Koonda holaa - Třebíčanka 2021

obsah aktuální k datu - 30.10.2021
Koonda holaa - Třebíčanka 2021
datum
28.10.20212021-10-282021-10-28
místo
Třebíčanka Třebíč Karlovo náměstí 41, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 60 lidí
žánr
folk rock / neo folk / folk, jazz / blues
profily reportovaných kapel
vstupné
dobrovolné
ceny
pivo Budvar 12 / 41,- Kč /// pivo Budvar Redix 10 / 32,- Kč /// pivo Plzeň 12 / 49,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

Koonda holaa (  country/psychedelic/blues / Mnichovský Týnec)

Koncerty "v týdnu" se v Třebíči příliš "nenosí", ale 28.říjen je státní svátek (Den vzniku samostatného československého státu) a tudíž má většina lidí volno, které si velká část z nich protáhne i o pátek 29.10. . Tudíž proč neuspořádat koncert v tento sváteční den. A tak na Třebíčanku poprvé zavítal skvělý muzikant Koonda holaa, který je v Třebíči a okolí dosti známí a má zde i řadu kamarádů. Sám jsem jej viděl 3x a to vždy na tomto okrese (naposledy Stone Smoker Festival 2020). A to zde měl hrát v srpnu (v Trebitsch Whisky Bar), kdy byl koncert zrušen pro nemoc. Navíc mi hned 2x v posledních letech unikl na Honkyponk cafe. Jednoduše zde hraje dost často a jsem tomu rád.
Tentokrát padla volba místa na Třebíčanku, kde eviduji sem tam nějaký koncert ve smyslu jednoho muzikanta. Avšak do tohoto místa chodím čistě na obědy/pivo, tudíž to byla má zdejší koncertní premiéra.
Dorazil jsem tradičně s 30 minutovým předstihem. V té chvíli byli v místnosti, kromě Kamila a obsluhy, pouze 4 lidé, kteří jsou zároveň přáteli/známými Kamila. Lidé se začali trousit kolem 20h. Mezi nimi šlo vidět řadu muzikantů - Pavel Hlaváč, Vlasta Pastucha (Permon Balet Superstar), Roman Pašek (Mr. Cook, AngelHeaded Hipsters), Vojta Midrla (AngelHeaded Hipsters, Ráďa a Vojta), Venca Bartoš (Kucharski, Fru Fru + majitel samotné Třebíčanky). K této muzikantské skupině patřili ještě minimálně další dva, které jsem neznal, ale z rozhovorů šlo poznat, že se jedná o muzikanty. Zaslechl jsem cosi o cestě směrem na Třešť, tudíž "klobouček", že vyrazili podpořit tuto akci z poměrně velké dálky.

Samotný koncert začal v 20:45 a sledovalo jej solidních 60 kusů (odhad). Trošku jsem se obával jaký bude zvuk, protože Třebíčanka je restaurace a ne prostor pro koncerty, ač ji vlastní muzikant Venca Bartoš (Kucharski, Fru Fru). Nazvučení však proběhlo solidně, ač sem tam byl zvuk lehce přebasovaný/dunivý, ale spokojenost. A to i při použití jakékoliv z 5 Kamilových kytar, či různých krabiček alá looper a podobně. Ostatně kytarista a muzikant to je "par excellence", tudíž to šlo očekávat. Ze setlistu jsem znal jen pár skladeb (Čas, I came to this country, You Need Drugs atd..), což bylo očekávané, protože poslouchám jednotlivé skladby a ne celé alba. Další faktor byl ten, že v popisku události Kamil napsal "písní nových pár a pak zase dál", tudíž nejspíše zazněly i úplně nové věci.
Nejspíše i proto mi přišel i hudební vývoj směrem více k větším experimentům "s elektro krabičkami", který je u toho muzikanta logický a zde s ním opravdu nemám problém. Lehce překvapilo, že při samotném setu neproběhlo moc vtípků. Naopak před tou 20h to byl vtípek za vtípkem a skvěle to krátilo čas.

Tento skvělý koncert končil kolem 22:15, avšak měl dvě drobné vady na kráse. Jednak Kamil byl vesměs ve tmě, kdy mu nešlo vůbec vidět do obličeje (i proto nic extra kvalita fotek). A hlavně akce byla "na sezení", což bohužel nešlo vyřešit jinak. Důvodem je, že prostor běžně slouží jako restaurace/jídelna a tak není kam vyklidit tolik stolů a židlí. A proto to beru za "drobnou vadu" na jinak skvělém zážitku.