Evanescence v Brně

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Evanescence v Brně
datum
5.9.20192019-9-52019-9-5
místo
hala Vodova Brno Vodova 336/108, Brno
město / obec
Brno
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
asi 1500 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, alternative rock/metal / nu metal / groove metal, rock
profily reportovaných kapel
vstupné
1190,- Kč (1.předprodej - vyprodán 16.5.2019), 1290,- Kč (2.předprodej), 1000,- Kč (po koncertě Offspring byla možnost, že si návštěvníci mohou koupit lístek na Evanescence,), 1400,- Kč (na místě), Meet & greet package 8187,-, Soundcheck package 4746,-
ceny
Pivo (Starobrno 11) - 45,- Kč ; nealko pivo Zlatopramen (přelité z plechovky) - 45,- Kč ; voda 0,5l (přelitá z plastu) - 30,- Kč ; Rebull - 50,- Kč ; Brambůrky - 30,- Kč ; Belgické hranolky + dip (chilly / kečup / tatarka atd..) - 70,- Kč (varianta s mozzarelou - 100 Kč) / (varianta s kuřecími nuggetkami - 100 Kč) ; Tortilla (vzhledově strašně malá) - 145 Kč
autor
giovanni

Program:

Doors: 18:00
Eponine: 19:00 (rock-screamo / Brno)
Veridia: 19:45 ( Christian alternative rock / USA )
Evanescence 20:45 ( Alternative Metal - Hard rock / USA )

Na koncert jsem nikoho nezlákal, ač pár lidí bylo nalomených. Tudíž jsem ve čtvrtek vyrazil z práce vlakem (včetně výluky). Na ubytko nebyl čas a tak jsme po příjezdu zašel do "Pub u dvou přátel", kde jsme si dal pivo "Žíznivý dromedár IPA 13" které bylo chuťově povedené, ale již jsem spěchal na šalinu/tramvaj směr hala Vodova.
Po příchodu k hale jsme se zařadil do fronty, která čekala až odbije 18h a otevřou se turnikety. Ty se otevřeli až něco po 18h, ale stát se může. U "vstupní kontroly" jsem zpozoroval stejnou security jako byla na Offspring, kde jsme s nimi měl špatné zkušenosti (SG3 security - žlutá trika). Naštěstí jsem se zde přimotal k staršímu chlápkovi, který byl nejspíše jejich vedoucí (supervisor?). ten mi prošacoval batoh z kterého mi odebral pivo (pro kamaráda za přespání = očekávané že to zakázal), ale i deodorant (prý žádné spreje..), či opalovací krém.. Zvláští, ale co už. Blbé je, že u vstupu nebyla šatna (byla až v hale) a tak nešlo dát zakázané věci do bezpečné úschovy. Místo toho je lidé skládaly na poblíž ležící paletu. Dost amatérismus. Navíc když jsem se k té paletě večer vracel, tak kdybych si ty věci dal do batohu a nechal tam batoh, tak mi bylo řečeno "my za něj neručíme" atd.. jako cože? Leží to vedle turniketu security je fuk kdo si co odnese... Fakt kdyby tam někdo sebral víc věcí tak chci vidět jak by to řešily...
Každopádně organizátorsky se zvládlo i pivo, vůči Offspring, zdá se že zde 2 lidé točily a 1 kasírovat a takových výčepů bylo hned 5. Tudíž 10 lidí točilo na 1500 lidí rázem bez front. I úvodní nával byla fronta na chvíli a od té doby kdykoliv řada max 6 lidí. Holt 10 lidí, co točí, na 1500 je v pohodě. Na Offspring bylo holt nějak 6 lidí, co točí, na 3000.
Další zarážející věc byla, že organizátoři uzavřely všechny tribuny na sezení a tak se muselo jen stát. Na jednu stranu chápu, že všichni na státní dělá dojem z vyšší návštěvnosti, ale proč ze sezení vyhazovaly lidi? Tak povol sezení proti stage a hotovo.

No nic první kapelou byli domácí (Brno) Eponine, kteří hrají kombinaci rocku a scream. Zpětně jsme zjistil, že jsem je již viděl když předskakovali v roce 2018 kapele Infected Rain v Brně na Melodce. Set mne překvapivě bavil k žánru mi to sem tam přišlo jak metalcore, či inspirace kapelou Amaranthe. Zajímaví byla klávesistka (s kapucí i sluchátky alá DJ), která sice byla většinu setu hudebně upozaděná, ale vyzařovala z ní zajímavá "aura". Zklamáním byla hostovačka druhého vokálu (klouček s rovným kšiltem a děsnou snahou o vokál alá Parkway drive, Bullet for my valentine atd..) ta skladba byla děs. Celkově zajímavý krátký (25 minut) set, který opět překvapil. Mohlo zde stát kolem 400 lidí.

Druzí šli oficiální předskokani kapely Evanescence a to kapela Veridia. Hrají "Christian alternative rock" a v jejich čele je zpěvačka. Samotná hudba mi přišla hodně "načichlá" popem a, v tvrdších pasážích, i metalcore. Celkově set působil unaveným dojmem, ač se kapela snažila hecovat lidi a zpěvačka pořád obcházela po stage. Ve skladbách, kdy jeden z kytaristů nahradil svůj nástorj za klávesy, tak jsem si v dané skladbě připadal jak na diskotéce. On i ten vokál mi přišel inspirovaný Lady Gaga či tak něčím. Skrze toto jsme se nebavil a zvolil jsem odchod z haly na čerstvý vzduch. Na to že byly předkapely, tak zde byl vydýchaný vzduch. Poté jsem zaslechl klavír a při pohledu do haly vidím, že za ním sedí Amy z Evanescence. Skladba nebyla nějak úžasná, ale kombinace vokál-bicí-klavír zní vždy lákavě. Celkově set hodně špatný a příště tuto kapelu rovnou vynechám.

Evanescence jsou již známý pojem mnoho let, přeci jen hrají již od roku 1995. Osobně mne nebaví jejich nová tvorba, ale za to ta stará je skvělá a to hlavně přelomové album Fallen. Na skladby z tohoto období jsem čekal a dostal jsem jich požehnaně a všechny byly skvělé. Povedel se i zvuk a velmi citlivě použité osvětlení s efekty. Zpěvu Amy Lee dopomáhala i kytaristka. Proběhla i klasická skladba My Immrotal zahraná na klavír. Za mě vynikající set, který předčil má čekávání. Zajímavostí bylo, že bubeník měl v tento den narozeniny a tak Amy přiměla lidi volat "happy birthday to you".

Fotogalerie

program turné program turné