Grind Massacre

obsah aktuální k datu - 29.12.2019
Grind Massacre
datum
23.2.20192019-2-232019-2-23
místo
Burger bar Tennessee Humpolec Husova 70, Humpolec
město / obec
Humpolec
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 50 lidí
žánr
death metal, grindcore/goregrind/crust
profily hodnocených kapel
vstupné
100,- Kč (na místě)
ceny
pivo Budvar 11 27,- Kč ; pivo Budvar 12 33,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

Disfigured Corpse (Death/Grind Ostrava)
Deaf and Dumb (Death/Grind Varnsdorf)
Aggressive Tyrants (Grindcore Světlá n. Sázavou)
Mortal Fear (Death Metal Pelhřimov)

Asi týden před akcí jsem náhodně na tuto akci narazil na Facebooku, ale jen jako sdílené plakáty na Humpolec a pak tuším Žďírec nad Dobravou. Najít Facebookovou událost, či více informací byl pomalu nadlidský úkol. Prostě propagace mizerná na všech frontách. O akci nevěděl ani kamarád, který v Humpolci pracuje.
Cesta byla složitější, protože jsem z Třebíče vyjížděl vlakem až v 17:26. V Jihlavě už mě nabrali kluci, pak na skok do obchodu pro pivko na cestu (krušovice 12), a vzhůru do Humpolce. V Humpolci nám parkování komplikovaly slepé ulice, ale stály jsme nakonec kousek od místa konání.

Prostor byl hodně zvláštní z koncertního hlediska. Pódium na zemi, zvukař v koutě u obřího stolu, kde si němu mohli sednou max 2 lidi. Zbytek lidí stál vlastně v úzké chodbě před pódiem, kterou limitoval ještě stůl a 2 schody. Tudíž nic moc výhled, žádný prostor na kotel, takže slabota. Samotný zvuk taky slabší. Základ bicích dovezli Aggressive Tyrants.
Překvapil i vlez, kdy žena co dávala pásky ani nevěděla jak je má odlepit a dát na moji ruku. Až jsem jí poradil, tak už to zvládala. Beru, že to nemusí každý znát, ale tak jí snad někdo řekl "budeš stát tady, stojí to tolik, v kase máš tolik, tady máš pásky atd...".

První šli překvapivě Disfigured Corpse, kteří si to tak prý domluvili. Hrát se začalo asi v 20.40. Bylo to mé třetí setkání s kapelou a opět velká paráda. Lidí bylo asi 20 před kapelou a max dalších 20 ve zbytku baru. Dost z těch ostatních lidí moc neřešilo koncert a spíše vykecávalo. Pobavilo triko kytaristy (Petr "Pedy" Šmukař) Justin Bieber. Absence Hadgiho nebyla znát, ač tato persóna chybí všem kapelám kde hrával.

Další v pořadí byli Deaf and Dumb. Ty jsem ještě nikdy neviděl. Poslech hudby před koncertem i po něm mne nijak nenadchl. Samotný koncert, ale měl grády. Chlapi pálili ostrými a hodně jsem se bavil. Lidí bylo o něco méně jak na Disfigured Corpse.
Po koncertě jsem dlouze pokecal s Romanem z Aggressive Tyrants.

Následovali právě Aggressive Tyrants, což byla má 8 účast na této kapele. Zvuk chytli možná nejhorší ze všech kapel, ale dalo se to poslouchat. Ani neproběhlo moc tradičních vtípků. Na závěr zahráli cover od kapely "Našrot".

Hrubo o půlnoci jsme odcházely z baru a jely domů, tudíž jsme vynechali kapelu Mortal Fear.