Winter attack

obsah aktuální k datu - 19.1.2020
Winter attack
datum
18.1.20202020-1-182020-1-18
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
19:30
návštěvnost
asi 30 lidí + kapely
žánr
death metal, grind, hardcore
profily hodnocených kapel
vstupné
130,- Kč (původně 100,- Kč)
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Mawataki ( hardcore / Velké Meziříčí)
2) Devotion ( metal / Třebíč)
3) Aggressive tyrants ( grind-hardcore / Světlá nad Sázavou )
4) Terminál ( hardcore-violence / Velké Meziříčí )

Po příchodu do klubu jsem byl asi třetí návštěvník a to bylo kolem 19:30. Sice jsem věděl, že Mawataki mají prý začít hrát v 20:30 i tak jsem byl překvapen, že tu nikdo není. Kolem 20h se začali scházet kamarádi. Tou dobou mohlo být v klubu asi 20 lidí (bez kapel) a číslo příliš nevzrostlo ani postupem času.
Zajímavé bylo, že vlez byl nastaven na velmi nízkých 100Kč. Na začtku akce byla domluva, že to je fakt málo ať to je alespoň 130,-. Jednak zaplatit 3 cesťáky, Béčko navíc platí nájem atd.. Tudíž první lidi byli za 100 a pak již za 130. I těch 130 mi přijde velmi příznivá cena.


/// Mawataki ( hardcore / Velké Meziříčí)
Mawataki jsem viděl jedinkrát a to již v roce 2012 v Doubí. Tehdy šel hardcore vyloženě mimo mě. Od té doby uplynulo hodně vody a již hardcore uznávám, ba dokonce mám pár kapel rád. Očekával jsem tedy, co předvede tato vcelku známá kapela, která navíc pochází z "mého" okresu.
Kluci nepředvedli příliš vysoké nasazení na HC kapelu, což je u takto živelného stylu problém. Jediný kdo se více snažil byl zpěvák. Ten mne překvapil, že měl pod sebou i vytištěné papíry s texty skladeb. A tak jsem přemýšlel, zda hrají nějaké nové songy, či to je nový zpěvák. A při psaní reportu zjišťuji, že stabilní zpěvák "Lojda" se rozhodl věnovat rodině a tak jej nahradil "Standa" (ex Jizz) v pozici hostujícího vokálu. A právě na této akci měl premiérové vystoupení. Za mě se toho zhostil velmi dobře. Samotná hudba mne vcelku bavila, ač to nebylo příliš úderné HC. Sem tam nějaká skladba sklouzávala i k punku. Zazněly i staré skladby jako "Falešná kráska" (prý rok 2007), či klipovka z roku 2002 jménem "Částice systému". Na závěr dali cover kapely Hatebreed a to skladbu "This Is Now".
Celkově solidní vystoupení.

/// Devotion ( metal / Třebíč)
Druhá v pořadí šla domácí stálice, která pořádá velkou většinu "tvrdých" akcí ve městě (buď oni či kapela ONA). Vídám je poměrně často a vždy se náramně bavím, kdy jejich styl je dosti široký, ale nejvíc zde cítím death metal. U vokálu mám občas pocit, že velkou inspirací je legendární kapela Nile. Každopádně ortodoxní death metal nehrají, což potvrzuje i tradiční cover od legendy Master´s hammer. Opravdu opět vynikající set a zvláště chválím vokální rozsah zpěváka, který si k tomu nemusí pomáhat přes nějaké krabičky. Smutné překvapení bylo, že zde bylo méně lidí jak na Mawataki.

/// Aggressive tyrants ( grind-hardcore / Světlá nad Sázavou )
Na tuto kapelu jsm s velmi těšil, ač je vídám často a toto bylo již 9 setkání. Jenže naposledy jsem je viděl v Humpolci rok zpět. V Třebíči byly naposledy až v prosinci 2017, takže dlouho jsem je neviděl.
Program měl již slušnou sekeru, když začali zvučit tito mazáci. Nebo zvučit. Kapela chtěla, ale asi 15 minut nebyl k nalezení zvukař a tak se muselo počkat. Naštěstí zvukovku zvládli velmi svižně. Bohužel asi půlku setu byl zvuk špatný ač do toho dávala kapela vše. Od druhé půlky se zvuk výrazně zlepšil a hned to bylo o něčem jiném. Nadále zde bylo tak 30 lidí, což je fakt bídné číslo na takovou kapelu. Ani kotel se nerozjel, ač k němu bylo blízko při skladbě "Detoxikace". Pobavilo, když jedna slečna burcovala lidi do kotle a to potěšilo Romana z Aggressive Tyrants a prohlásil "Ta holka mluví pravdu. Tak tento song je pro tebe. A jmenuje se Sex pervers.. Co jiného dát holce?" holčina trošku koukala a Roman pokračoval "těšíš se? :)". Ani na skladbu "Ko ko ko ko dák!!" se nic nerozjelo a pouze se lidí rozvlnili do rytmu. Tudíž škoda zvuku, ale jinak super vystoupení.
Před setem jsem dlouze pokecal s Romanem, který se zvláště těší jak budou hrát na Obscene extreme. Po setu proběhlo s celou kapelou společné foto.

/// Terminál ( hardcore-violence / Velké Meziříčí )
Celou akci uzavírali tito VelMezáci, kteří patří mezi těch pár tvrdých kvalitních kapel na okrese. Potkávám je často, ať již jako vystupující, či návštěvníky. Na ně odpadlo ještě pár lidí a tak zde mohlo být tak 20lidí. Což je fakt málo, ale nedá se nic dělat.
Hrát začali až v 00:20 a set to byl dosti zvláštní. Zvuk byl hodně "divoký" sem tam mi to přišlo až jako noise. Ač těžko soudit je možné, že měli chlapi již upito a projevilo se to na kvalitě, je možné že byl fakt horší zvuk. Ač jedno je jisté sám jsem měl už pár piv v sobě a tak mohla být chyba i na "mém příjmači". každopádně jejich nasazení bylo velmi vysoké na to kolik jich je a jak je malé pódium tak pařili co to šlo. Tudíž jsem čekal zvukově něco jiného, ale i tato "divoká / noise" tvář Terminal mne bavila.

Koncert skončil kolem 00:45 ráno. Já odcházel po pokecu s kamarády až k 1:30 ráno.