Plexis na Béčku

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Plexis na Béčku
datum
1.11.20192019-11-12019-11-1
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
asi 70 lidí
žánr
punk rock / punk
profily hodnocených kapel
vstupné
160,- Kč
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

Hakmak ( hardcore-punk / Rohozná ) - odpadli
Mors Ultima ( metal-punk / Třebíč )
Plexis ( punk-rock / Praha )

Po příjezdu jsme zistil, že odpadla kapela Hakmak. Důvodem bylo onemocnění zpěvačky (hlasivky) a tudíž nemělo cenu jezdit. Tudíž se posunul start koncertu. Samotná návštěva byla asi 70 lidí, ale nejspíše ji o pár lidí snížil koncert kapely Alkehol který byl ve stejném termínu v klubu Roxy.

První na řadu šli tedy domácí Mors Ultima. Ty jsem viděl po týdnu a set byl opět povedený. Je fakt, že na akci "Zpoguj se do bezvědomí a to fest vole! 3" mne bavili více, ale to bude mít víc faktorů. Jednak zde byli první, druhak na předchozí akci byl fakticky pořád kotel a víc lidí. Zde mohlo stát tak 30 lidí z čehož jen dvě slečny pogovaly před kapelou a většina lidí seděla na lavicích. Byla zde i kratší přestávka skrze přetrhlou strunu na kytaře. Kapela to vyřešila skladbou "alko komando", kterou odehráli bez této kytary. Na závěr opět zazněla skladba "Superpunk" (cover Masový Wrazi), ač posléze byla kapela vyvolána aby dali přídavek. A tím byla skladba "Pán tvorstva".
Skrze menší počet lidí jsem měl čas sledovat i loga kapel na oděvech členů kapely. Bubeník měl mikinu Australské deathcore kapely "Thy Art Is Murder". kytarista naopak nášivky kapel jako "Master´s hammer", "Adacta", "Průmyslová smrt", či "Catastrofy".

Plexis již od začátku obcházeli po klubu, či prodávali merch. Toho se prodalo zdá se hodně na to kolik lidí dorazilo.
Samotný set se velmi povedl a mile mne překvapil. Moc skaldeb od nich neznám, ale beru je jako legendu, což potvrzuje i to, že letos slaví 35 let na scéně. Z mě známých skladeb zazněly "Svět jsou báry", či "Půlnoční Rebel". Jako přídavek zazněla skladba "Mistrovství v zírání" s chytlavým souslovím "Co čumíš!". Celý set působil hodně punk rockově, ale hlavně zábavně. Zpěvák sem tam sestoupil i mezi lidí a ti se postupně osmělovali k pogu. Z počátku zde byly max 4 lidé, pak už 10 ač spíše "lokální soukromé poga". Tudíž odezvu jsem čekal vyšší, ale budiž. Celý koncert končil asi v 00:30 ráno.
Zajímavostí bylo, že při posledním vystoupení v Třebíči (prosinec 2018) měla kapela vážnou nehodu (střet s divokým prasetem na dálnici D1 u Humpolce) při níž zemřela jejich 22 letá kamarádka Olga (členka kapely Apple Juice).