Vánoční náměstí Třebíč 2019 (1)

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Vánoční náměstí Třebíč 2019 (1)
datum
19.12.20192019-12-192019-12-19
místo
Karlovo náměstí Třebíč Karlovo náměstí, Třebíč
město / obec
Třebíč
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
16:30
návštěvnost
max 300 lidí
žánr
alternative/indie/pop rock, punk rock / punk, rock
profily hodnocených kapel
vstupné
zdarma
ceny
svařák 30-50,- Kč ; bramborové spirály 40,- kč (malé), 60,-kč (velké) ; bramborák 50,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Katie (pop rock / country / folk - Chlum)
2) Gender Question (alternative punk rock / Třebíč)

Na akci jsem vyrazil skrze Vánoční tradici, kdy zajdu tak 2x podpořit kapely. A stejně jako loni jsem šel podpořit kamaráda Frenka a jeho kapelu Pefr Jam, tak letos jsem podpořil jeho ženu Kateřinu a její kapelu Katie.

Od Katie jsem toho příliš nečekal. Má zajímavý vokál, ale hudba mi přišla "až moc vyklidněná". Živě to byl, ale naopak největší klad. Hudba se krásně linula, lidé se bavily (odhadem 300 lidí v prostoru akce z čehož asi 100 aktivně poslouchajících) a atmosféra byla krásně pohodová. Katčin vokál byl vynikající, ač ještě včera prý nemohla ani mluvit a bála se aby vůbec mohli hrát. V repertoáru se míchaly jak cover věci (Leonard Cohen - Hallelujah atd..), které zahráli skvěle. tyto skladby doplnily o své autorské věci z nichž tři aktuálně nahráli v Třebíčském "ch studiu" a zároveň s nimi bodují v rádiích (český rozhlas+ country radio). Zvláště u Country rádia dumají kdo pro ně hlasuje (pro skladbu "jen tak") a že jsou velmi překvapeni, že je vůbec hrají. Natož, že se drží v žebříčku, tak dlouho. I průpovídky mezi skladbami byly velmi upřímné a pohodové. Pobavili lákáním lidí na své stránky a sociální sítě s tím, že mají nově i Instagram. Sice je tam sleduje jen 16 lidí, ale kdyby chtěli, tak s tím lidé mohou něco udělat, ač tam teda nic není.. teda nic něco ano. Celkově tedy vynikající koncert a velmi příjemné překvápko. Kapela překvapila, že na akci odrazila stařičkou "1203kou".

Následovali domácí "Gender Question", kteří prý hrají "alternative punk rock" ač.. za mne to byl spíše "pop rock" max "pop punk". Hudba mne příliš neoslovila a mnohdy měla silnou inspiraci předními českými kapelami jako Vypsaná fixa, či Wohnout. Viz skladba o tom jak se kapela potkala, nápad i struktura jasně alá fixa. Tudíž hudebně zdaleka nic nového a naopak spíše slušná kopírka. Hudba nebyla taky nějak převratná. je faktem, že v "punku/ pop rocku atd.." Nelze čekat nějakou dech beroucí instrumentálnost i tak to zde bylo spíše podprůměrné. A to měla kapela i 2 kytaristy, ač znát to nebylo. Vokál byl naopak obstojný. Texty ucházejí, ale skladba o autě se sportovním volantem? Či podobné výplody? Opravdu za "punk" se už označuje kde kdo... Celkově za mě slabé, ač beru v potaz, že kapela hraje jen od února 2019 ( = 10 měsíců) tak má vše před sebou. Na stranu druhou, když vyhrála "kapelu Vysočiny" a tudíž hrála na Vysočina festu i Polanka festu, tak by už jako něco měli umět, či ta porota těchto soutěží stojí za prd a nebo není prostě konkurence... tak či tak nic moc koncert z kterého jsme krátce před koncem odešel. Lidí zde mohlo být celkově tak polovina vůči Katie, ač sem dorazilo mnoho středoškolaček.