Zpoguj se do bezvědomí a to fest vole! 3

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Zpoguj se do bezvědomí a to fest vole! 3
datum
26.10.20192019-10-262019-10-26
místo
Hudební klub B "Béčko" Třebíč Hrotovická 1202, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
21:00
návštěvnost
asi 100 lidí
žánr
death metal, thrash metal, grindcore/goregrind/crust, punk rock / punk
vstupné
250,- (předprodej 200,-)
ceny
Budvar 12 / 41,- Kč ; Plzeň / 45,- Kč ; Pardál 11 / 32,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

18:00 - Otvíračka
19:30 - 20:30 - Bermudskéj Kvádr ( punk / Velké Meziříčí )
20:30 - 21:30 - Devotion ( death metal / Třebíč )
21:30 - 22:30 - Mors Ultima ( metal-punk / Třebíč )
22:30 - 23:30 - ČAD ( Thrash Metal / Slovensko )
23:30 - 00:30 - Malignant Tumour ( Crust Punk - Heavy Metal / Ostrava )

Zajímavé bylo, že po konci akce nastávala změna letního času na zimní (hodina mínus). Ač to prý bylo až po 3:00 ráno.

- Bermudskéj Kvádr
Akci otevírali tito punkáči z Velkého meziříčí. V Třebíči hrají poměrně často a lidi na ně chodí. I zde bylo hodně punkáčů, kteří rozjeli pogo hned od první skladby. Už zde mohlo být tak 30 - 40 lidí, což je slušné na první kapelu hrající před 20h. Jejich set byl až překvapivě zábavný s energickým zpěvákem. Kapela si to hodně užívala a děkovala lidem co přišli, že jich je opravdu hodně. Celkově překvapivě zábavný set této kapely, co letos slavý 10 let od založení. Zajímavostí bylo zpěvákovo triko kapely Insanity alert. Dále účast "druhého vokálu", který působil hodně zbytečně a nebylo jej slyšet, ale posléze se ukázalo kdo to je. Byl to hráč na harmoniku, kterého kapela využila do asi 3 skladeb.

- Devotion
Následovaly domácí death metalisté. Tohoto stylu je na Vysočině minimum a právě Devotion to šlape skvěle. Kapela byla letos ve studiu, kde nahrávala nové album. Set samotný byl opravdu skvělý a přitáhl takřka plný sál. Což byla "voda na mlýn" kapele, která sypala další a další skvělé songy.

- Mors Ultima
Následovali domácí pořadatelé co hrají kombinaci metalu a punku. Letos vydaly debutové album "Proti Všem!" jehož křest proběhl i za účasti mé osoby. Při jejich skladbách byl opět slušně zaplněný sál a opět se rozjelo velmi dobré pogo. Lidé se hodně bavily a i já chválím, ač jsem viděl jen asi půlku setu, protože jsme se zakecal u stolu. Základ je, že jsme viděl tradiční song "Superpunk" (cover od Masový Wrazi). Kapela mne baví každým vystoupením víc a víc, tudíž jen tak dál.

- Čad
Před vystoupením prvního healdinera proběhlo rozebrání bicích (byly od Devotion pro všechny kapely) a nahrazení sestavou právě kapely Čad. Po krátkém nazvučení tito Slováci začali sypat svůj Violence thrash metal do lidí. Ti se velmi bavily a vcelku mne i překvapilo, že hodně lidí znalo jejich skladby. Zaznělo mnoho pecek jako "Démon samoty", "Čertova kovadlina", "Zlý", či "Hroby našich predkou". Vynikající set. Po koncertně jsem šel za kapelou pro fotku a na krátký pokec. Kluci jsou sympaťáci zvláště zpěvák Pišta Vandal (Štefan Chrappa).

- Malignant Tumour
jako poslední šly na plac největší hvězdy celé akce a to Ostravská Crust/rock'n'roll legenda hrající již od roku 1991. Z kapely jde vždy cítit nadhled, zábava, odkaz Motörhead, ale i tvrdé riffy. vše se potvrdilo i zde, ač mi přišlo že set byl odehrán více profesorsky s menším počtem srandiček i nasazení. Hudebně to byla paráda, ale to okolo již bylo slabší. Možná to bylo nižším počtem lidí, než jsou MT zvyklí, možná menším pódiem, kde se nedalo moc pařit, možná tím "sekuriťákem" co postával pod schůdky na pódium. Těžko říct co za tím bylo. Tudíž povedený set, ale z těch celkových 8 vystoupení mi přišel asi nejslabší. Před koncertem jsme si ještě pořídil fotku s Bilosem (vokál Malignant Tumour)

Z akce jsme odcházely až v 1.30 ráno, tudíž kapely dokázaly udělat hodinovou sekeru.