Woodstock Barbie - Witch of the Dice Tour 2023 - Brno

obsah aktuální k datu - 8.4.2023
Woodstock Barbie - Witch of the Dice Tour 2023 - Brno
datum
6.4.20232023-4-62023-4-6
místo
Metro Music Bar Brno Poštovská 6, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
19:00
návštěvnost
asi 30 lidí
žánr
rock, psychedelic/stoner/space rock, jazz / blues
profily hodnocených kapel
vstupné
200,- Kč (předprodej) / 250,- Kč (na místě)
ceny
pivo Starobrno (zelené) / 43,- Kč /// pivo Plzeň 12 / 53,- Kč /// víno (rozlévané 0,2l) / 45,- Kč /// Pepsi/Mirinda/7up/Evervess tonis atd.. (0,25l) / 40 Kč /// Red Bull Energy Drink (0,25l) / 60 Kč /// šatna / 20 Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

19:00 Open
20:30 Band of Heysek ( Garage blues / Brno )
xx:xx Woodstock Barbie ( Blues rock / Maďarsko )
23:00 Afterparty - DJ Sunny

V tomto týdnu nebylo v okolí moc možností kam vyrazit a tak jsem zvolil Brno. Bonusem byla první návštěva zdejšího klubu Metro Music Bar, který má být nejstarším klubem v celém Brně se vznikem v roce 1937.
V čele tohoto koncertu stála Maďarská blues rocková kapela Woodstock Barbie, kterou jsem do potvrzení tohoto koncertu neznal. Ostatně celá akce se nesla na vlnách jazz/blues, což tedy zrovna nejsou styly, které si doma pouštím, či navštěvuji koncertně. Avšak i v těchto vodách jsem již pár koncertů absolvoval (Gerald Clark, Pavel Hlaváč, Blues Pills, Krausberry, Koonda holaa, či dokonce i Me And That Man) a několik kapel bych rád živě navštívil (například Larkin Poe, GoGo Penguin, Monobody, Purple is the Color, Laura Cox, či tuzemské Minus 123 Minut). Tak jako tak jsem v těchto žánrech "zelenáčem", což je slovo, které symbolizovalo i termín této akce, kterým byl Zelený čtvrtek.
Skrze tento státní svátek jsem si dal na oběd zelené pivo (Padochov - Velikonoční ležák 13ka) a i v klubu jsem zůstal u zeleného piva. Klasické pivo jsem si dal pouze na tradičním pivním předkoncertním srazu, který proběhl v pubu Axiom. Zde jsem ochutnal výborný hermelín, ale hlavně trojici piv a to "Axiom - Foam climb" (West Coast IPA, 15ka, 6,5%, 79Kč) + "Axiom - Emperor" (Red IPA, 16ka, 6,6%, 79Kč) + "Axiom - Griffin" (IPL, 11ka, 4,5%, 77Kč). Všechny byly výborné, ale přeci jen kolem 20h bylo potřeba se přesunout přes ulici do Metro Music Bar.
Zdejší klub mi přišel poměrně malý, což umocnily i stoly na okrajích klubu. Rázem jsem se trošku obával, aby zde nebylo přeplněno. Je dobře, že se mé obavy nenaplnily, ale zároveň návštěvnost této akce byla až neuctivá ke kapelám. Již dlouho si nepamatuji tak malou účast.

/// Band of Heysek ( Garage blues / Brno )
Předkapelou byla Brněnská kapela Band of Heysek, která hraje od roku 2015. Za tu dobu si zahráli v Polsku, v Bosně, před The Smokie, či na Slovenském festivalu BluesAlive. Pro letošek mají jako jeden z vrcholů účast na Colours of Ostrava. I proto jsem očekával, že na ně fandové dorazí, ale těch tu bylo maximálně 20. Čekal jsem, že tu jazz funguje, protože zde existuje i žánrově zaměřený klub (Jazzový bar U kouřícího králíka), ale zdá se opak je pravdou.
Předposlech kapely mne nějak zásadně neuhranul a výsledek mi přišel jako klasický staroškolský rock s prvky jazzu. Dobře jsem si zapamatoval i divokého basáka, který je pomalu pořád v pohybu. Vše se potvrdilo i na tomto setu, který mne vcelku bavil. Ze setlistu si vybavuji pouze skladbu "Talk About Blues", ač i pár dalších mi bylo povědomích. Kytarista set ozvláštnil, že v jedné skladbě až "noise" vsuvku za pomoci "elektro krabiček". Basák naopak v jiné skladbě přezbrojil na jinou basu, kterou má prý povolenou jen na song "Don´t break me down". Ten mne názvem dal vzpomenou na song "Break Me Down" od jiné Brněnské kapely a to Mincing Fury, ač to jsem v úplně jiné hudbě.
Celkově slušný set, kterému však nejvíce chyběli fandové.

/// Woodstock Barbie ( Blues rock / Maďarsko )
Hlavní hvězdou byli Woodstock Barbie z Budapešťe, kteří budou zdá se mladou kapelou. Nedokázal jsem najít, kdy vznikli, ale jejich debutní EP "Never Gonna Fall in Line" jim vyšlo teprve v roce 2019. Zdejší koncert proběhl v rámci turné k novému EP "Witch of the Dice", kdy mimo ČR a rodného Maďarska zavítají i do Německa, Rumunska, Srbska, či Slovinska.
Předposlech mne velmi oslovil hudbou, která mi připomněla kapely z úvodu reportu alá Larkin Poe, či Laura Cox. Dalším kapelním bonusem je skvělá zpěvačka Alexandra Dora Pádár, která má úžasný hlas. Ten pilovala i účastí v TV pořadech ("X-Factor Bootcamp" a "Star Academy TV") až kombinuje žánry jazz, swing, blues, rock, funk, soul, r&b a pop. Na webu ji kdosi přirovnal i k legendární Janis Joplin. Zároveň je také profesionální modelkou a tak o ní šlo najít, že je "ročník 1990" a její modelkovské míry jsou - boky 73cm, prsa 96cm, pas 103cm, výška 183cm.
Avšak základem koncertu je vždy hudba a jak jsem psal, tak ta mne zde velmi bavila. A i jsem poznal hned několik skladeb jako "Blues & Juice", či "Never Ending Blues". Ostatně celý set skvěle fungoval a hned od startu dokázal navodit velmi příjemnou a pohodovou atmosféru. Tu umocňovala jak skvělá muzikantská práce, tak hlavně vokální rozsah Alexandry. Vše dokreslovalo vkusné osvětlení, ale i drobnosti jako "lapač snů" na mikrofonu, "indiánské peří" ve vlasech, či "kovbojské boty". Rázem se člověk cítil jak někde v USA na ranči, což jsou živné půdy podobných kapel. Mezi skladbami Alexandra skvěle komunikovala s publikem i se jej snažila se vtahovat do samotných skladeb. Jednoduše profesionální výkon frontwoman, která mne lehce zarazila v její oblibě "gospelů", kdy i jeden song označila za "dosti gospelový". Celý koncert končil v 23:30, kdy byl oznámen "last song".
Po setu jsem ještě Alexandru potkal před klubem a tak jsem prohodily poměrně dost vět. Již tedy přesně nevím o čem všem, ale bylo to fajn. I fotka proběhla, ač je dosti přepálená bleskem, ale co už.

Po koncertě rozjel nějaký DJ svůj set a to mne opravdu nebavilo. Tudíž nebylo o čem aneb dopít pivo a pryč. Po cestě pryč se zaskočilo i do pivovaru Harry, kde jsem ochutnal jejich IPA jménem Felix (15ka, 7,5%).

Celkově se jednalo o zajímavý zážitek, kterým jsem ochutnal jazzový koncert a zároveň poprvé navštívil Metro Music Bar.