Cult Of Fire + Lamia Vox

obsah aktuální k datu - 30.12.2019
Cult Of Fire + Lamia Vox
datum
5.4.20192019-4-52019-4-5
místo
Underdogs' Praha Nádražní 349/3, Praha
město / obec
Praha
kraj
Hlavní město Praha
stát
Česko
začátek akce
19:00
návštěvnost
asi 220 lidí (vyprodáno)
žánr
black metal, ambient / dark ambient / dark folk
profily hodnocených kapel
vstupné
350,- (jen předprodej - vyprodáno za 6 dnů - 21.1.2019)
ceny
pivo "Psí desítka" 30,- Kč (0,4l - fakticky Jihlava 10ka) ; pivo Poutník Bitter 12 38,- Kč (0,4l) ; Chotěboř 10 30,- (0,5l lahváč) ; Rohozec 11 35,- (0,5l lahváč) ; Plzeň 12 40,- (0,33l lahváč) ; Birell 35,- (0,5l) ; kofola 28,- (0,3l) ; juice 30,- (0,2l) ; voda 25,- (0,33l) ; Rum + kola 75,- ; vodka, gin, Jager 50,- ; slivovice, absinth 75,-
autor
giovanni

PROGRAM:

19:00 doors
20:30-21:30 LAMIA VOX
21:45-22:50 CULT OF FIRE

Před koncertem jsme vyrazily na pivko a protože jsme nevěděly kam, tam jsme skončily v "The Pub" krásná hospůdka s tankovou Plzní. Sice dražší (49,- Plzeň a 34,- Kč šnyt Plzně), ale byla velmi dobrá.
Do klubu jsme dorazily něco před 20h. Klub samotný je ve zvláštní vysoké budově, leze se tam z boku vraty a tam úplně do podzemí. Omlácené zdi, traverzy, šatna bez šatnářky, pisoáry na chodbě (přes ně se jde do šatny a na ženské záchody)... Zvláštní místo, které má své kouzlo. Zvuk byl převážně povedený, ač jsem zažil i kluby s lepším zvukem.

První na řadu šla Ruska jménem Lami Vox a její podání "dark ambientu". Vcelku často ji poslouchám od festivalu Brutal Assault 2018, kde jsem viděl část její setu a hodně jsem se tehdy bavil. Tentokrát byl výkon na podobně vysoké úrovni, ač byl možná trošku hlasitější zvuk a bylo i méně kouře. U kouře je otázka zda to je/není dobře. Tato rodačka z Petrohradu je krásná žena, ale zase víc kouře této hudbě dává větší porci tajemna, zvláště s těmi zapálenými svíčkami. Ruším prvkem byl fanda, který velice silově pařil a vyřvával jakési modlitby. Svých chováním bych řekl až rušil tu atmosféru a rozjímání. I samotná interpretka z něj nebyla příliš nadšená, když se na něj jednou podívala a takových "uchychtnutím" v kterém šlo vidět až pohrdání/naštvání s ním "skončila". Každopádně jsem s hudebním zážitkem velmi spokojen. Nadšení možná umocnilo i to, že jsem stály asi v 2 řadě. Po koncertě jsem Lamiu Vox potkal v klubu a tak jsem jí její set pochválit a tvářila se spokojeně. Kamarád s ní krátce pokecal, prý česky, a zjistil že pochází z Petrohradu a prý snad dokonce aktuálně žije v Praze.

Druhou kapelou byli čeští black metalový velikáni Cult Of Fire. Ty jsem viděl v roce 2015 na Brutal Assault a bylo to jedno velké zklamání ze špatného zvuku. Zde jsem měl tedy obavy, které umocnilo dozvučování před koncertem, kdy byl zvuk mizerný a hlavně strašně tvrdý. První dvě skladby byly obdobné samé bicí, sem tam basa, neslyšitelný vokál a šíleně nahlas. Děs běs. Od dalších skladeb se zvukař umoudřil a hned šel celý set výrazně nahoru. Sice vokál mohl být ještě kapánek čistější, ale nebylo to nějak strašné. V zadní části klubu byl zvuk o něco horší jak v asi čtvrté řadě, ale i zde to bylo "poslouchatelné". Atmosféru opět narušil "fanda, který velice silově pařil a vyřvával jakési modlitby" a tím nebyl nikdo jiný než ten samý člověk co na Lamia Vox. Bohužel v jeho okolí byly asi 3 další muži, kterým se jeho počínání vůbec nelíbilo a chvílemi to vypadalo na to, že se strhne nějaká bitka. Naštěstí se "fanda" dal slušně ukočírovat a nic než pár "hypnutí" nenastalo. Samotný koncert měl skvělou energii i kvalitu. Odezva lidí v potlesku, či křiku mezi skladbami byla skvělá, ale že by se nějak moc pařilo při samotných skladbách to ne. Nejvíce všechny rozjela +/- předposlední skladba a to "Vltava".

Při koncertě jsem zahlédl i Tomáše Fialu, který pořádá Brutal Assault a zároveň akce, které organizuje firma Obscure, což byla i tato akce. Poděkoval jsem mu za pořádání akcí, na víc nebyl čas, a opravdu uctivě poděkoval. Jde vidět, že akce nedělá "jen" pro prachy, ale i jako fanda dané hudby.
Po koncertě se vyšlo na metro a u auta jsme byly asi v 00:15 a hurá domů.