Zámostí 2020 "Na Staré radnici"

obsah aktuální k datu - 7.6.2020
Zámostí 2020 "Na Staré radnici"
datum
6.6.20202020-6-62020-6-6
místo
Na Staré radnici Třebíč Žerotínovo nám. 12/11, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
až 70 lidí
žánr
punk rock / punk, jazz / blues, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
zdarma
ceny
Poutník 12 / 34,- Kč Ježek 11 / 29,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Pavel Hlaváč ( Blues / Třebíč )
2) Plankton ( rock-punk / Třebíč )

O této akci jsem nevěděl, ale po mnoha měsících dorazil kamarád, že pokecáme. A tak jsme sedly do pivovaru Urban po cestě z něj jsme šly kole Staré radnice z které se linula hudba. To mne překvapilo, protože hudba měla jít "z židů" (z Trumpetky) kam jsme i mířily. Naštěstí venku stál kamarád, který mi řekl že toto je akce co se dávala do hlasu jen pár dnů zpět a dělají to lidí co pořádají Zámostí. S tím, že když je letošní ročník zrušen (skrze epidemii koronaviru), tak alespoň udělají akci na radnici.

/// Pavel Hlaváč
Po vstupu mne překvapilo, že zde mohlo stát odhadem klidně 60 lidí z čehož hned několik známých a kamarádů. Ostatně když někde v Třebíči hraje místní legenda Pavel Hlaváč, tak lidi dorazí vždy. Jeho kapela je navíc plná skvělých muzikantů a jeho blues je tak opravdu kvalitní a příjemné na poslech. Zvukař to celé podpořil solidním zvukem a tak bylo o zábavu postaráno. O koření se již tradičně (Hlaváče vidím podruhé a podruhé to platí) postaraly zpěvačky s Třebíčské kapely Disconnexion, které pár skladeb zpívaly s Hlaváčem, pak zas jen část z nich, pak hlavní zpěvačka sama s kapelou atd.. Opravdu příjemné osvěžení. Proběhla i zábavná "improvizovaná" skladba, kdy texty šly z hlavy a bylo tam cosi o "tlusté ženě", kdy ty texty byly hlavně mezi Hlaváčem a Šárkou, která opravdu tlustá není. Při představování mne překvapilo, že zde na saxofon hraje jakýsi Douglas, který má být z "anglicka". Celkově výborný set.

Po koncertu Hlaváče jsme šly s kamarádem na kebab a zašly se podívat i k Trumpetce. Tam se zrovna zvučilo na další kapelu a mohlo zde stát možná až 200 lidí. Jsem velmi rád, že i sem dorazili lidé a podpořily jak scénu, tak Trumeptku.

/// Plankton
Na radnici šla další v pořadí opět domácí skupina a to Plankton. Moc informací se mi o nich nepodařilo najít, ale tato trojice muzikantů má zkušenosti z mnoha jiných kapel. Někdo měl hrát ve Fru Fru, tuším R&B Embolly atd.. A třeba bubeník zůstal stejný jako u Pavla Hlaváče. Na kytaru zde hrál Radek Kuhweg, který je mimo jiné skvělým kuchařem a majitelem skvělé restaurace Coqpit, která již bohužel skončila. Tudíž zajímavá sestava, která i umí hrát. Mínusem je určitě to, že nehrají vlastní skladby, ale "pouze" převzaté věci. Ač v nich byl výběr opravdu skvělý a to věci od The Police, Ramones, Talking Heads (skladba Wild Wild Life), či Joy Division. Mnoho těch skladeb jsem znal, ale že bych řekl je to kapela xy to ne. Přeci jen převážná většina skladeb byla kolem roku 1980 a to jsem ještě nebyl na světě. Skladby byly prokládány různými vtipnými průpovídkami, či výzvami ať lidé tančí, protože jsou kapelou "k tanci a poslechu" a ten tanec je na prvním místě. Jinak prý hrají kdekoliv svatby, zábavy, pohřby, rozvody, rozprašovací loučky prostě všude. :) Každopádně velmi povedený koncert a mnoho roztančených lidí. Za mě příjemné překvapení a tleskám.

Celá akce končila něco po 22h, ač se mohlo hrát do 23h, ale předpokládám, že se zde nadále řešilo případné rušení nočního klidu po 22h. Na závěr pořadatelé děkovali lidem, že přišli podpořit Zámostí, Starou radnici a kapely. Poté proběhla výzva ať ještě zůstanou a dají si ještě něco dobrého.