Rock Heart festival 2017 (vol. 2)

obsah aktuální k datu - 27.12.2019
Rock Heart festival 2017 (vol. 2)
datum
18.8.2017 - 19.8.20172017-8-182017-8-19
místo
zámek Moravský Krumlov Moravský Krumlov Zámecká 1, Moravský Krumlov
město / obec
Moravský Krumlov
kraj
Jihomoravský kraj
stát
Česko
návštěvnost
asi 8.000 návštěvníků (kapacita je asi 8.000 lidí ; 11.8.2017 vyprodáno)
žánr
death metal, thrash metal, power/speed metal, heavy metal / hard rock, punk rock / punk, rock, symphonic metal
vstupné
?, ?, 1200,- (jeden z posledních předprodejů - my) pak byly ještě nějaké dražší (11.8.2017 vyprodáno)
ceny
pivo Radegast 10: 35,- Kč ; pivo Radegast 12: 40,- Kč ; pivo Plzeň 12: 50,- Kč ; točená nealko Birell: 40,- Kč ; klobása: 60-80 kč ; gyros: 100 - 120 ; hamburger: +/- 130
autor
giovanni

Na festival jsme po loňském úspěšném první ročníku plánovali vyrazit, ale vyčkávali jsme co zveřejní za velká jména. Jak oznámili Lordi, Sonata Artica, Powerwolf a Amon Amarth, tak bylo jasné že pojedeme a to na oba dny.

Pátek

Na fest se vyrazilo autem ihned po práci. Po cestě byla zavřená obec Jamolice tudíž jsme musely přes ni kličkovat zákazem (zpět jsme již našly objížďku do Dukovan) + silnice do Valče tudíž jsme musely přes Jaroměřice nad Rokytnou.

V areálu jsme stihly půlku kapely Torr a slyšey jsme i nejznámější skladby jako "Kladivo na čarodějnice", "Inkvizitor". Povedené vystoupení jen lidí jsme čekaly o něco více.

Posléze jsme vyrazily do "kemp 2" obhlédnout zda tam je místo. To jsme nenalezly a tak jsme počítaly se spaním v autě. Posléze jsme šly do hospody "U Blondýny" super obsluha, dobré ceny příjemné prostřední.

Návrat do areálu byl až na Alkehol, kteří předvedli klasicky svůj povedený vtipný set. Možná to bylo lepší vystoupení jak naposledy v Třebíči.

Následovali Lordi od kterých člověk zná pár známých věcí, ale zbytek je průměr. Předposlech živáku na youtube mne nenadchnul. Tudíž podprůměrná očekávání a ty se i splnila. Chvílemi se ta hudba dala označit za až hard rock mixnutý s diskem. Proběhly i scénky "navíc", kdy kněz napadl zpěváka rukou ho držel, posléze jej zpěvák myslí přemohl a zahnal. Či "kurva to je horko" z úst zpěváka. Snaha byla, ale lidí bylo určitě méně jak loni na Helloween.

Následovali Amon Amarth, kam dorazilo také méně lidí jak na Helloween, ale přeci jen více jak na Lordi. Kapela začala s asi 25min sekerou, proběhl i menší kotel. Znal jsem většinu skladeb a lze jen tleskat.

Sobota

Tento den jsme šly do areálu na Eagleheart, které jsme stihly jen půlku skrze zdržení v hospodě. Na kapelu pršelo jako vlastně celé ráno a dopoledne. Bylo to snesitelné, tudíž se dalo užívat kapelu, které to tento den šlo. Kapela posléze zvala lidi i na přejezd na další koncert na jinou akci kde ten den hrají. Bubeník zahrál i bubenické sólo.

Posléze šla na řadu Salamandra, která předvedla opět skvělý "Helloween načichlý" set. Dali i jednu skladbu "pro všechny Španělské oběti" skrze nedávný teroristický útok ve Španělsku.

Následoval Škwor se svým klasickým povedeným setem odezvu publika měli menší, ale lidí bylo vcelku dos. Spokojenost na to, že jsem je jen za toto léto viděl již po třetí.

Debustrol předvedl tvrdý set, lidi udělali kotel atd.. ale vokál slabý, texty zaměřené hodně na teroristy, tudíž dosti laciná snaha o nové fandy až bych řekl alá "Ortel". Zklamání v půlce jsme se sbalily a šly opět do hospody "u Blondýny".

Návrat byl na podpisovku Powerwolf u které hrál na stage Citron s Tanjou. Citron předvedl asi nejlepší set co jsem viděl s Křížkem v čele i tak slabé.
Samotná podpisovka trvala dlouho a po nás vzali již jen tak 20 lidí takže jsme to stihly. Kapela působila velmi příjemně.

Následoval koncert Harlej, který se povedl, ale zažil jsme již lepší. Pobavilo, že někdo z davu hodil na podium podprsenku, kterou si hned basák nasadil a kapela mezitím stopla skladbu samotnou. Posléze set pokračoval v ještě uvolněnějším duchu.

U Sonata Artica jsem byl již dosti unavený i tak jsem se bavil a proběhla i oblíbená "Paid In Full". Zdá se že basák kapely měl tento den narozeniny. V půlce jsem ale skrze únavu odešl mimo areál odpočívat a kapelu jswm jen doposlouchal.

Powerwolf předvedli strhující set, různé opony v pozadí, energii, hecování lidí a tunu srandiček. Vše bylo na profi úrovni. Osobně stavím výš set z Masters of rock, ale dnes to bylo o mé velké únavě. Z koncertu jsme odešly před koncem, abychom poklidně odjely z města domů.

Fotogalerie

program program