Láje+KODDN+Alphones

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Láje+KODDN+Alphones
datum
7.12.20192019-12-72019-12-7
místo
DIOD Jihlava Tyršova 1565/12, Jihlava
město / obec
Jihlava
kraj
Kraj Vysočina
stát
Česko
začátek akce
20:00
návštěvnost
asi 50 lidí
žánr
post rock, elektro
profily hodnocených kapel
vstupné
100,- Kč
ceny
Bioskop ležák 12 0,4l / 35,- Kč ; Kvasnicová 11 0,4l / 35,- Kč ; Budvar 10 / ? Kč ; Maté 0,33l / 50,- Kč
autor
giovanni

PROGRAM:

1) Láje ( post rock / Jihlava )
2) KODDN ( Post rock´n roll / Brno )
3) alphones ( postcore, sludgephones, looping instrumental / Brno )
4) Ton Tron ( experimental drama / ambient electro / Brno )

Před začátkem odpadla kapela "Ton Tron", což mě osobně nevadilo. A k tomu se změnilo pořadí kapel, kdy začali Láje, pak šli Alphones a poté KODDN. Láje začali hrát kolem 21:15.

/// Láje
Tuto Jihlavskou kapelu mám rád již pár let, ale do nedávna byla rozpadená a to po asi 2 roky. Z kapely odešla Zina (zaslechl jsme že má prý dítě tak možná to byl důvod - jen spekuluji) a pak ještě někdo. Ve finále v sestavě zůstaly 2 členové a to bubeník a s ním kytarista, či basák. Nově složená sestava se pustila do instrumentálního post rocku. A ten byl opravdu skvěle zahraný až mne to překvapilo. Hodně byl znát vliv druhého kytaristy Mariana, který se k Láje přidal až poté co měly složené asi 4 skladby na nové album. Do nich si dodal nějaké své party a zbylé asi 2 skladby složil sám. Osobně mi přišel zvuk a vůbec hudba odlišná od původních Láje se Zinou na vokálu, ale z ohlasů dalších lidí je současná forma kapely velmi podobná. Osobně mne trošku zklamalo, že nazahráli žádnou starou skladbu, i kdyby měla zaznít čistě instrumentálně. Každopádně skvělý set s výborným zvukem i atmosférou která v DIODu prostě je.

/// alphones

Následovali již jen kapely z Brna. Od Alphones jsem toho žánrově moc nečekal, ale předposlech mne zaujal ve stylu "jó dá se to ale nic extra.. podpořím". Je zde dost vlivů elektra a tak jsem se trošku bál co ta hudba živě. Dále v klipech se členové postupně svlékají až do spodků což taky není úplně ideálka. Co se svlékání týče, tak to zde nenastalo ač bubeník hrál v županu, tak pohoda. :) Hudebně jsem byl až překvapivě nadšen, ač další a další skladbou se nabalovaly elektro prvky alá "smyčky / loopery". I tak jsem se nadále bavil z této trojice, která hraje v atypickém složení (bicí a dvě baskytary). Obecně byla slušná odezva, ač lidí zde mohlo být tak 35. Ten počet lidí se nezdá vysoký, ale kapela za něj byla ráda, že na ně to je velmi dobré číslo a děkují za něj. Zajímavostí je, že jim nedávno vyšlo nové EP.

/// KODDN (Klucí Od Dolního Nádraží)

Kapelu jsem viděl v létě na festivalu "Okolo je les fest 2019", kde mne mile překvapili i přes to že hráli za světla a bylo zde jen pár lidí. V DIODu se očekávala lepší atmoška, světla, kouře atd.. Tudíž očekávání byla vyšší jak na zmíněném "Okolojelesu". Jenže to mne ani nenapadlo co nastane. Vynikající zvuk, nasazení, atmosféra, všechno do sebe zapadalo. Hudba se překlápěla z post rocku, přes post hardcore i rock´n roll. Lidé se spokojeně pohupovali, jiní poslouchali ze zavřenýma očima a všichni dokupy se náramně bavili. Opravdu klobouk dole vynikající set. Zajímavostí je, že se hrálo převážně z debutové desky "Melodies Towards The Heartbeat", která vyšla asi 2 měsíce zpět. u zvučení kapela pobavila reakcí na dotaz, zda se chtějí oba členové navzájem slyšet a oni prý "ne". :)

Po koncertě se ještě posedělo, dalo pár piv a vyrazilo k domovu.