Antitrend open air fest 2019 (vol.15)

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Antitrend open air fest 2019 (vol.15)
datum
22.6.20192019-6-222019-6-22
místo
veřejné kluziště Žabčice Žabčice u Brna Nádražní 365, Žabčice u Brna
město / obec
Žabčice u Brna
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
začátek akce
12:00
návštěvnost
asi 250 lidí
žánr
death metal, brutal/slam death metal, thrash metal, grind
vstupné
380,- Kč (pouze na místě)
ceny
Pivo (Starobrno 11 / Březňák 11) 35,-, Klobása 45,-, Vepřevé/kuřecí maso + obloha + chléb 60,- Kč, Párek v rohlíku 20,-, Dýňová polévka 30,- Kč
autor
giovanni

Obecné klady:

- menší festival tudíž jde vidět vlastně odkudkoliv dobře
- velmi levné jídlo
- kamené záchody v restauraci

Obecné zápory:

- Na pivo je jen 1 stánek s 2 pípami a tvoří se zde stále fronty (ač letos to bylo lepší jak loni)

Ani klad ani zápor:

- menší prostor na stanování, kdy se dá postavit max 30 stanů když dobře.

Počasí:

Bylo zvláštní počasí kdy buď pálilo slunce, či pálilo přez černé mraky a do toho foukal silný studený vítr. Na pár kapel poprchalo a na jednu vcelku silný déšť.

/// Marana
Tento Svitavský Death Metal jsem neznal a o to víc mne překvapilo jak skvěle zahrály. Zpěvák i pobavil, že si odběhl na lavičku za zvukaře a tam si odzpíval asi 2 skladby. Hodně povedený set s, sem tam, až záhrobním vokálem. Velké překvapení.

/// Průmyslová Smrt
Jihlavská legenda hrající Violence / Hardcore čím více je potkávám, tím více mne baví. Klukům to prostě šlape a to to větší škoda, že Jihlavská klubová scéna skomírá a tak je potkávám méně často než v dřívějších letech. Zde předvedli skvělý set se slušnou odezvou fandů.

/// Suburban Terrorist (SK)
Významná slovenská Death Metal/Hardcore kapela sem dorazila bez bubeníka (Ľuboš Bača), který od nich odešel tento rok. Tudíž jej nahradil pouze bicí automat a na výkonu to bylo znát. Sice bavily, ale méně než jsem očekával. Překvapilo i zpěvákovo triko kapely Dark Funeral. Suma sumárum obstojné, ale pořád zklamání.

/// Brutally Deceased
Death Metal a vokál s Žlababou je vždy záruka kvality. U této kapely to přesně platí. Vždy když je vidím tak mne baví ta jejich hudba švédského střihu. Není potřeba bhat po pódi prostě přijdou, hodí hlavou, napálí vynikající řezničinu a "díky čau". Luxusní práce. Zajímavostí bylo, že tato sestava hraje jeden z posledních setů (poslední bude na Brutal Assault 2019), kdy kapelu opouští kytarista Tomáš Halama což bude velká ztráta. Tomáš je vynikající kytarista.

/// Burst (NC)
Death Metal/Grindcore z Nová Kaledonie? Kde to je? Google říká, že to je malý ostrůvek v Tichém oceánu, kousek od Nového Zélandu a Austrálie. Exotičnost lákala a i přes jejich pozdější příjezd (proto prohozený slot s Brutally Deceased) jsem se těšil i na hudbu. Tu odstartovaly troubením přes obří mušly. A pak? Extrémně rychlé bicí, vysoké nasazení, zpěvák dokonc ekrátce v kotly. Velké překvapení a již se těším na opáčko na Obscene Extreme 2019.

/// Kandar
Tento brněnský Grind je složen z význačných postav domácí scény. V čele je Topi z Pigsty, za bicími Denis z Mincing Fury a k tomu i Kubýk z Somnus Aeternus. Prostě skvělá sestava a i dle toho probíhá set, který není extrémně rychlý ale o to řekněme techničtější a dávající prostor pro Topiho skvělý vokál. Velmi zábavné. Zajímavostí bylo, že zahráli novou skladbu z připravovaného alba. Ta skladba se jmenovala "slimáci".

/// Bound To Prevail (MAL)
Maltský Brutal Death Metal = Beheaded, nebo Abysmal Torment. Bound To Prevail jsem do potvrzení neznal a ač zatím nedosahují kvalit výše zmíněných kapel, tak byli velmi zábavní i přes déšť, kerý se na jejich setu spustil. Následně jsme si pokecal ze zpěvákem, který byl hodně v pohodě a i z pohledu kapely to měli v hlavě v pořádku. Snaží se jít krůček po krůčku, hrát koncertovat a jednou třeba budou i na Brutal Assault, či Obscene Extreme. Povedený set a super lidi tak jim lze jen popřát, ať se prosadí.

/// Anus (SWE)
Co k tomuto Švédskému Goregrindu říct? Zpěvák sem prý jezdí již hodně let s různými kapelami (já je viděl jen loni) a mají jej rádi jak pořadatelé, tak fanoušci. vše si to sedlo prvě při samotném setu, kde se rozjel jeden z největších kotlů za celý fest, zpěvák v obleku kuřete plaval na lidech. Následně měl plné pódium lidí atd.. Dokonce dal lidem kolovat 2 láhve jakéhosi 30% rumu z Tesca. Celkově velká zábava a předčená očekávání. Doma si kluky nepustím, ale živě je to super.

/// Invidiosus (USA)
Death metal z USA je záruka kvality. Já je jen poslouchal minulý týden na Czech Death Festu a zde jsem je viděl celé. Vcelku mne bavily svým techničtěji pojatým deathem, ale naopak mne moc nebavila barva zpěvákova hlasu. Přišel mi až takový uštěkanější. A následně mne i jednotlivé skladby začaly splívat a tak jsem část setu spíše prokecal.

/// Teethgrinder (NL)
Tento Grindcore z Holandsa je má žánrová srdcovka co nikdy nezklame. Toto třetí setkání toho bylo důkazem. Vynikající nadupaný, rychlý set s vysokým pódiovým nasazením. Set byl tak skvělý, že jsme si dal i první kotel po celý set. Bohužel kotel fungoval prazvláštně spíše mdle s pár lidmi. Vůči Anus byl slabý a to i vůči následujícím Spasm a Mincing Fury. každopádně na kvalitě setu to nic neubíralo a jen chválím. Trošku překvapilo, že si zpěvák mlátil mikrofonem do čela až mu tekla krev. Měl jsem za to, že toto dělá "jen" zpěvák z Inhumate.. tak se asi pletu. Po setu jsme daly krátký pokec se zpěvákem, kterýbyl hodně v pohodě a halvně zbožňuje Obscene Extreme.

/// Spasm
Dalším z taháků byli tito Goregrind veteráni. Sice je letos vidím potřetí, a to naposledy bylo minulý týden na MetalGate Czech Death Fest, i tak jsme se hodně těšil. Před setem proběhla společná fotka s zpěvákem Radimem a set samotný? To byla sranda pecka od startu do konce. Velký kotel, tuna lidí pod pódiem i na něm. Velká jízda s již klasicými skladbami. I průpovídky byly zábavné jako vždy a tudíž jeden z top setů ročníku.

/// Mincing Fury
Pořádající kapela a jejich Death Metal / Grind je též zárukou kvality i zábavy. Hudebně tedy není co vytknout i zde proběl velmi velký a povedený kotel. Na hec od kapely se běhalo i za zvukaře, což se na poprvé moc nepovedlo (běželo jen asi 5 lidí), ale na druhý pokus už to bylo velmi povedené. Pobavily na začátku "já jsem Eva, toto je Vašek a ten zbytek jsme pobraly po cestě", či "Dáme si nějaký agro metal.. třeba Kabátor"

/// Devangelic (ITA)
Tento Italský Brutal death metal jsem již viděl na Nice To Eat You Detahfest 2018. Tam jsm byl lehce zklamán, ale zde mne ta 1/3 setu bavila. Záhrobnější pomalejší death je to pravé. Jako opět jsou lepší kapely, ale zde jsme byl nadmíru spokojen. Bohužel se domluvil odjezd domů a ak jsem zbytek setu slyšel jen k autu.

/// Bowel fuck
Dřívější odjezd tudíž, jsem tuto náhradu za odpadnuvší Grimaze (Bulharsko) neviděl. Škoda.

/// Sacramental Blood (SER)
Srbský Brutal Death Metal co nahradil Američany Skinned jsem též neviděl. To už jsme uháněly k domovu.

/// Urtikariaanal (MEX)
Tradiční Mexický tupa tupa goregrind vždy baví, ale když hráli tak už jsem byl doma. O to že je ještě uvidím se opravdu nebojím.

- top kapely festu (za mě):

1. Teethgrinder 2. Spasm 3. Mincing Fury 4. Burst 5. Brutally Deceased 6. Anus 7. Průmyslová Smrt 8. Marana 9. Bound To Prevail

- zklamání festu (za mě):

1. Suburban Terrorist

- příjemné překvapení festu (za mě):

1. Burst 2. Marana 3. Anus

Fotogalerie

program program