Den Ježka 2019

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Den Ježka 2019
datum
1.6.20192019-6-12019-6-1
místo
pivovar Ježek Jihlava Vrchlického 2084/2, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
13:00
žánr
heavy metal / hard rock, punk rock / punk, rock
vstupné
299,- (na místě) / 240,- Kč (předprodej)
ceny
pivo Ježek (10,11,12) - 30 ; pivo Lobkowitz (pšenice, 12, ALE) - 35 ; malinovka (černá hora), nealko - 30 ; klobása (bavorská, papriková) - 90 ; steak (vepř, kuře) - 120
autor
giovanni

PROGRAM:

13:00 otevřeno
14:00 Vigo
15:30 TRAUTENBERK Tanz Metal
17:30 TRAKTOR
19:00 Ivan Mládek Banjo Band
21:00 Horkýže Slíže

Před akcí potěšilo, že jsem potkal chlapa, který prodával 3 originální lístky na Den ježka za 240,- .

Akci otevírala letitá Jihlavská hard rocková skupina Vigo. Já je slyšel při cestách přes Jihlavu kam jsem přijel autobusem právě na jejich začátek, ale šel jsem se ještě ubytovat atd.. Do areálu jsem vstoupil když ještě zahráli asi 3 skladby. Za mě slušná kapela, ale nic dechberoucího prostě "lepší zábavovka".

Následovali tranz metaloví Trautenberk z Klatov. Ti jsou stále víc oblíbení a již na ně dorazilo hodně lidí. Kapela čerpá hlavně z fůry vtípků, nasazení, převleků z večerníku "Krkonošské pohádky". K tomu přidejme velké pódiové nasazení, dělo s konfetami (na skladbu Kejklíř) a o fanoušky je postaráno. Dokonce se rozjel kotel o asi 15 kusech. Hudebně to je prostě metal, ale i s prvky core... Celkově řekněme nadprůměrně zahraný, ale je mnoho lepších kapel i na domácí scéně. Každopádně s koncertem jsem spokojen a byl za mne i lepší jak loni v Dačicích.

Traktor hrají již od roku 2001 a jejich fanouškovská základna roste po celé republice. Na Olomoucku jsou známí již dlouhodobě. Osobně mne tato skupina baví a viděl jsem ji poprvé mimo Rockfest Dačice a zavládla u mne opět spokojenost. Kapela se snažila svůj set vyvážit jak starými věcmi, tak těmi z nového alba Šachoffnice.

Ivan Mládek Banjo Band a jejich Country / folk. Za mne skok dost vedle vůči zbyku lineupu, ale zase Ivan Mládek je legenda a jako malý jsme sledoval jeho pořad "Country estráda". Hudebně to jsou povětšinou klasiky, které zná každý pomalu od školky. Přeci jen kapela hraje od roku 1966, což je úctyhodné. Sám jsem se spíše těšil na tu zábavu mimo skladby a tu jsem i dostal. Sarandičky jako "paní nedivte se že ještě žiji", "tady Jarda Mrázek má nově narozené dítě. Má 4kg z toho 3,5kg hlavu.". Pobavilo, že zde byli i Lenka Plačková, Jan Mrázek, či ta bába z toho pořadu.

Jako poslední šli Horkýže Slíže, které jsem považoval za headlinera celé akce. Předpoklady se naplnily, ač pódiové nasazení bylo slabší než jsem čekal. Konečně jsem si uvědomil kdo je ta ženská posila na basu. Je jí Veronika Smetanová, která hrála v Mean Messiah.

Celkově povedená akce od soupisky, přes pivní soutěže, piva až po zvuk. Škoda jen konce v 22h, ale to se holt řeší skrze rušení nočního klidu s kterým měl pivovar v minulosti dost problémů. Tudíž nač dráždit.