Grilovačka s písničkou

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Grilovačka s písničkou
datum
19.7.20192019-7-192019-7-19
místo
garáž U Větrníku Jihlava U Větrníku, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
asi 40 lidí
žánr
doom metal, sludge metal, grindcore/goregrind/crust
profily hodnocených kapel
vstupné
dobrovolné
ceny
Co si kdo donesl to měl. Byly zde 3 basy piva (Holba Šerák) bez cenovky šlo si vzít a něco hodit do kasy.
autor
giovanni

PROGRAM:

FOREVER KRANG (grind ´n´ roll potatoes) Jihlava
ANTHROPOID (sludge-doom monstrum) Napajedla

Tato akce se dělá již mnoho let, ale až letos se mi sem podařilo dostat. Po příjezdu do Jihlavy jsem si skočil na BeerTime ochutnat pivka a dát si na jídlo hermelín. Ke garáži jsem vyrazil až na 19h s tím, že všichni kterým jsme o akci psal buď neodepsali, či nemohli.
Na místě jsem dle očekávání i tak potkal hromadu známých z bývalého klubu Bezvědomí i spřátelených kapel. O zábavu tedy bylo postaráno.

Pořádající Forever Krang začali hrát jejich " grind ´n´ roll " kolem 20h a pustili se do toho od podlahy. Pobavila skladba "Oslava zeleniny" kde se řve "cibule! pórek!". Milé překvapení a rád si na kluky zase zajdu.

Následovali Anthropoid z Napajedel. Jejich Sludge/Doom/Post-hardcore jsem zaslechl poprvé na podzim 2018, kdy měli hrát v Jihlavě na benefici na fotbal proti rasismu. Poslech mne tehdy příliš nebavil a tak mne jejich odpadnutí příliš nemrzelo. Zvláště když místo nich hráli Möbius. Před touto akcí jsme jim dal znovu šanci do sluchátek a už jsem se velmi bavil. Na set jsme tedy byl natěšený. Ten odstartoval intrem kolem 21h a byl to hodně tvrdý hutný a až přehnaně hlasitý koncert. I tak velká paráda a za ten rachot to těm uším stálo. Zajímavé bylo, že kapela hrála celou dobu zády k lidem. Po koncertě jsem krátce pokecal s jejcih bubeníkem a mohu konstatovat, že jsou kluci v pohodě.

Z akce jsem odcházel k 23h.