The Pack AD v Jihlavě

obsah aktuální k datu - 8.6.2022
The Pack AD v Jihlavě
datum
7.6.20222022-6-72022-6-7
místo
Café Etage Jihlava Jihlava Masarykovo náměstí 39, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 35 lidí
žánr
alternative/indie/pop rock, punk rock / punk, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
200,- Kč
ceny
pivo Budvar 33 / 39,- Kč (0,4 l) /// maté (různé druhy, 0,3 l) / 60,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

20:00 The Pack AD ( Garage rock/punk / Kanada )

Tyto Kanaďanky jsem do zveřejnění této akce neznal, což jsem záhy zjistil, že je velkou chybou. Na to, že jsou jen dvojicí, tak tvoří dosti chytlavou, rozmanitou a zábavnou hudbu. Což potvrzují 10-100 tisíce shlédnutí jejich skladeb na Youtube, což je slušné číslo na řekněme undergroundovou kapelu. Žánrově jsou poměrně rozkročené, ale zjednodušeně má jít o "Garage rock/punk". Jejich hudba má prý odkazovat na garážové kapely MC5, či Mudhoney. Tyto kapely neznám, ale čekám, že pořadatelé moc dobře ví o čem píší a tak i já tyto kapely zmíním.
Zaujalo mne, že po republice se ještě letos předvedou 2x (Brno, Rožnov pod Radhoštěm) a to po boku kapely E (USA). A právě v této kapele hraje Thalia Zedek, kterou jsem zde viděl v únoru a byla jednoduše skvělá. 

Po příjezdu do Jihlavy jsem si zašel na pivko a jídlo na Krystal. A odtud směr Etage, abych dorazil kolem 19:30. V té sobě už byly na Facebooku informace, že kapela již dorazila (kolem 18:30) a hrát se prý začne před 21h. To nic neměnilo na času mého příchodu, protože má člověk alespoň čas pokecat s kamarády, a známými, v "klubu"/kavárně.  Těch lidí bylo nakonec poměrně dost, ale celková návštěvnost kolem 35 lidí mne naopak zklamala. Bohužel koncerty "v týdnu" a ještě v Jihlavě nejsou zrovna ideální situací a tak doufám, že se pořadatelé alespoň vyhnuli nějaké finanční ztrátě.

/// The Pack AD ( Garage rock/punk / Kanada )
Hrát se začalo opravdu něco před 21h a od počátku mne nadchnul zvuk. Café Etage nebyl koncipován jako prostor, kde budou hrávat kapely a tak zde nelze čekat nějaký skvělý zvuk. Mé předchozí náštěvy nebyly zvukově špatné, ale zárovň to nebyla nějaká extra třída. Prostě slušný standard, ale tentokrát to byla krása a to ať stál člověk kdekoliv. Velkou pochvalu tak zaslouží kapelní zvukařka, která se po celý se nezastavila s pilováním zvuku. Samotný set o to více vynikl svojí chytlavostí, vytříbenou muzikantskou prací a skočností. Zvláště skočnost nadchla několik kamarádů, kteří rojeli až taková soukromá poga, která v jeden čas přešla do "divočení" hned 4 lidí. To bylo příjemným překvápkem jak pro fandy, tak určitě i pro kapelu. Ta nadále předváděla opravdu krásnou muzikantskou práci. Z ní mne nejvíce bavilo spektrum zvuků/vyhrávek, které dokázala zahrát kytaristka Becky Black. Ostatně pozadu nezústala ani bubenice Maya Miller, kterou jistě potěšil kamarád (bubeník) slovy "super blast" (či tak nějak). A k tomu všemu jsem znal asi půlku setu a tak se člověk hned bavil o to víc. Samotný setlist by mohl sedět s fotkou (v galerii), kterou kapela dávala na net před samotným turné.
Celkově nádherný set plný energie a emocí. Jsem nadšen, že jsem mohl bý součástí tohoto večera. Díky!