rock'n roll hardcore

Bezvědomí mělo mít otevíračku asi o měsíc dříve, ale v srpnu se Bezvědomí vytopilo (nějaká prasklá trubka). Tudíž se klub sušil a opravoval. Otevíračka nakonec byla jen na 1 den (asi proto že v sobotu byl koncert kapely Kabát na zimáku v Jihlavě).
Na akci jsem vyrazil po fotablu Jihlava - Bohemians Praha 1905.

První kapela byli Raving Ed. viděl jsem tuto Štěpiho kapelu po 3 a vždy paráda a dnes byl i velmi kvalitní tvrdý zvuk i nasazení bylo o něco větší. Luxus.

Straight jsou velké jméno z Jihlavy skrze jejich mix HC a rapu. Hudebně to jde, ale ten rap do toho je hnus... Na place byla hromada lidí jak na Raving Ed. Já vydržel jen asi 2 skladby a šel si sednout pivu. Zajímavá byla informace před celou událostí a to: "Straight se v Bézu představí s novou posilou za mikrofonem Romanem. Ex FILTHYMINDS."

Následovali Mexičané Doble D, kteří rozjeli první kotel dne který umně podporoval i jejich zpěvák, který dokonce i odložil mikrofon a běhal v kotli spolu s námi. Hudba odsýpala a bavil jsem se ač vyloženě mi to žánrově nesedí. Proběhla i stržená struna na kytaře.

Sons of Death Valley jsem do potvrzení také neznal, ale naposlouchání mne bavilo jejich spojení HC s rock'n roll je velmi zajímavé specifické a hlavně zábavné. Kapela má vysoké nasazení i umí podpořit kotel. Kazem na koncertě byla až bitka 2 chlapů které roztrhly. Kapela stopla set seřvala je co to dělají, ať táhnou.. Basák dokonce řekl "pokud se s někým chcete být tak se mnou". Pak se vše uklidnilo a hrálo se dál. Byl zde hodně velký kotel a sám zpěvák hned 2x plaval. Kapela byla nadšená z odezvy a já byl nadšený z ní.