Hudební dvorek 2022 - Kalle

obsah aktuální k datu - 8.8.2022
Hudební dvorek 2022 - Kalle
datum
7.8.20222022-8-72022-8-7
místo
Kocour Třebíč Třebíč Žerotínovo nám. 19, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
19:00
návštěvnost
60 - 70 lidí
žánr
post rock, alternative/indie/pop rock
profily hodnocených kapel
vstupné
250,- Kč
ceny
pivo Zubr 11 (0,5l) - 34,- Kč / pivo Plzeň (0,5l) - 45,- Kč / pivo Litovel Gustav 13 (0,5l) - 45,- Kč / točená limonáda ZON (0,5l) - 40,- Kč / Pepsi/Mirinda/atd.. 0,25l) - 45,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Kalle (s akustickou kapelou) ( Post-rock / Alernative rock // Tábor )

Letos se restaurace Kocour rozhodla uspořádat celou řadu koncertů, což mne nadchlo. Restaurace je totiž stylvově zasazena do Židovského města (památka UNESCO) a její dvorek je opravdu nádherný. K tomu, když si člověk přidá vynikající a intimní hudbu Kalle, tak vzniká povinnost přijít.
Toto setkání s Kalle bylo již mé sedmé a z toho již čtvrté v Třebíči. Ostatně Veronika s Davidem zde hrávají často, protože zde již mají kamarády a zároveň mají rádi toto krásné město. Avšak jejich Vysočinské koncerty se neomezují "jen" na Třebíč, ale hráli i ve Velkém Meziříčí, či v Jihlavě. Právě v Jihlavě jsem je doposud viděl naposledy a to bylo 2.10.2020. Pár dnů po tomto koncertě byly opětovně zakázané koncerty a tak nastala další vlna koronavirových restrikcí.
Kalle za ty 2 roky nebyli příliš koncertně aktivní, což mělo i jeden krásný důvod, protože se Veronice s Davidem narodilo dítě. To měli sebou i na tomto koncertu, což působilo velmi mile. Zvláště, když o dítko bylo perfektně postaráno i v době, kdy rodičové hráli. Krom dítěte kapela tvořila i nové skladby, které ještě nejsou vydané, ale již je občas hrají živě. Zároveň se mi plete, že jsou nadále ve fázi jejich nahrávání a tak mají své hlavní nástroje ukotveny "ve studiu" a tak na koncertní turné vyráží prý s nejmenšími klávesami a kytarou které mají. Tyto sety nazývají "letními sety", kdy se ubírá na hutnosti hudby, ale o to více vyniká intimita daných skladeb.
Z řádků výše je patrné, že jsem neznal odhadem půlku setu, který začal +/- kolem 19:20. To však vůbec nevadilo, protože většina skladeb byla opravdu povedená. Ze starších kusů si vybavuji "Felid", či "my Lost Child" . Zároveň toto duo zahrálo celkem dva covery, ale již si nevybavuji od koho byly. První měl být nějaký písničkář, ale jméno bohužel nevím. Reakce po každém songu byly velmi hlasité a nadšené, kdy i na Veronice s Davidem šlo vidět, že jsou upřímně spokojeni. Lidé jim ani nedovolili ukončit set a tak nastali hned 2 přídavky. Celý tento krásný večer končil kolem 20:15 a tak trval ideální hodinu. Byl to opět upřímný a intimní set, který občas dokázal i přitvrdit. Což překvapilo řadu muzikantů, když viděli jaké měla kapela nástroje a aparaturu. Když jsem zmínil ty muzikanty, tak zde šlo namátkově potkat Koonda holaa, Vlastu Pastuchu (Permon Balet Superstar), či Miku Koffina (Slať, Nikander) s dcerou. Kdy Mika přijel na Kalle cíleně až z Brna za což "klobouček".
Závěrem zmíním, že u stolku s merchem měla kapela pěkný nával, což vždy potěší. Zvláště, když člověk vidí i nadšené dítě s podepsanou "Kalle taškou" v ruce a společnou fotkou u otce v mobilu. Opravdu skvělá kapela složená z milých lidí.
Za mne nezbývá než poděkovat za zážitek a těšit se na další setkání.