Koncert Mr. Pink and the Bad Thoughts & Genuine Jacks

obsah aktuální k datu - 1.7.2022
Koncert Mr. Pink and the Bad Thoughts & Genuine Jacks
datum
30.6.20222022-6-302022-6-30
místo
Restaurace Na Hradbách (JAK JINAK) Třebíč Karlovo náměstí 25, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
19:30
návštěvnost
asi 60 lidí
žánr
psychedelic/stoner/space rock, alternative/indie/pop rock, folk rock / neo folk / folk, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
200,- Kč
ceny
pivo Fenek 11 (0,5l) - 55,- Kč + asi dalších 8 piv přímo v hospodě
autor
giovanni

PROGRAM:

19:30 otevření areálu + pokladny
20:45 Mr. Pink and the Bad Thoughts ( dark country - dark folk // Praha )
22:15 Genuine Jacks ( Alternative garage rock // Slovensko )

/// Mr. Pink and the Bad Thoughts ( dark country - dark folk / Praha )
Od posledního setkání, na Honkyponk café v roce 2019, proběhly v kapele rozsáhlé změny, kdy zde zůstal "pouze" Václav. Toho nově doplnila jeho partnerka na vokálu + bubeník a nový basák. Basákem je David Stoklas, který má být rodákem z Třebíče. Avšak pocházet by měl z Čechočovič, či Čáslavic (již si přesně nevybavuji). Víc členů dává kapele rozmanitost a čtveřice zní jako optimální počet. Stejně tak jako použití "krabičky" (nevím jak tu elektro krabičku s mnoha "čudlíky" pojmenovat) dává kapele zvuk, který nemá každá kapela. Osobně mne však daný zvuk spíše rušil a to zvláště z počátku setu, kdy jej kapela používala častěji a zároveň byl dosti hlasitý vůči zbytku nástrojů. Postupem času si vše sedlo a jeho občasný dozvuk naopak skladbám pomáhal. Posledním zajímavějším nástrojem byla akustická kytara, kterou na asi dvě skladby použil Václav.
Co se setlistu týče, tak zazněly všechny skladby, které má kapela na Bandcamp. Jedná se o skladby "Runaway", "Haunted by the past" a "The Scythe". K nim zaznělo poměrně dost dalších skladeb, které však naposlouchané nemám. Co se týče jejich uvádění, tak to bylo velmi zajímavé až takové pochmurné. Viz intro songu "The Scythe" slovy "Další písnička je valčík a jmenuje se Kosa. Kosa je to co vidíš než umřeš.", či úvod skladby "Candle" slovy "Skladba je o tom jak ti matka přijde zapálit svíčku, aby si tě pamatovala jako hodného chlapce a ne hajzla". No prostě zajímavá a hluboká slova od srdce. Jsem rád, že šlo Václavovi rozumět a že se nenaplnilo jeho přání, že klidně mu může být mezi songy blbě rozumět.
Proběhlo i několik potěšujících událostí a to, že basáka dorazily podpořit i jeho rodinní příslušníci. A v neposlední řadě, že jsem krátce pokecal s kapelou, která si na mne překvapivě vzpomněla ze zmíněného koncertu na Honkyponk. A to byl další důvod si dát společnou fotku, za kterou ještě jednou děkuji.
Celkově výborný zvuk, který bych od tohoto prostoru neočekával. A hlavně vynikající výkon kapely, která byla poprávu nedávno označena jako "Nick Cave po mrtvici". Sám ji přirovnávám k Nergalově (z Behemoth) kapele "Me and That Man".

/// Genuine Jacks ( Alternative garage rock / Slovensko )
Jedná se o Slovenskou kapelu, která však sídlí v Praze a vznikla v roce 2012. V historii si zahráli i na festivalech jako Rock for People, Beseda u Bigbítu, Grape, Pohoda, či Sharpe Festival. Jejich jméno tak zdá se roste, ale já je do potvrzení tohoto koncertu vůbec neznal. Předposlech zněl jako slušné pohodové indiečko, či prostě alternativní rock i s vlivy 90-tých let.
Na jejich set bohužel odpadlo pár lidí a tak zde mohlo být odhadem 40 kusů. Ostatně ne každý má v pátek dovolenou a tak start až v 22:15 není zrovna ideální. Sám jsem k tomu první 3 songy prokecal, než jsem se "uráčil" přesunout na plácek před "stage". Z té se linula opravdu vyklidněná pohodová hudba od Slovenských sympaťáků. Ze skladeb jsem rozpoznal pouze klipovku "We Care" z jejich nového alba "Care" (2022). To ovšem nebyl žádný problém, protože i ostatní skladby mají vysokou kvalitu. Jedna z pecek dokonce byla taková roztancovaná až punk rocková. Té předcházela nemilá událost, kdy zpěvák strhal strunu na kytaře. A aby toho nebylo málo, tak v koncovce setu mu odešlo "kombo" a tím pádem musel závěrečný song, a přídavek, odehrát bez kytary. Toho se zhostil s grácií, ač prý moc neví co s rukama když v nich nemá kytaru. Jako přídavek šla skladba "Bodies" (?), která by prý měla být v pohodě i bez kytary, protože ji hrávali s jednou kytarou.
Celkově mne tento set až mile překvapil. Vím, že "indiečka" jsou živě fajn, ale toto bylo více než fajn. Dík za dávku pohody.

Suma sumárum vynikající akce v prostoru skvělé restaurace. K tomu když přidám výborné zdejší pivko Fenek, tak nezbývá než doufat, že zde bude zase nějaký koncert.