Tři sestry - Gambrinus 11 tour 2020

obsah aktuální k datu - 5.7.2020
Tři sestry - Gambrinus 11 tour 2020
datum
3.7.20202020-7-32020-7-3
místo
amfiteátr Moravské Budějovice Moravské Budějovice nám. Míru 1, Moravské Budějovice
město / obec
Moravské Budějovice
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
19:30
návštěvnost
asi 450 lidí
žánr
punk rock / punk, celtic rock / celtic punk
profily hodnocených kapel
vstupné
490,- Kč (předprodej) / ?,- Kč (na místě)
ceny
pivo Gambrinus 11: 40,- Kč / ZON 0,5l: 35,- Kč / bramborák: 60,- až 80,- Kč (různé druhy) / halušky: 80,- Kč / záloha na kelímek: 50,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

19:45 - 20:45 Pirates of the Pubs (punk rock / České Budějovice)
21:15 - 23:15 Tři sestry (punk rock / Praha)

Na koncert bylo v plánu vyrazit pokud se k nám někdo přidá. Což se zadařilo, protože nás nakonec bylo hned 7. 
V Moravských Budějovicích se zvažovalo se, zda zaparkujeme na náměstí, či u zimáku. Volba nakonec padla na zimák, kde jsme stály pomalu samy, což nás dost překvapilo. Po příchodu do areálu nebyly fronty a bylo zde jen asi 200 lidí. První cesta vždy vede k pivu, které bylo tentokrát Gambrinus 11 (prý "nová"). G moc nemusíme, ale se musí nechat, že byl slušný. Překvapilo, že zde bylo málo občerstvovacích stánků a hodně úzký sortiment. Například nebyl vůbec "tvrdý" na který prý nebyl "požadavek" (tvrdil někdo z pořadatelů), což vidím na koncertě poprvé. Dále v jídle si šlo dát pouze bramborák/halušky, tudíž zde nebyla ani zcela základní klobása. Každopádně absolutní základ zde byl a to hudba a pivo.

/// Pirates of the Pubs
Na "piráty" jsem se osobně těšil víc jak na "sestry", protože mne baví jejich skočný irský punk/rock v duchu kapel jako Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies, Flogging Molly, či The Rumjacks. Navíc mé první setkání s touto kapelou proběhlo na výbornou.
Zde set odpálili již v 19:30 a tudíž i skončili o 15 minut dříve jak bylo v programu. Hned v první skladbě se jim nevyhnul problém, kdy jim samovolně vybouchl "šampus", který následně vytekl na kytarový aparát. To mělo za důsledek to, že přestala hrát kytara a musela se učinit nucená pauza. Ostatně obdobné akce prý kapela zažívá poměrně často, kdy prý nedávno "vyhodilo" celou stage Třech sester tím, že nechtěně vylili pivo do zásuvky. Když se vše opravilo, tak po pár vtípcích na účet kytaristy zazněla skladba "Vítejte na palubě!", která mi přišla možná lehce zrychlená, ale to mi připadalo i několik dalších skladeb. Dále zaznělo mnoho skladeb jako "Drunken Dublin", "Vlci", "Budweis Pirates Clan" atd.. U posledně jmenované skladby proběhla vtipná situace, kdy zpěvák začal zpívat ten ultrarychlí začátek skladby a dost se do toho zamotal. Holt se to dalo znovu a to již vyšlo. Set tedy čerpal ze skvělé desky "Drunken Forever" (2016), ale i z té nejnovější a to "Still On The Road" (2019), která mi tedy moc nesedí, ale dá se. V koncovce zazněla skladba "Až jednou" ke které čerstvě vyšel klip. Jako úplně poslední zazněla "Nečum!" (s vtipným "nečum mi pod kilt žije tam chlupatá lochnesska".
Celkově byl set velmi zábavný a bavil i vtipnými průpovídkami. Šlo vidět jak jsou lidé překvapení jak je to super koncert, protože kapelu čekám většina lidí neznala. Já tedy opět tleskám a těším se na příště.

/// Tři sestry
Na hlavní kapelu večera dorazilo již více lidí, ale pořád to mohlo být odhadem 450ks. Celá akce byla zdá se omezena na 500ks. Ač vláda již povolila akce do 1000ks (skrze koronavirus), tak Yashica (pořadatelé akce) udělala sérii koncertů "pro 500 lidí", tak čekám že zde byl limit stejný. Každopádně je zklamání, že zde nebylo ani těch 500.
Sestry začaly hned do lidí pálit jednu známou skladbu za druhou. Z počátku skladby jako "Kalhotky ze Lhotky", či "Homosexuál". O koření se výjimečně nestarali pomocníci co na stage točí pivo a dávají je lidem, ale chlápek s dělem, které vystřelilo konfety. V pár skladbách proběhla hostovačka v podobě druhého vokálu. Tím byl čekám někdo z kapely "Synové výčepu". Následovala záplava dalších pecek jako "Adamiti v Londýně", "Pilsner Urquell", či "Sovy v mazutu". Právě na sovy se lidé nejvíce rozjeli, ale i tak nenastal ani náznak kotle. Beru, že areál není zrovna ideální pro tuto "bohulibou" činnost (beton z kopce z hranami které jsou připraveny na instalaci laviček), ale i s tím se dá vypořádat. Možným problém je, že zde nebylo moc "zatvrzelých punkáčů". Viděl jsem zde snad jediného člověka co měl mikinu kapely SPS, či podobné "tvrdé punkovky". Snad všichni v areálu byli "neutrálové" (běžné oblečení bez kapel), či měli na sobě Tři sestry, případně něco nesouvisejícího s žánrovým zaměřením této akce. Neopomnělo se ani tradičně zavzpomínat na Františka Sahulu. Další zajímavostí bylo na jednu skladbu promotání nástrojů mezi členy, kdy Fanánek měl ve svých rukou basu. Kapela přerušila svůj set v 22:40, ale jak člověk ví, že se má končit v 23:15, tak zas ví, že to je "jen jako" a chtějí se nechat vyvolat. Po návratu na pódium se dál hráli skvělé songy jako "Průša" (zde obohaceno o "tanec" 2 pomocníků na stage), "Zelená", "Život je takovej", či na našem okrese povinná skladba "Modlitba pro partu" (zpívá se zde o recepci v Třebíčském hotelu Atom). Při této skladbě si Fanánek sundal své triko a hodil je do lidí. Na to reagoval jeden z fandů, který si sundal své tričko a to hodil na pódium (ač nedohodil). Set skončil na čas v 23:15 a mohu jen chválit. Jinak Tři sestry letos slavily 35 let na scéně.

Celkově tedy pohodový koncert, ale nebyl jsem nadšen z organizace (sortiment) a hlavně z nižší návštěvnosti.