Brutal Assault 2011 (vol.16)

obsah aktuální k datu - 24.12.2020
Brutal Assault 2011 (vol.16)
datum
11.8.2011 - 13.8.20112011-8-112011-8-13
místo
vojenská pevnost Josefov Jaroměř Okružní 313, Josefov, Jaroměř
město / obec
Jaroměř
kraj
Královéhradecký kraj
stát
Česko
návštěvnost
13.000 návštěvníků (ofiko 11.400)
žánr
doom metal, death metal, brutal/slam death metal, black metal, thrash metal, death/doom metal, funeral doom metal, sludge metal, atmospheric black metal, pagan/folk metal, post metal / post hardcore / Psychedelic metal, avantgarde metal, crossover / crossover/thrash, grind, hardcore
vstupné
1500? ; v předprodeji: 1300
autor
giovanni

Obecné klady:

- Kelímky: Zdálo se to nelogické, ale koupením kelímku za 1ž (30Kč) se výrazně snížil ,,bordel,, všude v areálu takřka na nulu (myšleno z kelímků, tácky atd.. holt byly dál po zemi) + se výrazně omezilo házení půlky piva v kelímku do davu. A když už pivo letělo, tak dotyčný vyhodil 30kč/1ž z okna a byl alespoň lehce potrestán. Navíc se skrz kelímky a 4 ,,vrácenky,, dalo v poslední den ,,zbavit,, přebytečných žetonů ,,protočením,, kelímků za peníze.
- Zvuk nerad hodnotím, ale i dle reakcí byl zvuk dobrý a ten dojem jsem měl i já.
- Nový stan za přírodní tribunou
- přesunuté autogramiády k Horroru = kdo šel do horroru mohl si kapely v klidu vyfotit a pokračovat dál.
- nezvýšená cena za žeton
- vznik DVD BA 2010 (budu kupovat později po vyhlášení ankety - náhoda je blbec co kdyby se na mne usmálo štěstí)
- počasí: občas zapršelo, ale to nebylo na škodu a čtvrtek+pátek odpoledne byl šílený pařák, ale to šlo také ,,přežít,,

Obecné zápory:

- Skrz autogramiády se posunulo Horror Cinema dozadu, ale ne moc, tudíž se výrazně zmenšil prostor. + klasicky menší počet míst na sezení.
- Palet mělo být víc jak loni, ale dle mne jich bylo maximálně stejně. Za tribunou vyrost sice stan a vpravo od něj byly palety, ale vlevo ani jedna, což nechápu.
- Vstup, kdy není vyhlášena povinnost si zkontrolovat lístek byl mizerný. Neměli jsme v plánu jít na kontrolu, ale jakmile nám kamarád řekl, že to je nutné tak jsme šly..
- poslední ,,lepení,, soupisky po odpadnutí Atheist a chybějícím místu dopadlo tak, že se pozvali mizerní Frontside z Polska a solidní Gorod z Francie.. proč ne někdo od nás?

Čtvrtek 11.8.

Dorazily jsme kolem 14h do kempu a tudíž první kapela co hodnotím jsou

- Hecate Enthroned:
Kapela na kteoru jsem se velmi těšil. Koncert jsem viděl pouze z půlky, protože první část jsem prostál ve frontě na kontrolu lístků a poté na náramky. To co jsem viděl mne až tak nenadchlo, moc skladeb jsem nepoznal a to mám tuto kapelu hodně naposlouchanou. I vzhled zpěváka mne nemile překvapil. Řekněme zklamání.

- Sylosis:
Zahlédl jsem jen půlku první skladby a poté jsem šel pryč. Nezahráli zle, ale neplánoval jsem je vidět a pauza se na večer hodila.

- Horse The Band:
cíleně vynecháno

- Skeletonwitch:
Skvělá jízda od začátku do konce, fůra energie.. Prostě thrash jak má být. Těšil jsem se na ně, ale mile mne překvapily a asi si od nich nějaké to album seženu (což jsem před BA neplánoval).

- Threat Signal:
Zahlédl jsem jen kousek, tudíž nehodnotím. Dopředu jsem je plánoval jako jasnou pauzu.

- Unexpect:
cíleně vynecháno

- Asphyx:
Nemám je moc naposlouchané, ale velice se mi zde zalíbily a potvrdily moji chuť na alba této legendy.

- Kreator:
Zas až tak moc mne nenadchli. Nevím proč, ale nějak to nešlo a chvílemi to nebylo ono. Skladba Enemy Of God mne jako vždy vyloženě nadchla, ale zbytek mne nějak nebere. Průměr.

- Suicidal Tendencies:
Chtěl jsem na kousek, ale začínající únava a vidina další silné 6ky mne poslala na sezení. = vynecháno

- Motörhead:
Čekal jsem na pár největších hitů a těch jsem se dočkal. Lemmy a vůbec celá kapela hráli skvěle, ale zas jsem se tak moc nebavil... prostě pár pecek zaznělo a pak jsem doposlouchal do stanu s pivem. Otázka zní, zda to bylo dobře.. místo zbytku koncertu jsme s kamarády vykecávaly s opilými Němci co uměli tak anglicky možná i méně jak já a to je co říci.. ale česká slova vždy zopakovali napoprvé.. Jen nás měli chvíli za Nory ač my pouze mluvily o Enslaved..

- Morbid Angel:
Naprostá paráda, ale opět se ukázalo, že skladby z nového alba nemají takovou sílu jako staré prověřené songy.

- Septicflesh:
Opět jsem je viděl a opět naprostá spokojenost.

- Exhumed:
Moc jsem se na ně těšil, ale zde vyloženě zklamal zvukař (dobu neměl zpěvák zapnutý mikrofon) a to mě spolu s únavou rozhodilo a nebavil jsem se tak jak bych očekával.

- Týr:
Viděl jsem pauze poslední 2 skladby a zrovna ty, které jsem od nich pouze znal = spokojenost.

- Tsjuder:
Naprostá dokonalost a zasloužený vrchol dne. To je black jak se patří a konečně jsem je viděl živě.

Pátek 12.8.

- Excrementory Grindfuckers:
Slyšel jsem kousek pouze do stanu = nehodnotím.

- Cannabis Corpse:
Slyšel jsem kousek pouze do stanu = nehodnotím.

- Dordeduh:
Má první kapela dne na kterou jsem chtěl zajít, ale nečekal jsem něco převratného. Opak byl ale pravdou - poutavá hudba v kombinaci s multi instrumentálním nadáním muzikantů a specifickými nástroji mne nadchla = hodně jsem se bavil.

- Your Demise:
Cílená pauza a jen jsem kolem procházel. HC nesnáším, ale respektuji, ale toto? Kolik těm kloučkům bylo? A kolik bylo skalním fandům vepředu? 15? Hlavně, že všichni měli rovné kšiltovky a hráli si na nejdrsnější kapelu festu.

- Benighted:
Skvělý nářez od začátku do konce a tudíž velká spokojenost.

- First Blood:
cíleně vynecháno

- Debustrol:
cíleně vynecháno - slyšel jsem kousek do stanu

- Ram-Zet:
Těšil jsem se na jednu skladbu, ale co zde předvedl zvukař? To byla směsice komplet všech nástrojů a nic nešlo poznat.. Zklamání a velké. Překvapila klávesistka, která se neustále tvářila a kroutila jako nějaká šlapka.

- Svart Crown:
Nečekal jsem toho moc, ale i tak jsem se po delší době objevil v jedné z prvních řad a velká spokojenost. Výborná hudba od začátku do konce a solidní mosh pit hned vedle. Překvapení a spokojenost.

- Scar Symmetry:
Nechtěl jsem je vidět, ale viděl jsem asi jednu skladbu a očekávání se potvrdila = nic.

- Hail Of Bullets:
Naprostá spokojenost, skvělá kapela a vše okolo.

- Decapitated:
Zde jsem byl mírně zklamán. Čekal jsem opravdu hodně od této skvělé kapely, ale koncert mne nějak nechytl a překvapivě jsem odešel v půlce do Horror Cinema.. Pro mne zklamání.

- Gorod:
Plánoval jsem je jako pauzu, ale ozval se kamarád, tudíž jsem šel pokecat a rázem je viděl céle. Kapela nebyla špatná a dala se dobře poslouchat, ale nevím proč místo ní nepozvali nějakou česou kapelu, když už byli nahradou na poslední chvíli.

- Kypck:
Doom miluji, ale toto pojetí mne fakt nebralo. Tudíž pauza, ale tlachání se protáhlo tak až jsem tuto kapelu viděl celou. Celkově jsem se utvrdil, že to je nic moc kapela.

- The Exploited:
Šel jsme až na konec a sokojenost - fůra energie a nasazení. Navíc zde na skladbu hostoval tuším zpěvák z Exodus.

- Katatonia:
Kapela na kteoru jsem se strašně moc těšil, ale velké zklamání.. koncert mne nedokázal nějak strhnout a tak jsem jen přemýšlel proč a do teď nevím.. Snad jen, že hudba nebyla taková jakou jsem znal doma z repráků... Bohužel zklamání a to snad největší z celého festu...

- Exodus:
Čekal jsem, jako naposledy, vynikající thrash a přesně to jsem dostal (sice to nebylo tak dobré jako předloni, ale pořád super). Schválně jsem čekal, zda proběhně akce levá strana vs. pravá a to nastalo.

- The Dillinger Escape Plan:
cíleně vynecháno

- Satyricon:
Naprostá paráda sice nehráli tolik starých skladeb, ale i tak velká spokojenost. Sice mi Satyr svým vzhledem v poslední době moc nesedí, ale co se dá dělat hudbu umí dobře tak co.

- Soilwork:
cíleně vynecháno

- Cathedral:
Dorazil jsem až na poslední 3 skladby a bavil jsem se osobytým vystoupením a zvukem. Do stanu jsem slyšel ze začátku vynikající skladbu Cosmic Funeral a i konec kncetu mne na živo bavil. Obecně se mi Cathedral moc nelíbili, ale zde mne naopak mile překvapili.

- Mayhem:
Už jsem byl moc unavený a když nastoupil na scénu Big Boss, tak jsem se vcelku zděsil a považoval to ,,jen,, za pár skladbovou ,,hostovačku,, ale po 5 skladbě tam byl pořád. Kvalitu to mělo, ale chtěl jsem Atillu, který by mne tam udržel, ale to se do půlky nestalo = šel jsem dříve spát a dooslouhal to ve stanu.

- Dew-Scented:
cíleně vynecháno, šel jsem spát

- Einherjer:
cíleně vynecháno, spánek

Sobota 13.8.

- Blood Red Throne:
Naprosto parádní začátek dne takto dokonalou kapelou. Sice kapela sama nebyla nadšena z tak brzkého vystoupení, ale na kvalitě to nebylo znát. Velká spokojenost.

- A Pale Horse Named Death:
Další kapela co by dle svých slov raději brala noc, což chápu. Hudebně je mám rád asi tak, že pár skladeb zbožňuji a většinu beru za průměr => čekal jsem na dokonalou skladbu Die Alone a poté je doposlouchal od druhého pódia. Řekněme průměr. Pobavila průpovídka jak jsou pomalejší jak kapely kolem nich, ale že mají lidé čas si alespoň dát joint.

- Trigger The Bloodshed:
Další vynikající ranní kapela a opět potvrzení vysoké kvality.

- Absu:
Neplánoval jsem je vidět, al nakonec jsem viděl poslední 2 skladby a dalo se to poslouchat.

- Seventh Void:
cíleně vynecháno

- Draconian:
Naprostá paráda od začátku dokonce. Fůra starých skladeb jemně doplněných o kvalitní skladby z nového alba (které mne zatím moc nechytlo). Prostě spokojenost.

- Kvelertak:
cíleně vynecháno

- Exivious:
cíleně vynecháno

- Skyforger:
cíleně vynecháno

- Forbidden:
Přišel jsem až na poslední 3 skladby a nic moc.. Očekávání jsem neměl velká, ale čekal jsem, že se nepotvrdí. Bylo chybou čekat změnu k lepšímu.

- Haemorrhage:
Skvělá kapela a asi nejlepší nejživější vystoupení vůbec. Klasické akce s nohou, mozkem a maskou proběhly, tudíž paráda i po této stránce. A průvovídky? paráda.. ,,Fuck Christina Aguilera... Fuck Lady gaga.... Fuck Haemorrhage... No. No no..Haemorrhage No.... ; či počítání kolik lidí zvedlo otázku na "who is pathologist?". Fůra lidí zvedla ruku a začalo počítání, napočítal asi do deseti rukou (bylo víc) a pak řekl, že u nás je asi 1 milión patologů, což je moc dobré. :)

- Genitorturers:
Šílená hudba co snad již nikdy na BA nebude.. Šel jsem tam čistě ze zvědavosti na Gen, ale víc jak půl skladby jsem nevydržel.

- Blood For Blood:
cíleně vynecháno. Slyšel jsem poslední skladbu a potvrdilo se, že je nemusím..

- Vader:
Výborná kapela, ale vždy u mne klesne, když si vykecává Polsky s Polskými fandy (to snad dělají jen Poláci) a občas dá něco anglicky.. Hudebně spokojenost, ale čekal jsem tak nějak víc.

- Turisas:
Neplánoval jsem na ně jít, ale nakonec jsem si dal asi 2 skladby a spokojenost.

- Cryptopsy:
Naprostá zběsilost a smrtící příval vynikajících skladeb z nejstarších desek... Naštěstí nešla snad ani jediná skladba z nového alba (které fakt za nic nestojí s porovnáním se starými). Dokonalost.

- As I Lay Dying
cíleně vynecháno

- Anathema:
Opět jsem se na ně šel podívat a opět skvělá atmosféra pohody od začátku do konce. Velmi sympatické vystoupení s fůrou pozitivní energie a pozitivních proslovů, kdy i děkovali, že mohou hrát na metalovém festu.

- Sepultura:
opět vynikající práce od začátku do konce. Ani Cavalera není potřeba (ač s ním by to bylo ještě lepší). Překvapil věší příliv nových skladeb, což je logické, ale zase to je snížení kvality koncertu.

- Triptykon:
Viděl jsem asi půl skladby, když jsem byl unaven.. neznělo to zle.

- Kataklysm:
Naprostá bomba od začátku do konce pecka za peckou.

- 1349:
Pro mne vrchol dne, ale to jak měli totálně přehnaně hlasité bubny mne rozhodilo to byl takový hukot až jsem těm skladbám skoro nerozuměl.. což je škoda dle toho co jsem pochytil to byly právě top skladby co jsem chtěl slyšet. Bohužel v tomto zklamání.

- Khold:
Cíleně vynecháno. Nakonec jsem viděl jednu skladbu a po cestě do stanu slyšel i více a nebylo to zlé = milé překvapení.

A na závěr:

Číňan ve stánku s nudlemi a jeho kytara - jako sranda na závěr dnů spokojenost taky jsem tam pár skladeb postál a pobavil se. :)
- Ahab:
cíleně vynecháno. Funeral doom miluji, ale Ahab mi nesedí navíc byli pozdě.

- Dagoba:
cíleně vynecháno + spánek