Nice To Eat You Deathfest 2018 (vol. 5)

obsah aktuální k datu - 5.4.2020
Nice To Eat You Deathfest 2018 (vol. 5)
datum
17.5.2018 - 19.5.20182018-5-172018-5-19
místo
zámek Horní Libchava Horní Libchava Horní Libchava 1, Horní Libchava
město / obec
Horní Libchava
kraj
Liberecký kraj
stát
Česko
návštěvnost
650 fanoušků
žánr
death metal, brutal/slam death metal, grindcore/goregrind/crust
vstupné
500 (prvních 100 lístků ; od 6.10.2017.. 9.10.20178 vyprodáno - já), 650 (další předprodej do 30.4.2018), 850 (na místě / 500 jen na sobotu)
ceny
pivo Březňák 10 - 30 ; pivo Březňák 11 - 35 ; pivo krušovice polotmavá 13 - 40 ; klobása (bílá nebo klasika) 75 (jen na papíru.. s horčicí a 1 chlebem navíc byla za 90.. poslední den totéž za 85..) ; gyros 140 ; V Libchavě byl oběd kolem 120 a pivo od 30 d 40
autor
giovanni

Počasí:

Převážně akorát teplota kolem 22 stupňů, ale studená vítr a v noci slušná zima (teplota kolem 10 stupňů)

Obecné klady:

- V květnu je zima, tak pódium i bar pod střechou se hodí.
- Málo lidí, takže menší fronty všude a větší pohoda.
- Pohledný areál kde je v okolí zámek
- Příjemné barmanky
- Slušné pivo od pivovarů Březňák a Krušovice (10ka, 11ka, polotmavá 13ka)
- možnost prohlídek zámku (50,- kč)
- vůči loňsku přibyl počet "toiek" z 8 na 10 a hlavně se častěji čistily i byly celkově kvalitnější. Navíc záchody byly i po posledním dnu ráno na svých místech a ne jak dříve, kdy odjeli kolem 6h ráno...

Obecné zápory:

- Slabší výběr jídla a nebylo ho ani 2x moc.
- Ještě jeden bod k jídlu. Cenově se to vůči loňsku zvedlo (klobása byla za 50 dnes 75, ale to stála jen na papíru.. s horčicí a 1 chlebem navíc byla za 90.. poslední den totéž za 85..)
- Absence sprchy
- Budova s výčepy se otevírá až v 11h. Dost lidí je vzhůru klidně od 8h a nedostanou ani pivo. Řeší se to cestou do Libchavy do obchodu na lahváče, či zásobami...

Zajímavosti:

vypito 17 000 piv

---- Čtvrtek 17.5.

- EMBRYECTOMY
Mizerný monotónní brutal/slam death metal z Řecka. Byl to jen vokál a kytara, zbytek kapely řešil automat.

- BLADE OF HORUS
Tento Australský Brutal death metal táhl hlavně výborný zpěvák s obrovským hlasovým rozsahem. Hodně mi tím připomínal zpěváka z Catte Decapitation a to je za mě jeden z nejlepších zpěváků. I hudba samotná byla velmi kvalitní a technicky zahraná. Skvělý set a velké překvapení.

- BEGGING FOR INCEST
Na tyto Němce se rozjel již první kotel. Mě osobně jejich mix slamu a deathcore vůbec nebavil.

- KORPSE
Další slam/brutal death tentokrát z Holandska. Z kapely je nejznámější asi její bubeník "Marten van Kruijssen" (Cliteater, Houwitser, Beheaded (živě) atd..). ten je jak skvělý bubeník, tak má nezaměnitelnou image. Kapela hrála bez basy (ženil se) i tak slušný výkon. Bohužel žánrově to není můj šálek kávy a tak nadšen nejsem.

- EXTERMINATION DISMEMBERMENT
Další slam pro zěmnu z Běloruska. Opět se nebavím,ale i tak vzniká velký kotel, který žene vpřed hodně tvrdá hudba.

- WORMHOLE
Od této mezinárdní formace jsem toho moc nečekal stejně jak od jejího hudebního mixu technického BDM a deathcore. Každopádně skvělá komunikace s lidmi podpořená výborným vokálem mne bavila. I hudba byla velmi technická a různorodá. Jsem tedy dosti překvapen a chválím.

- VULVODYNIA
Na tuto kapelu z Jihoafrické republiky hodně lidí čekalo a braly je za vrchol dne, ne-li celého festivalu. osobně jsem čekal "opět" další tupý slam a nudu. Šel jsme sem, protože mne zaujala náodnost a byla síla. Set mé nízské očekávání rošlapal hned od startu svojí technickou kvalitou i výbornou odezvou lidí okolo. Opravdu koukám a tleskám.

- MALIGNANT TUMOUR
Aneb domácí klasika a výrazné zvolnění vůči všem těm slam/BDM mlátičkám. Chlapi si jedou svůj "rokec" v duchu Motorhead okořeněný o punk, či crust. Samo i mimo hudbu kapela dodává vtip jak průpovídkami, tak vzhledem. Vždy se bavím, ale zde mohu říci, že jsem zažil i lepší vystoupení. I tak jsem se na půl setu zapojil i do kotle.

- FECALIZER
Mexický mix BDM a Goregrindu. Chlapi se motali po areálu již dlouho před svým setem, ale ten set mne moc nezaujal. Byl to takový tuctový "tupa tupa" Goregind a tak jsem raději zvolil spánek.

---- Pátek 18.5.

- LYMPHATIC GORE DECOMPOSITION
Tito Goregrind Slováci dorazily bez své pohledné basačky Zuzky. Kapela oznámila, že prý úplně končí a tudíž toto bude jedna z posledních akcí. Členové jsou i z kapely SPERM OF MANKIND. Celkově slušný výkon a předčená očekávání.

- BLACK SKIES BURN
Tito Britové mi přišli jako "horší Napalm Death". I tak to byl výborný set, který mne hodně bavil. Překvapili i dva silnější chlápci, kteří dělali v kotli i na stage kraviny a daly celému setu takový pohodovější nádech. I to byla zajímavá změna.

- FAM
Poslký mix Death metalu a grindocru zněl solidně a předčil má očekávání. Ač zpětně si víc pamatuji jejich krásné drobné partnerky, které prodávaly merch.

- IN DEMISE
Na tento Německsý progresivní BDM jsem se těšil, ale kapela ještě předčila má vcelku vysoká očekávání. Super.

- SECTESY
Domácí zombie old school death metal. Kluky mám vcelku rád, ač je u nás mnoho lepších kapel, ale jsou přecijen osobití a pro scénu dělají hodně. Tento set byl slušný překvapivě mne bavil. Každopádně jsem je nedoposlouchal celé a zvolil jsem pauzu.

- MINCING FURY
"Micinky" si vždy rád poslechnu a jsem rád, že zahráli i na NTEY. Jejich sety jsou vždy plné zábavy a kvalitní hudby. Zábava je vždy tvořena stejnými scénkami, ale ty nadále baví (válení se po zemi, kytarista mezi lidmi, basák co běhá v kotli atd..). Hudba k tomu šlape pěkně "od podlahy" a je to fakt radost poslouchat a pozorovat. I kotel byl velmi povedený.

- MEATKNIFE
německý slam mixnutý s Goregrindem. Dopředu za mne jedna z nejhorších kapel celého festu a i set samotný to potvrdil. Opravdu slabá hudba, která se snažila pozvednou pomocí masek, ale ani ty mne nezaujaly. Bída.

- PIGHEAD
Další kapela z Německa a opět to byl BDM. Ucházející set, ale nic extra to nebylo. Nižší očekávání se naplnila a já si šel zase o něco dříve dát pauzu.

- SCHIZOGEN
Tento Ukrajinský BDM jsem jen poslouchal a výsledek byl slabší. Dokonce to bylo horší než jsem čekal a tak jsem rád, že jsem do nich neinvestoval síly.

- ABNORMAL INHUMANE
Na tyto Řeky jsem se velmi těšil a ač jsem čekal lehce monotónnější BDM. Podobnost skaldeb zde byla, ale zdaleka ne taková jakou jsem očekával. Set samotný odsípal velmi dobře a já jsem opravdu nadšený. Jeden z nejlepších setů celého ročníku.

- FLESHLESS
K této domácí stálici a pořadatelům celého festivalu není co dokola psát. Osobně je mám rád, ale mám i u nás mnoho oblíbenějších kapel. Tudíž i tento set hodnotím kladně, ale přijde mi, ež jsme již zažil lepší výkon celé kapely.

- CARNAL DECAY
Další z osobních headlinerů pochází ze Švácarska. Set to byl opravdu luxusní, ač mi tedy sem tam neseděl vokál. Nastal i velmi tvrdý kotel do které jsme se i zapojil. Po koncertě jsme si dal společnou fotku s jejich kytaristkou (Isa Iten), která byla dosti překvapená, že se s ní chci vyfotit.

- CRANIOTOMY
Slovenská stálice na death metalové scéně. Kluky znám dlouho, ale čím dál tím víc mi vadí jejich velmi silný vliv slamu. I zde se to potvrdilo a tak to beru za snesitelné vystoupení, ale příště klidně oželím.

- ULFCM
Tento Německý taneční Goregrind jsem jen slyšel do stanu a o nic jsem nepřišel. Ač sem tam zahráli tvrději tak pořád nic moc.

---- Sobota 19.5.

- SPERM OF MANKIND
I toto ráno započal Slovenský goregrind. I zde mohu zmínit, že zde jsou členové ze včerejších LYMPHATIC GORE DECOMPOSITION. u kapely mne moc nebavil vokál, ale celkově to ušlo.

- CONGENITAL ANOMALIES
Kapela potěšila, že vůči poslednímu setkání již měli živého bubeníka i tak jsem jejich set spíše poslouchal. Výsledek byl nic moc, ale čekal jsme to horší tudíž budiž.

- MORONIC
Německý death metal bývá povětšinou zajímavý. Tudíž zde jsme se i těšil, ale bohužel z toho byl průměrný death metal. Tudíž budiž, ale nic co si doma pustím. Zajímavostí byl zpěvák, který je dlouhodobě na vozíku a tak se dere na mysl i kapela jakou je legenda Possessed. Pobavily i děti, které na kapelu pařily a stály na schůdkách na stage.

- TRAUMATOMY
tato mezinárodní kapela tlačí hlaně slam death metal a hodně lidí se na ně těšilo. Já je plánoval jako pauzu, ale když už se všichni tak těšily, tak jsem se taky podíval. Ve výsledku to byl velmi "tupý" slam co naplnil má nízká očekávání. A tak sjem raději odešel dříve směr Libchava a oběd.

- ORGANISM
vynecháno - oběd

- CORDYCEPS
kapelu jsem sice slyšel, ale prokecal. Tudíž nehodnotím.

- STILLBIRTH
Další slam "sekačka" ještě okořeněná plážovími kraťáskami a svalnatými "hezounky". To vše zavánělo "průserem". Opak byl pravdou z kapely sálala energie, kotel jel na plné obrátky a i já se překvapivě bavil. Slam fakt rád nemám, ale tento Německý uragán strhl i mne.

- HYPNOS
Velké zvolnení vůči BDM sypačkám nastalo v podání této tuzemské legendy. Set byl spíše střednětempý, ale hutný, technicky famózní a celkově opravdu úžasný. Lidé sem nejezdí pro "klasický death", ale toto muselo bavit všechny. jeden z nejlepších setů ročníku. Zajímavostí bylo, že zde hrál naposledy bubeník Pegas, který v kapele končí (rodinné důvody).

- CORPSE FUCKING ART
Kapela dorazila na festival až po konci Hypnos, takže vznikl trošku časový pres. Set samotný řídil vynikající bubeník. kapela potvrzovala proč ji mám rád, ač mohu říci že to není kapela "první ligy". Set byl v rámci žánru spíše nadprůměrný, tudíž ač mne bavil tak i letos zde zahrály lepší kapely.

- DEVANGELIC
Opět Itálie a opět BDM, ale nebáli se i středních temp. Tudíž mnohdy nebyly daleko od Hypnos, ale technicky na tom byli hůře. A když není technika, tak zrychlíme. Celkově spíše nadprůměrný set.

- DISAVOWED
Jedna z nejlepších Holandských BDm kapel která vždy udělá pod pódiem "bordel". I tento set to potvrdil energie ze zpěváka sálala a byl k nezastavení. opět si i zaplavala v lidech, natáčel na vlastní mini-kameru. I kotel byl tak skvělý, až jsem se jej zúčastil asi půlku doby. Asi nejlepší set ročníku, ač loňský set Benighted byl asi lepší.

- DEAD
Tyto Němce považovali pořadatelé za jedny z headlinerů tím, ež hrají již od roku 1990. Osobně jsme je neznal a ani jsme od nich moc nečekal. To se i potvrdilo. zajímavé bylo, že mnohdy zpíval bubeník.

- PORNTHEGORE
spánek

--- top kapely ročníku:

1.Disavowed 2. Carnal decay 3.Abnormal Inhumane 4. Hypnos 5. Blade of horus 6. Mincing Fury 7. In Demise 8. Corpse Fucking Art 9. Wormhole 10. Vulvodynia

--- zklamání ročníku:

1.Korpse 2. Dead 3. Schizogen