Vysočina fest 2016 (vol. 4)

obsah aktuální k datu - 26.12.2019
Vysočina fest 2016 (vol. 4)
datum
7.7.2016 - 9.7.20162016-7-72016-7-9
místo
amfiteátr Jihlava Jihlava Březinovy sady, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
návštěvnost
bylo vyprodáno a celkem mohlo být až 20.000 lidí (asi za všechny dny)
žánr
heavy metal / hard rock, punk rock / punk, rap / hiphop, pop, rock
vstupné
3 dny (do 31.1. 750 ; od 1.2. 850 ; na místě 950) ; 1 den (na místě 500 a to pouze na čtvrtek a sobotu)
ceny
vratná záloha na pevný kelímek 50,- ; pivo Gambrinus 11 - 35,- ; pivo Plzeň 12 - 45,- ; gyros velká houska - 60,- ; panák Lemond 60,-
autor
giovanni

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsem na fest nejel skrze to, že bych si musel brát den volna v práci a že nebyl moc dobrý program (lákaly mne leda Tři sestry a Horkýže Slíže takže kapely co jsme několikrát viděl a ještě uvidím).

Pátek

V pátek jsem jel hned z práce, ač mě páteční program moc nezaujal (nebýt Kabátů tak jedu jen na sobotu). Po příjezdu jsme zašly na jídlo a pár piv do hospody "U Jakuba".

Do areálu jsme vešly až pomalu dohrával Visací zámek od kterých jsme slyšely jen asi 4 skladby. Každopádně, jako vždy, potěšily a pobavili.

Následně nebylo co dělat, tak se šlo na zpěváka Michala Hrůzu. Jeho pop rock jde mimo mě, ale naživo to překvapiě taková bída nebyla. Možná i zahrál nějaký ten svůj hit z rádia, ale asi jsme to přeslechnul.

Následně jsme čekaly až na Kabáty na které byl obří dav lidí. Kabáti předvedli i ohňovou, kouřovou show a opravdu to stálo za to i po nehudební stránce. Po té hudební to byl profesionální výkon, který bavil celý dav kór, když hráli co lidi znají. Potěšili, že hráli hodně staré skladby jako třeba "Má ji motorovou". Skladby co jsem poznal: Banditi di Praga // Má ji motorovou // malá dáma // V pekle sudy válej // Western boogie (nová nic moc) // Pakliže (nová nic moc) // Dole v dole // Piju já, piju rád // Kdo ví jestli // Frau Vogelrauch // Valkýra // Všechno bude jako dřív // Pohoda // Žízeň // Burlaci // Moderní děvče . Na asi 2 skladby měli Kabáti hosta a to hráčku na klasickou basu, Celkově luxusní výkon kdy jeho silnější hodina utekla jako voda.

Následovali No Name, kteří opět předvedli jejich skvělou komunikaci s publike, lidskost, vstřícnost no prostě příjmené vystupování i hudba. Hudebně mne No Name moc nebaví, ale naživo z nich sálá pozitivní atmosféra a tak jsme na ně vydržely až do konce.

Sobota

V sobotu se šlo na oběd do Pivovarské restaurace odkud jsme zmizel na 14h do areálu.

Zde jsem chtěl vidět kapelu Pefr Jam, která je z Třebíče potažmo Chlum/Budišov a hraje v ní, na basu kamarádův bratr (František "Frenk" Voda). Kapela hrála velmi pohodový rock takový spíše oblastní zábavový, ale texty měli hlavu a patu i hudba odsýpala. Za mě kapela s potencionálem oslovit minimálně na úrovni kraje. Kapela dokázala vyhrát soutež menších kapel na vysočina festu a získala smlouvu na nahrání jedné desky v profi studiu.

Následující Stree69 mne bavily v roce 2011 na třebíčských slavnostech, ale zde to byla bída a utrpení jedna málo lidí do toho nagelovaní "debílci" a hudba již hodně k popíku. No nevím co jsme na nich v před těmi 5 lety viděl, či zda udělaly nějaký hudební "kotrmelec" a hrají něco jiného.

Následoval hodně ostrý "nasraný" punkrock v podání Pipes and pints, kteří mají jako zpěváka američana (Syco Mike z Kalifornie) a v kapele mají i hráče na skotské dudy. Hodně energická show a strhl se solidní mosh pit v kterém často figuroval i zpěvák. Za mě to šlo, protože jsme to čekal slabší.

Následoval skok žánrově jinam a to Olympic, kde před koncertem dorazil do areálu zpěvák Janda svým novým nablískaným mercedesem. Kapela potvrdila svoji dlouholetou kvalitu a zahrála i mnoho notoricky známých skladeb. Jadna i bavillidi třeba historkou že v letech co má teď on šla jeho matka pro výměnu občanky a tam jí vyškrtly konec platnosti občanky a on v dnešní době má novou občanku a ta mu končí v roce 2052.

Následovaly Rybičky 48, které působily na "punkáče" velmi staticky, tlustě a hudba byla velmi slabá a ani zvuk nebyl nějak super. Měli zde hosta, který s nimi odzpíval hned několik skladeb.

Následující Čechomor mi zatím asi 2x "utekl", tak jsem jej konečně viděl zde a tento lidovkový řekněme folk rock mě dost bavil. Vystoupení bylo statické, ale to neubralo na atmosféře a pozitivní náladě všech v areálu. Velmi příjemné vystoupení.

Následovala Vypsaná fixa, kterou bych mohl označit jako jednoho z osobních headlinerů. Viděl jsme je potřetí, ale zde to bylo výrazně nejslabší. Zpěv byl jakoby zrychlený, vtípky tak nějak blbě řečené a semtam byl pocit z kapely takový ospalý. Lidé se taky bavily méně než je na fixe zvykem... No jednoduše zklamání.

Následoval Mig 21 z kterého jsme viděl jen asi 3 skladby, a zrovna jsem trefil ty nejznámější, sranda byla i hudba nebyla nějaká tragická, ale že by tato kapela měla dělat headlinera dne či, na Zámostí, celého festu? Tak to opravdu ne. Ono i toho vtipu nebylo až tak moc jak bych čekal. Každopádně jsme měl "rozlítáno" mezi městem a areálem tak je to těžké hodnotit.

Následující UDG byly můj další headliner a ti potvrdily co jsme do nich vkládal hudebně a náladou to bylo lepší loni v Třebíči na majálesu, ale tam hráli za světla za to zde za tmy s efekty a srandou alá cesta na člunu po davu lidí od podia ke zvukařům (posádka vybraná slečna z davu a bubeník z UDG). Koncertu by možná pomohlo nejlepší skladby více rozmělnit v setlistu než dát 3 pecky na závěr a pak skončit. Každopádně velká spokojenost.

Na následujícím Davidu Kollerovi jsem byl již dost unaven a navíc to bylo mé 3 setkání s tímto zpěvákem ,tak jsme si poslechl jen asi 5 skladeb a šel spát. Z těch skladeb zahrál asi 3 od Lucie a zbytek nových za mě v pohodě klasicky dobré vystoupení.