Rumobraní 2016

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Rumobraní 2016
datum
15.10.20162016-10-152016-10-15
místo
kulturní dům Trnava Trnava Trnava 1, Trnava
město / obec
Trnava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
18:00
návštěvnost
asi 350 lidí
žánr
heavy metal / hard rock, punk rock / punk, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
do 31.8. 299,-, do 14.10. 349,-, na místě 400
ceny
pivo Radegast 10: 30,- Kč ; Kofola: 25,- Kč
autor
giovanni

Na akci jsem plánoval hlavně skrze Iné kafe, ale nenašel se nikdo, kdo by tam se mnou jel tak jsem vyrazil sám.

První kapela co jsem viděl byli Imodium, kteří předvedli skvělou hudbu, velmi sympatické vystupování a celkově to bylo příjemné vystoupení.

Následovala kapela Ukradené ovoce, která vznikla rozpadem původní sestavy Zakázené ovoce a vesměs to je spíše ten "odpad" kdy pod názvem "Zakázané ovoce" zůstal zpěvák, majitel registračních známek, bubeník a původní navrátivší se kytarista a zde nepůvodní kytarista a původní basák či jak to přesně posty bylo. vystoupení bylo ucházející, kytarista se sice zdá se nudil a "aura" kapely nebyla nijak příjemná. Vůči Imodium to byl jak hudební skok jinak tak pocitově také. Za mne potvrzená nízká očekávání.

Další šlo Iné kafe, které skvěle střídalo staré pecky a nové album. Do sestavy se navíc letos vrátil takřka původní basák Forus (v kapele byl d roku 2000 do 2014) a kvalitně vystoupení to určitě pomohlo. I Vrtko příjemně komunikoval s publikem a vše pěkně fungovalo. Tleskám. I zval lidi na příští rok do Jihlavy (Vysočina fest 2017). Kaňkou jsou 2 "skoro bitky" v publiku po lehkých šťouchancích tudíž naprosto zbytečné a jsou to drobnosti co kazí dojem z akce i koncertu i tak Iné kafe luxus.

Následující Doga předvedla svůj vysoký standard, ale nějak mne poslední dobou tolik nebaví. Vždy si vlastně počkám na 3 super pecky a zbytek si poslechnu, zatleskám, ale nevzpomenu si Dogu někdy pustit. Kapela udělal mini křest nové desky tak, že desku polila panákem zelené kterou si frontman sám čepoval u mikrofonu. Závěr koncertu obohatilo vhození asi 30 balónků kapely Doga do lidí a také vrhání toaleťáků z pódia do lidí, či na závěr výstřely konfet. I zde byla kaňka že zde proběhl počátek nějaké "skoro bitky". Doga dohrála v 1:20 tudíž vesměs každá kapela od Imodium udělal sekeru 20 minut převážně ve zvučení.

Za mne super akce a příští rok budou headlinery Alkehol a Harlej tak to zní taky dobře.